Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-25, 09:49 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Koziołek-strażak pojawił się w Kędzierzynie-Koźlu. Ktoś jednak już zdążył uszkodzić figurkę

Koziołek-strażak pojawił się w Kędzierzynie-Koźlu [fot. P. Pękala]
Koziołek-strażak pojawił się w Kędzierzynie-Koźlu [fot. P. Pękala]
Koziołek-strażak pojawił się w Kędzierzynie-Koźlu [fot. P. Pękala]
Koziołek-strażak pojawił się w Kędzierzynie-Koźlu [fot. P. Pękala]
Koziołek-strażak pojawił się w Kędzierzynie-Koźlu [fot. P. Pękala]
Koziołek-strażak pojawił się w Kędzierzynie-Koźlu [fot. P. Pękala]
Koziołek-strażak uszkodzony [fot. FB Miejsce Kłodnickie]
Koziołek-strażak uszkodzony [fot. FB Miejsce Kłodnickie]
Kolejna rzeźba koziołka, nawiązująca do symboli miasta, pojawiła się w Kędzierzynie-Koźlu. Tym razem figurka stanęła na osiedlu Miejsce Kłodnickie, przed tamtejszą remizą. I to właśnie do tego miejsca oraz historii tej części aglomeracji nawiązuje jej wygląd.
- Koziołek jest gotowy do akcji – mówił naszej reporterce Michał Misiaszek, rzeźbiarz i twórca figurek koziołków. - Jest to figurka, która przedstawia koziołka w hełmie i z sikawką, która leje wodę. Stoi na kamieniu koloru niebieskiego, który nawiązuje do wody. Mam nadzieję, że spodoba się mieszkańcom naszego miasta dołączając do dosyć dużej rodziny koziołków, które ozdabiają Kędzierzyn-Koźle.

Niestety, choć koziołek-strażak dopiero co się pojawił przed budynkiem OSP w Miejscu Kłodnickim, to już został uszkodzony. "Kimkolwiek jesteś, cokolwiek Tobą kierowało podczas dewastowania naszego dobra wspólnego, prosimy zwróć przynajmniej oderwaną od całości część (strumień wody). Wtedy mamy możliwość naprawienia szkody" - czytamy na profilu facebookowym społeczności Miejsca Kłodnickiego.

Dodajmy, koziołki w Kędzierzynie-Koźlu pojawiły się już m.in. przy hali Azoty – jest tam siatkarz – i obok wejścia do galerii handlowej – to koziołek z torbami na zakupy. Na pl. Jana Surzyckiego na Pogorzelcu spotkamy Powstańca, na osiedlu Kuźniczka podkowy przymierza Kowal, a Chemik eksperymentuje przed Domem Kultury "Lech" w Blachowni.
Michał Misiaszek

Wiadomości z regionu

2021-09-28, godz. 21:15 Raport dnia: rośnie liczba zakażeń w kraju i hospitalizowanych pacjentów. Chorują głównie osoby młode, które nie… 8 nowych zakażeń i śmierć jednej osoby potwierdzono dziś (28.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 975 infekcjach… » więcej 2021-09-28, godz. 20:00 Jeszcze tylko opinia geologa i wznowione będą prace przy budowie PSZOK-u w Kielczy Ponad pół rok opóźniona jest budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kielczy, w gminie Zawadzkie. Problemem były niezgodności projektowe… » więcej 2021-09-28, godz. 19:00 Na 1200 szkół i przedszkoli w regionie w czterech placówkach nauka jest prowadzona hybrydowo po wykryciu zakażeń … W 4 szkołach w regionie w związku z wykryciem zakażenia koronawirusem prowadzone jest nauczanie hybrydowe. W sumie zdalna edukacja dotyczy uczniów 11 klas… » więcej 2021-09-28, godz. 18:00 Radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydowali o zmianie statutu szpitala przy ul. Wodociągowej. Psychiatryczny oddział… Radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydowali o zmianie statutu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jadwigi w Opolu. To oznacza, że 40-łóżkowy… » więcej 2021-09-28, godz. 17:00 W szpitalu tymczasowym hospitalizowanych jest 16 pacjentów. Siedmiu z nich przebywa na oddziale intensywnej terapii Pogarsza się sytuacja epidemiczna w kraju. Ministerstwo Zdrowia w codziennym komunikacie informowało o 975 nowych infekcjach koronawirusem. W porównaniu z ubiegłym… » więcej 2021-09-28, godz. 17:00 Dzień Chemika w Zakładach Azotowych Kędzierzyn Po raz pierwszy od dwóch lat w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowano Dni Chemika. Spotkanie byłych i obecnych pracowników Grupy Azoty ZAK S.A. to wieloletnia tradycja… » więcej 2021-09-28, godz. 16:25 Zderzenie trzech samochodów na autostradzie. Nie ma osób poszkodowanych, ale są utrudnienia [AKTUALIZACJA] Do kolizji trzech samochodów osobowych doszło na opolskim odcinku autostrady. Są utrudnienia na jezdni do Wrocławia. » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Poseł Witold Zembaczyński: niech policja zacznie kierować ruchem. Policja: to słowa krzywdzące - Policja powinna zająć się kierowaniem ruchem w Opolu - tak sugeruje Witold Zembaczyński. Poseł Nowoczesnej na konferencji prasowej przed ratuszem odniósł… » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Opole: Arkadiusz Wiśniewski sprzeciwia się rozszerzeniu działalności firmy Remondis. ''W mieście nie ma miejsca na… Prezydent Opola nie zgadza się na planowane rozszerzenie działalności firmy Remondis. Przedsiębiorstwo podejmuje starania, które ma na celu zwiększenie składowiska… » więcej 2021-09-28, godz. 15:00 "Ten projekt znacząco usprawni żeglugę". Rozpoczął się drugi etap prac modernizacyjnych na stopniu wodnym w Dobrzeniu… Poprawa żeglowności na Odrze oraz zwiększenie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego. To główne cele, jakie są realizowane na stopniu Wodnym w Dobrzeniu Wielkim… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »