Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-17, 18:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Gogoliński dworzec już wyremontowany, tunel pod torami gotowy w 30%

Dworzec w Gogolinie [fot. archiwum PKP PLK SA]
Dworzec w Gogolinie [fot. archiwum PKP PLK SA]
Budowa przejścia podziemnego przy dworcu w Gogolinie [fot. archiwum PKP PLK SA]
Budowa przejścia podziemnego przy dworcu w Gogolinie [fot. archiwum PKP PLK SA]
Budowa przejścia podziemnego przy dworcu w Gogolinie [fot. archiwum PKP PLK SA]
Budowa przejścia podziemnego przy dworcu w Gogolinie [fot. archiwum PKP PLK SA]
Dworzec w Gogolinie [fot. archiwum PKP PLK SA]
Dworzec w Gogolinie [fot. archiwum PKP PLK SA]
Budowlańcy zakończyli prace na dworcu w Gogolinie. Gotowy jest też pierwszy etap budowy przejścia podziemnego, które połączy dworzec, plac przed nim i ulicę Krapkowicką. To element kompleksowego remontu linii kolejowej łączącej Opole z Kędzierzynem-Koźlem. Na tym odcinku wyremontowana została już większość peronów.
- Na stacji w Gogolinie wybudowane zostały nowe wyższe perony – mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik Polskich Linii Kolejowych S.A. - Są też umieszczone nowe wiaty, ławki oraz oznakowanie i gabloty informacyjne. Obiekty wyposażone są w jasne, energooszczędne oświetlenie typu led. Zakończył się pierwszy etap prac przy przejściu pod torami o długości ok. 40 m i szerokości 4 m. Zasadnicze prace w tunelu zostały wykonane na odcinku od strony budynku dworcowego. Kolejny etap obejmie rejon pod torami.

Przy wejściach do przejścia przewidziano zadaszenia, a dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się znacznym ułatwieniem będą trzy windy. Zakończenie budowy tunelu i udostępnienie go podróżnym i mieszkańcom planowane jest jesienią.

Podróżni między Kędzierzynem-Koźle a Opolem korzystają już z nowych peronów na stacjach i przystankach: Kędzierzyn-Koźle, Raszowa, Zdzieszowice, Jasiona, Górażdże, Przywory Opolskie, Opole Grotowice i Opole Groszowice.

Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. jest realizowana z udziałem środków unijnych w ramach programu CEF Łącząc Europę.
Mirosław Siemieniec

Wiadomości z regionu

2021-06-24, godz. 07:10 Skromniejsza oferta edukacyjna oleskich szkół ponadpodstawowych. Nie ma chętnych na profil z budownictwem i logisty… Niemal o połowę skurczyła się oferta siedmiu szkół ponadpodstawowych powiatu oleskiego w trwającej rekrutacji. Wiele profili dublowało się, między innymi… » więcej 2021-06-24, godz. 06:50 Kilkadziesiąt interwencji straży pożarnej po nocnych i porannych burzach w regionie opolskim. W Opolu spadło ponad… Do działań zadysponowano dotychczas 11 zastępów zawodowej straży pożarnej i 19 ochotniczej. Stacja meteo w Opolu informuje, że w Opolu spadło ponad 20… » więcej 2021-06-23, godz. 21:00 Raport dnia: w regionie potwierdzono 2 nowe zakażenia, zmarło 3 chorych z Opola. Od północy zmiana zasad kwarantanny… 2 nowe zakażenia koronawirusem i śmierć 3 osób potwierdzono dziś (23.06) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o… » więcej 2021-06-23, godz. 21:00 W nocy możliwe burze z gradem. Jest ostrzeżenie IMGW Ostrzeżenie drugiego stopnia o możliwych burzach z gradem wydało IMGW dla wszystkich powiatów województwa. » więcej 2021-06-23, godz. 20:19 Opolszczyzna wesprze rolników, którzy ucierpieli w pożarze w Nowej Białej. Pomoc zadeklarował Kombinat Rolny w Ki… Opolscy rolnicy pomogą rolnikom z Nowej Białej w województwie małopolskim, gdzie w sobotę (19.06) doszło do tragicznego pożaru. Wojewoda opolski Sławomir… » więcej 2021-06-23, godz. 20:15 Policjant z Dobrzenia Wielkiego z zarzutem fizycznego i psychicznego znęcania się nad żoną. Proceder miał trwać od… Zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad żoną usłyszał policjant z Dobrzenia Wielkiego, który w nocy 19 na 20 czerwca podczas rodzinnej imprezy… » więcej 2021-06-23, godz. 19:45 Studenci UO zaliczyli egzamin z części teoretycznej w ramach Legii Akademickiej. Teraz czeka ich turnus szkoleniowy na… Zakończyła się IV edycja Legii Akademickiej. Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Opolu wręczył 25 studentom Uniwersytetu Opolskiego certyfikaty ukończenia… » więcej 2021-06-23, godz. 19:00 UO na 38. miejscu w rankingu polskich uczelni "Perspektywy". Politechnika ex aequo na miejscach 61-70 Uniwersytet Opolski na 38. miejscu wśród blisko stu polskich uczelni w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021. Z kolei Politechnika Opolska wraz z innymi… » więcej 2021-06-23, godz. 18:00 Po wypadku w Jełowej: Rodzice odebrali dzieci ze szpitala, autokar zawiózł pozostałych uczestników zdarzenia do domu… Wszyscy uczestnicy porannego wypadku szkolnego autokaru zostali już odebrani ze szpitala w Opolu i szkoły podstawowej w Jełowej. Przypomnijmy, po 9:00 samochód… » więcej 2021-06-23, godz. 18:00 Sobotnie dyżury, przedłużone godziny pracy. To ma być remedium na kolejki w wydziale paszportowym Od lipca na wyrobienie nowego paszportu poczekamy krócej. Opolski wydział paszportowy będzie działał na większą skalę. W poniedziałki i środy godziny… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »