Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-16, 13:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Strzelce Opolskie: 80% śmieciarek uległo awarii. Kubły ze śmieciami kilka dni stały przy drogach nieopróżniane

80% śmieciarek uległo awarii. Kubły ze śmieciami kilka dni stały przy drogach nieopróżniane [fot. A. Pospiszyl]
80% śmieciarek uległo awarii. Kubły ze śmieciami kilka dni stały przy drogach nieopróżniane [fot. A. Pospiszyl]
80% śmieciarek uległo awarii. Kubły ze śmieciami kilka dni stały przy drogach nieopróżniane [fot. A. Pospiszyl]
80% śmieciarek uległo awarii. Kubły ze śmieciami kilka dni stały przy drogach nieopróżniane [fot. A. Pospiszyl]
Większość śmieciarek wywożących odpady z tereny gminy Strzelce Opolskie uległo awarii. Doszło do sytuacji, że przez kilka dni śmieci nie były odbierane, a przy drogach, koło domów wystawionych było po kilka kubłów. Władze spółki komunalnej deklarują, że w ciągu paru dni sytuacja zostanie uporządkowana, ale w firmie wprowadzone będą zmiany systemowe, żeby takie zdarzenie nie miało ponownie miejsca.
Za odbiór odpadów odpowiada firma Strzeleckie Wodociągi i Kanalizacja, do której w ubiegłym roku przyłączono miejską firmę – Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Mieszkaniowych.

- Niestety doszło do kumulacji awarii – mówi Marian Waloszyński, prezes SwiK-u. - 80% taboru uległo uszkodzeniu. 40% wróciło już do funkcjonowania. Pozostałe 2 samochody są w naprawie. Te 3 są w stanie nadrobić zaległości, pracując na dwie zmiany. Jeżeli nie ulegną kolejnej awarii, to ta sytuacja, głównie na terenach wiejskich, zostanie uporządkowana. Zaczynamy od śmieci bio i zmieszanych, bo one pierwsze mogą zacząć się psuć. Plastiki mogą chwilę poczekać.

Jednocześnie wprowadzane są procedury, które pozwolą na bieżący nadzór nad stanem technicznym śmieciarek oraz przepływ informacji pomiędzy pionem komunalnym a władzami spółki, ponieważ o awarii 4 z 5 samochodów prezes SWiK-u dowiedział się od dziennikarki Radia Opole, a nie od swoich podwładnych odpowiedzialnych za wywożenie odpadów.
Marian Waloszyński

Wiadomości z regionu

2021-06-20, godz. 09:15 Remont urzędu gminy w Dąbrowie nie wpłynie na jego funkcjonowanie Rozpoczął się remont urzędu gminy w Dąbrowie. Inwestycja będzie polegała na kompleksowej termomodernizacji. Prace będą prowadzone również wewnątrz… » więcej 2021-06-20, godz. 08:15 W centrum miasta powstaną "zielone podwórka". Poprawa estetyki i obniżenie temperatury Zielone podwórka to projekt miasta Kędzierzyn-Koźle, który ma urozmaicić bioróżnorodność w centrum aglomeracji, obniżyć temperatury pomiędzy budynkami… » więcej 2021-06-19, godz. 19:45 Raport dnia: 6 nowych zakażeń i 1 zgon w regionie. W szpitalach zajęte nieco ponad 13 procent rezerwy łóżek covi… Na Opolszczyźnie ostatniej doby przybyło 6 zakażeń koronawirusem. Patogen z Chin przyczynił się w tym czasie także do śmierci jednej osoby. » więcej 2021-06-19, godz. 19:15 Można zgłaszać autokary do kontroli przed wyjazdem dzieci na kolonie letnie. Policjanci zwrócą uwagę na wiele kw… Opolscy policjanci będą kontrolować stan techniczny autokarów przed wyjazdem dzieci i młodzieży na letni wypoczynek. Co najmniej jeden punkt kontroli znajduje… » więcej 2021-06-19, godz. 18:41 Dziś biało-czerwoni zmierzą się z Hiszpanią. Mieszkańcy regionu na ogół wskazują na zwycięstwo naszych rywali… Reprezentacja Polski zagra dziś (19.06) w swoim drugim meczu grupowym podczas mistrzostw Europy. W grupie E rywalem podopiecznych Paulo Sousy w Sewilli będzie… » więcej 2021-06-19, godz. 18:05 W Kędzierzynie-Koźlu trwają Mistrzostwa Polski Mażoretek. "Warto, by tego typu aktywność upowszechniła się w naszym… Ponad tysiąc zawodniczek z całego kraju rywalizuje w Mistrzostwach Polski Mażoretek, które odbywają się w Hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu. » więcej 2021-06-19, godz. 18:00 Odkomarzanie Kędzierzyna-Koźla już za kilka dni W przyszłym tygodniu w Kędzierzynie-Koźlu odbędzie się akcja odkomarzania. Opryski będą prowadzone w większości osiedli, głównie na terenach zielonych… » więcej 2021-06-19, godz. 17:45 Odra Triathlon w Krapkowicach. W niedzielę duże utrudnienia w ruchu Uwaga kierowcy. W niedzielę (20.06) w Krapkowicach duże utrudnienia w ruchu z powodu organizowanego Odra Triathlonu. W związku z zawodami, ze względu na bezpieczeństwo… » więcej 2021-06-19, godz. 17:00 Wsiądź na rower i odwiedź miejsca związane z III Powstaniem Śląskim Pracownicy Muzeum Czynu Powstańczego na Górze św. Anny zapraszają wszystkich chętnych do udziału w wycieczkach rowerowych szlakiem miejsc pamięci i mogił… » więcej 2021-06-19, godz. 16:40 Upał ani wymagające podjazdy niestraszne uczestnikom zawodów Family Cup w gminie Tułowice Około 70 zawodników wzięło udział w dzisiejszych (19.06) Mistrzostwach Opolszczyzny w Kolarstwie Górskim Family Cup, które odbyły się w Skarbiszowicach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »