Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-24, 18:39 Autor: Witold Wośtak

Wicemarszałek regionu rozmawiała online z laureatami konkursu EUROQUIZZ 2021. Młodzież poznawała regiony partnerskie

Spotkanie z laureatami konkursu EUROQUIZZ 2021 [fot. Witold Wośtak]
Spotkanie z laureatami konkursu EUROQUIZZ 2021 [fot. Witold Wośtak]
Z. Donath-Kasiura i M. Jurek [fot. Witold Wośtak]
Z. Donath-Kasiura i M. Jurek [fot. Witold Wośtak]
Laureaci tegorocznej edycji konkursu EUROQUIZZ spotkali się w formie online z wicemarszałek województwa Zuzanną Donath-Kasiurą.
Do urzędu marszałkowskiego wpłynęły 32 wypełnione testy z pytaniami dotyczącymi Unii Europejskiej. Konkretniej chodziło o województwo opolskie oraz regiony partnerskie: kraj środkowoczeski, Burgundię i Nadrenię-Palatynat.

Wicemarszałek Zuzanna Donath-Kasiura, podkreśla fakt, że młodzi ludzie mieli możliwość i chęć poznania różnych kultur.

- To, co nie jest oczywiste, lecz charakterystyczne dla naszych regionów partnerskich. Tak naprawdę dla nas - jako ludzi - bardzo ważne jest, aby znać nasze regiony partnerskie nie tylko w sposób ogólny z rozmów. Warto wiedzieć, jak żyją ludzie mieszkający tam, co jedzą, w jaki sposób bawią się i jak spędzają czas wolny.

Komisja konkursowa przyznała trzy nagrody dla drużyn, które zdobyły po 19 na 20 możliwych punktów. To reprezentacje Zespołu Szkól Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie, I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu i Zespołu Szkół Ogólnokształcących numer 1 w Prudniku.

Każdy uczeń z tych drużyn otrzymał w nagrodę po 300 złotych, bo wyjazd do Brukseli na razie jest niemożliwy.
Zuzanna Donath-Kasiura

Wiadomości z regionu

2021-07-23, godz. 21:34 Motocykliści z Polski i Czech zjechali do Prudnika. Rozpoczyna się zlot „Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza” Uczestnicy tej imprezy mogą wylosować motocykl Harley-Davidson. Koncerty, parady motocykli oraz różne atrakcje dla dzieci i dorosłych to wydarzenia zlotu… » więcej 2021-07-23, godz. 21:00 Raport dnia: Opolszczyzna bez nowych zakażeń koronawirusem i zgonów spowodowanych COVID-19 [INFOGRAFIKA] Minionej doby na Opolszczyźnie nie potwierdzono nowych zakażeń koronawirusem. Według danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego w regionie nie odnotowano także… » więcej 2021-07-23, godz. 20:30 Wolontariusze po rocznej przerwie wrócili do Kamienia Śląskiego policzyć susły na łące przy lotnisku Choć suseł moręgowany został w Polsce uznany za gatunek wymarły, dzięki staraniom m.in. stowarzyszenia przyrodniczego Salamandra, kilkanaście lat temu udało… » więcej 2021-07-23, godz. 19:15 W Opolu było więcej kandydatów niż miejsc w liceach i technikach. Zakończyła się pierwsza tura rekrutacji do szkół… Zakończyła się pierwsza tura rekrutacji do szkół średnich. W stolicy regionu w liceach i technikach było więcej chętnych niż miejsc. » więcej 2021-07-23, godz. 17:54 Zderzenie osobówki z TIR-em we Wrzoskach. Utrudnienia na obwodnicy Opola [ZDJĘCIA] Samochód osobowy zderzył się dziś (23.07) późnym popołudniem z ciężarówką na obwodnicy północnej Opola we Wrzoskach. Są utrudnienia w ruchu na DK46… » więcej 2021-07-23, godz. 17:20 Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Warmątowicach. Są utrudnienia w kursowaniu pociągów [AKTUALIZACJA] Jedna osoba nie żyje po tym, jak dziś (23.07) kilkanaście minut przed godziną 17.00 pociąg uderzył w samochód osobowy w Warmątowicach. Doszło do tego… » więcej 2021-07-23, godz. 17:15 Czołgi, wozy bojowe i wojskowe ciężarówki zjechały do Winowa. Na poligonie ruszył X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych … Czołgi, wozy bojowe, ciężarówki i wojskowe samochody zaparkowały na poligonie w Winowie. Tam rozpoczął się X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. To pierwsze takie… » więcej 2021-07-23, godz. 16:56 Prokuratura oskarżyła byłego wiceministra Andrzeja B. o jazdę po pijanemu Kluczborska prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu wiceministrowi Andrzejowi B., któremu zarzuca jazdę pod wpływem alkoholu. Według… » więcej 2021-07-23, godz. 15:00 Mieszkaniec powiatu nyskiego sam zatrzymał pijanego kierowcę. Okazało się, że miał on ponad 3 promile alkoholu Obywatelskie zatrzymanie w Nysie. Jeden z mieszkańców na trasie zauważył, że jadący przed nim kierowca porusza się 'wężykiem'. Postanowił jechać za… » więcej 2021-07-23, godz. 14:33 Rekrutacja do szkół średnich w powiecie głubczyckim na podobnym poziomie jak w zeszłym roku Zakończyła się rekrutacja do szkół średnich w powiecie głubczyckim. Podobnie jak w latach poprzednich największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »