Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-14, 12:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Mieszkania, praca, edukacja, służba zdrowia. To według przedstawicieli ruchu "Wspólna Polska" obecnie największe problemy młodych ludzi w kraju

Spotkanie w ramach projektu "Campus Polska Przyszłości"[ fot. Mariusz Chałupnik]
Spotkanie w ramach projektu "Campus Polska Przyszłości"[ fot. Mariusz Chałupnik]
Spotkanie w ramach projektu "Campus Polska Przyszłości"[ fot. Mariusz Chałupnik]
Spotkanie w ramach projektu "Campus Polska Przyszłości"[ fot. Mariusz Chałupnik]
Spotkanie w ramach projektu "Campus Polska Przyszłości"[ fot. Mariusz Chałupnik]
Spotkanie w ramach projektu "Campus Polska Przyszłości"[ fot. Mariusz Chałupnik]
- Chcemy zaprosić młodych do partycypowania w życiu społecznym, ale przede wszystkim słuchamy ich potrzeb, słuchamy tego, jakie mają problemy - tak w Opolu mówił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej i lider ruchu "Wspólna Polska" spotkał się z młodzieżą, która weźmie udział w projekcie "Campus Polska Przyszłości".
- Wokół nas jest mnóstwo konfliktów, a my chcemy patrzeć w przyszłość i skupić się na tym, jak problemy rozwiązywać - zaznaczył Rafał Trzaskowski. - Jesteśmy samorządowcami i jesteśmy przyzwyczajeni do tego, żeby przede wszystkim zajmować się rozwiązywaniem problemów. I to właśnie proponujemy na "Campus Polska Przyszłości". Wielką rozmowę o tym, jakie są dzisiejsze dylematy w służbie zdrowia, w edukacji, jak ratować miejsca pracy i zapewnić bezpieczeństwo miejsc pracy. Młodzi ludzie mówią nam o tym, że trudno jest dzisiaj zdobyć mieszkanie, że trudno jest o pracę, która daje bezpieczeństwo.

Rafałowi Trzaskowskiemu wtórowali pełnomocnicy ruchu "Wspólna Polska" prezydenci Opola i Kędzierzyna-Koźla - Arkadiusz Wiśniewski i Sabina Nowosielska.

- My nie chcemy decydować za młodych ludzi, tylko chcemy zapytać ich o to, jakiej Polski oni by chcieli - mówi Wiśniewski. - Czy ten zwrot, który w tej chwili się dokonuje po 30 latach transformacji, w kierunku państwa dominującego, narzucającego wszystkim wzorce jak mają żyć, czy młodzi takiego państwa chcą?

- Będę wszystkich młodych ludzi namawiała, żeby dołączyli do campusu - dodaje Nowosielska. - Nie każdy chce być w tej polityce, ale z drugiej strony ta polityka może być kulturalna i mądra.

Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła przekonywał, że opolska młodzież jest świadoma swoich problemów i potrzeb, a w projekcie będzie mocną reprezentacją.

- Dzisiaj to usłyszałem, ale my też to budujemy od lat - zaznacza Buła. - Jestem z was dumny, że pojedziecie tam i pokażecie jak świetnie się organizujecie, jak prężnie działa Forum Młodzieży Województwa Opolskiego. Bo oczywiście ważne jest, żebyśmy mieli ideę związaną z naszym życiem. Bez względu na wiek, czy miejsce zamieszkania.

"Campus Polska Przyszłości" odbędzie się w Olsztynie na przełomie sierpnia i września.
Rafał Trzaskowski
Arkadiusz Wiśniewski, Sabina Nowosielska
Andrzej Buła

Wiadomości z regionu

2021-06-20, godz. 19:30 Sztuka cyrkowa ma się całkiem dobrze. Udowodnili to młodzi uczestnicy festiwalu w Dobrzeniu Wielkim Ponad 100 osób wzięło udział w 12. Ogólnopolskim Dziecięco-Młodzieżowym Festiwalu Sztuki Cyrkowej 'Magia Cyrku' w Dobrzeniu Wielkim. Imprezę zorganizowano… » więcej 2021-06-20, godz. 18:00 Zdrowa żywność, orzeźwiające napoje, wegańskie lody i prelekcje. Taki był III Festiwal Wege w Opolu 26 stoisk można było zobaczyć na tegorocznym Festiwalu Wege w Opolu. Trzecią edycję imprezy zorganizowano w Talentowni przy ulicy Barlickiego. » więcej 2021-06-20, godz. 17:30 Powiększyła się rodzina tamaryn cesarskich w opolskim zoo. Młode są na razie noszone na grzbiecie ojca i starszego… Bliźnięta tamaryny cesarskiej urodziły się w opolskim zoo. Tym samym rodzina tych małp powiększyła się do 9 osobników. » więcej 2021-06-20, godz. 17:20 Trzy razy opolscy strażacy wyjeżdżali dziś do akcji ratunkowych nad wodą. Jednej osoby nie udało się uratować Do trzech groźnych sytuacji doszło dzisiaj (20.06) na akwenach województwa opolskiego. Przed 14:40 strażacy otrzymali informację, że na kąpielisku Bolko… » więcej 2021-06-20, godz. 17:00 Politechnika Opolska rozpoczyna współpracę z kolejnymi szkołami technicznymi. Zajęcia na uczelni mają zachęcić… Politechnika Opolska rozpoczyna współpracę z Zespołem Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu oraz z Centrum Kształcenia Zawodowego… » więcej 2021-06-20, godz. 15:40 Agnieszka Bachowska ma poparcie PiS w wyborach na burmistrza Gorzowa Śląskiego. Priorytetem budowa zbiornika retency… Pomysł na rozwój gminy Gorzów Śląski przedstawiła dzisiaj (20.06) na konferencji prasowej Agnieszka Bachowska. To jedna z pięciu osób ubiegających się… » więcej 2021-06-20, godz. 13:15 Dom Kultury w Dobrzeniu Wielkim oficjalnie otwarty po remoncie. Prace miały wpływ na wygląd placówki oraz komfort korzystania… Zakończył się remont domu kultury w Dobrzeniu Wielkim. Za ponad 3 miliony 700 tysięcy złotych w budynku powstałym w latach 70. ubiegłego stulecia wykonano… » więcej 2021-06-20, godz. 12:55 Uwaga kierowcy! Utrudnienia na opolskim odcinku autostrady. Wypadek także na DK40 [AKTUALIZACJA] Mamy utrudnienia na autostradzie A4. Na 237 km w kierunku Wrocławia - na wysokości Prószkowa - doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Jedna osoba została … » więcej 2021-06-20, godz. 12:30 Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Opolskiego patronem nowej klasy w LO nr 3 w Opolu "Musimy wiedzieć, czego uczniowie… W nowym roku szkolnym Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 3 w Opolu rusza z nową klasą o profilu ekonomicznym. To efekt umowy patronackiej popisanej z Wydziałem… » więcej 2021-06-20, godz. 11:05 "Szkoła, oświata są dla ucznia". Gość Radia Opole o strategii oświatowej miasta O założeniach uchwalonej w maju strategii oświatowej Opola w rozmowie 'W cztery oczy' mówił na antenie Radia Opole naczelnik oświaty w mieście Aleksander… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »