Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-14, 12:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Mieszkania, praca, edukacja, służba zdrowia. To według przedstawicieli ruchu "Wspólna Polska" obecnie największe problemy młodych ludzi w kraju

Spotkanie w ramach projektu "Campus Polska Przyszłości"[ fot. Mariusz Chałupnik]
Spotkanie w ramach projektu "Campus Polska Przyszłości"[ fot. Mariusz Chałupnik]
Spotkanie w ramach projektu "Campus Polska Przyszłości"[ fot. Mariusz Chałupnik]
Spotkanie w ramach projektu "Campus Polska Przyszłości"[ fot. Mariusz Chałupnik]
Spotkanie w ramach projektu "Campus Polska Przyszłości"[ fot. Mariusz Chałupnik]
Spotkanie w ramach projektu "Campus Polska Przyszłości"[ fot. Mariusz Chałupnik]
- Chcemy zaprosić młodych do partycypowania w życiu społecznym, ale przede wszystkim słuchamy ich potrzeb, słuchamy tego, jakie mają problemy - tak w Opolu mówił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej i lider ruchu "Wspólna Polska" spotkał się z młodzieżą, która weźmie udział w projekcie "Campus Polska Przyszłości".
- Wokół nas jest mnóstwo konfliktów, a my chcemy patrzeć w przyszłość i skupić się na tym, jak problemy rozwiązywać - zaznaczył Rafał Trzaskowski. - Jesteśmy samorządowcami i jesteśmy przyzwyczajeni do tego, żeby przede wszystkim zajmować się rozwiązywaniem problemów. I to właśnie proponujemy na "Campus Polska Przyszłości". Wielką rozmowę o tym, jakie są dzisiejsze dylematy w służbie zdrowia, w edukacji, jak ratować miejsca pracy i zapewnić bezpieczeństwo miejsc pracy. Młodzi ludzie mówią nam o tym, że trudno jest dzisiaj zdobyć mieszkanie, że trudno jest o pracę, która daje bezpieczeństwo.

Rafałowi Trzaskowskiemu wtórowali pełnomocnicy ruchu "Wspólna Polska" prezydenci Opola i Kędzierzyna-Koźla - Arkadiusz Wiśniewski i Sabina Nowosielska.

- My nie chcemy decydować za młodych ludzi, tylko chcemy zapytać ich o to, jakiej Polski oni by chcieli - mówi Wiśniewski. - Czy ten zwrot, który w tej chwili się dokonuje po 30 latach transformacji, w kierunku państwa dominującego, narzucającego wszystkim wzorce jak mają żyć, czy młodzi takiego państwa chcą?

- Będę wszystkich młodych ludzi namawiała, żeby dołączyli do campusu - dodaje Nowosielska. - Nie każdy chce być w tej polityce, ale z drugiej strony ta polityka może być kulturalna i mądra.

Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła przekonywał, że opolska młodzież jest świadoma swoich problemów i potrzeb, a w projekcie będzie mocną reprezentacją.

- Dzisiaj to usłyszałem, ale my też to budujemy od lat - zaznacza Buła. - Jestem z was dumny, że pojedziecie tam i pokażecie jak świetnie się organizujecie, jak prężnie działa Forum Młodzieży Województwa Opolskiego. Bo oczywiście ważne jest, żebyśmy mieli ideę związaną z naszym życiem. Bez względu na wiek, czy miejsce zamieszkania.

"Campus Polska Przyszłości" odbędzie się w Olsztynie na przełomie sierpnia i września.
Rafał Trzaskowski
Arkadiusz Wiśniewski, Sabina Nowosielska
Andrzej Buła

Wiadomości z regionu

2021-12-07, godz. 22:00 W środę rozbłyśnie oleska iluminacja świąteczna. Będą nowe elementy, do tego pierniki, herbata z miodem i świąteczna… Uruchomienie świątecznej iluminacji zaplanowano na jutrzejszy (08.12) wieczór w Oleśnie. Początek o 19:00 na Rynku. » więcej 2021-12-07, godz. 21:30 Raport dnia: na Opolszczyźnie zakaziło się blisko 500 osób. Zmarło 22 chorych. Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało… 484 zakażenia koronawirusem i śmierć 22 osób potwierdzono dziś (07.12) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 19… » więcej 2021-12-07, godz. 20:55 Od przychylnej opinii UOKiK zależą niższe podatki dla małych firm w gminie Głuchołazy Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wystąpił burmistrz Głuchołaz. Jego wniosek dotyczy zaopiniowania możliwości takiego zróżnicowania podatku… » więcej 2021-12-07, godz. 19:45 Polarny ekspres, czyli świąteczne dekoracje w Kędzierzynie-Koźlu Polarny express - tak najmłodsi mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla nazywają lokomotywę stojącą przy dworcu kolejowym. W świątecznej iluminacji prezentuje się… » więcej 2021-12-07, godz. 19:08 Aktywni wolontariusze z Opola wyróżnieni podczas gali. "To są ludzie, którzy robią rzeczy dobre" Podczas Gali Wolontariatu w Teatrze Ekostudio wyróżniono najbardziej aktywnych społeczników z Opola. Gala jest formą podziękowania dla wolontariuszy zaangażowanych… » więcej 2021-12-07, godz. 19:00 Blisko jedna trzecia szkół w regionie pracuje inaczej niż stacjonarnie. Decyzją ministra zdrowia nauka zdalna dla wszystkich… Ministerstwo Zdrowia wprowadza naukę zdalną w szkołach podstawowych i średnich od 20 grudnia do 9 stycznia. Decyzja jest spowodowana wciąż utrzymującą… » więcej 2021-12-07, godz. 18:30 Główna brama na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu oddana do użytku. Została oczyszczona i naprawiona Kamienne powierzchnie oczyszczone, elementy ozdobne wypolerowane, a ubytki uzupełnione. XVI-wieczna brama Zamku Piastów Śląskich w Brzegu ponownie dostępna… » więcej 2021-12-07, godz. 17:36 Ktoś próbował przemycić w liście narkotyki do kluczborskiego więzienia. Próba udaremniona Kolejna próba przemytu narkotyków do Zakładu Karnego w Kluczborku. » więcej 2021-12-07, godz. 17:05 Kolejne zakażenia w opolskich szkołach i przedszkolach. 562 uczniów z Opola skierowanych na kwarantannę Opolski ratusz informuje o kolejnych przypadkach COVID-19 w placówkach oświatowych w stolicy regionu. Po wykryciu zakażenia koronawirusem u 17 uczniów i 5… » więcej 2021-12-07, godz. 16:46 Kluczborscy radni zdecydowali o podwyżce dla burmistrza Kielara. To obowiązek po nowelizacji ustawy Rada Miejska w Kluczborku przyjęła uchwałę o podwyżce dla burmistrza Jarosława Kielara. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »