Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-17, 19:08 Autor: Daniel Klimczak

Nyski magistrat zyskuje nowy wygląd. Rewitalizację przechodzi też plac przed budynkiem

Rewitalizacja elewacji nyskiego mastratu oraz placu przed budynkiem [fot. Daniel Klimczak]
Rewitalizacja elewacji nyskiego mastratu oraz placu przed budynkiem [fot. Daniel Klimczak]
Rewitalizacja elewacji nyskiego mastratu oraz placu przed budynkiem [fot. Daniel Klimczak]
Rewitalizacja elewacji nyskiego mastratu oraz placu przed budynkiem [fot. Daniel Klimczak]
Trwa remont elewacji nyskiego magistratu. W ostatnich dniach odsłonięto w całości odświeżoną frontową fasadę budynku. Prace trwają też na placu przed urzędem.
Zgodnie z zapowiedziami, gmach przybrał jasnoszarą kolorystykę z brązowymi detalami. W dolnej części wyeksponowano wstęgę z kamiennych płyt, która sięga okien na parterze.

Oprócz rewitalizacji samego budynku, zmieni się także zagospodarowanie otoczenia. Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz zapowiada, że zastosowane rozwiązania będą służyły nie tylko upiększeniu terenu, ale też pozwolą mieszkańcom lepiej poznać obecną w mieście przyrodę.

- Poza nowymi ścieżkami będzie również element edukacyjny. Pojawią się nowe rośliny, nowe nasadzenia. Będzie również kiosk multimedialny, gdzie będzie można poczytać o tym, co się dzieje przed urzędem i w naszej przyrodzie w całej mieście. Myślę, że to będzie bardzo fajny, miły kawałek miasta dla tych, którzy będą chcieli zobaczyć nowe rośliny, jak dbać o rośliny. Połączenie edukacji i starań o nasze wspólne środowisko - dodaje.

Zgodnie z dokumentacją przetargową, wykonawca będzie musiał przygotować ponad 650 metrów kwadratowych trawnika oraz zasadzić prawie 300 sztuk roślin, takich jak kostrzewa miotlasta, rozplenica japońska, szałwia omszała, lawenda wąskolistna, kocimiętka faassena, czy głóg dwuszyjkowy. Przed urzędem pojawią się także kosze na śmieci, ławki i stojaki na rowery.

Całość prac będzie kosztować 2 miliony 50 tysięcy złotych, z czego za zagospodarowanie terenu przez budynkiem miasto zapłaci 349 tysięcy.

Zakończenie remontu elewacji przewidziano na 30 lipca, natomiast prace przed urzędem mają zostać wykonane do końca przyszłego miesiąca.
Kordian Kolbiarz

Wiadomości z regionu

2021-06-24, godz. 06:50 Kilkadziesiąt interwencji straży pożarnej po nocnych i porannych burzach w regionie opolskim Do działań zadysponowano dotychczas 11 zastępów zawodowej straży pożarnej i 19 ochotniczej. » więcej 2021-06-23, godz. 21:00 Raport dnia: w regionie potwierdzono 2 nowe zakażenia, zmarło 3 chorych z Opola. Od północy zmiana zasad kwarantanny… 2 nowe zakażenia koronawirusem i śmierć 3 osób potwierdzono dziś (23.06) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o… » więcej 2021-06-23, godz. 21:00 W nocy możliwe burze z gradem. Jest ostrzeżenie IMGW Ostrzeżenie drugiego stopnia o możliwych burzach z gradem wydało IMGW dla wszystkich powiatów województwa. » więcej 2021-06-23, godz. 20:19 Opolszczyzna wesprze rolników, którzy ucierpieli w pożarze w Nowej Białej. Pomoc zadeklarował Kombinat Rolny w Ki… Opolscy rolnicy pomogą rolnikom z Nowej Białej w województwie małopolskim, gdzie w sobotę (19.06) doszło do tragicznego pożaru. Wojewoda opolski Sławomir… » więcej 2021-06-23, godz. 20:15 Policjant z Dobrzenia Wielkiego z zarzutem fizycznego i psychicznego znęcania się nad żoną. Proceder miał trwać od… Zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad żoną usłyszał policjant z Dobrzenia Wielkiego, który w nocy 19 na 20 czerwca podczas rodzinnej imprezy… » więcej 2021-06-23, godz. 19:45 Studenci UO zaliczyli egzamin z części teoretycznej w ramach Legii Akademickiej. Teraz czeka ich turnus szkoleniowy na… Zakończyła się IV edycja Legii Akademickiej. Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Opolu wręczył 25 studentom Uniwersytetu Opolskiego certyfikaty ukończenia… » więcej 2021-06-23, godz. 19:00 UO na 38. miejscu w rankingu polskich uczelni "Perspektywy". Politechnika ex aequo na miejscach 61-70 Uniwersytet Opolski na 38. miejscu wśród blisko stu polskich uczelni w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021. Z kolei Politechnika Opolska wraz z innymi… » więcej 2021-06-23, godz. 18:00 Po wypadku w Jełowej: Rodzice odebrali dzieci ze szpitala, autokar zawiózł pozostałych uczestników zdarzenia do domu… Wszyscy uczestnicy porannego wypadku szkolnego autokaru zostali już odebrani ze szpitala w Opolu i szkoły podstawowej w Jełowej. Przypomnijmy, po 9:00 samochód… » więcej 2021-06-23, godz. 18:00 Sobotnie dyżury, przedłużone godziny pracy. To ma być remedium na kolejki w wydziale paszportowym Od lipca na wyrobienie nowego paszportu poczekamy krócej. Opolski wydział paszportowy będzie działał na większą skalę. W poniedziałki i środy godziny… » więcej 2021-06-23, godz. 17:00 Od początku roku na drogach Opolszczyzny zginęło 3 rowerzystów W tym roku na Opolszczyźnie zginęło 3 rowerzystów a 14 zostało rannych, policja odnotowała także 63 kolizje z udziałem jednośladów. W związku z tymi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »