Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-19, 18:30 Autor: Katarzyna Doros

Mieszkańcy regionu szczepią się w nowym punkcie na opolskim lodowisku [FILM]

Mieszkańcy regionu szczepią się w nowym punkcie na opolskim lodowisku. Cieszy skrócony termin oczekiwania na szczepionkę
Trwają szczepienia w pierwszym uruchomionym na opolskim lodowisku punkcie szczepień powszechnych przeciw COVID-19. Mieszkańcy regionu, którzy już przyjęli szczepionkę preparatem firmy Moderna chwalą sprawną organizację i krótki termin oczekiwania. Jak mówią w ten sposób chcą zadbać o swoje życie i zdrowie.
- Jedna osoba zmierzyła nam temperaturę, później dostaliśmy arkusze do wypełnienia, stanęliśmy w kolejce, teraz po raz kolejny mierzenie temperatur, wypełniliśmy kwestionariusze i stoimy już do szczepienia - mówi mieszkanka Chróściny.

- Zdecydowałem się na szczepienie, bo zdrowie trzeba doceniać i szanować, żeby długo trwało, żeby móc pomagać innym - dodaje jeden z mężczyzn.

- Nie miałam żadnych objawów, żadnego bólu. Tak jakby mnie mucha ugryzła. Chcieliśmy się zaszczepić u siebie, w mojej miejscowości miałam termin na 26 maja. Poprzez telefoniczną rejestrację przekierowali mnie do Toropolu na dzisiaj - mówi pani Renata.

- Bardzo dobrze się czuję, wszystko poszło sprawnie, jestem bardzo zadowolona z obsługi. Nawet nie poczułam momentu ukłucia. Drugą dawkę wyznaczono mi na 24 maja. Jest radość, bo najważniejsze jest zdrowie w życiu - dodaje pani Irena.

Nad bezpieczeństwem pacjentów i personelu szczepiącego czuwa m.in. 20 żołnierzy 10. Opolskiej Brygady Logistycznej.

- Razem z policją, ze strażą miejską i z wolontariuszami nasi żołnierze są obecni na terenie obiektu oraz na zewnątrz. Biorą udział i w patrolach mieszanych z policją na zewnątrz oraz tutaj w środku kierują ruchem, pomagają pacjentom, udzielają im informacji. Natomiast po szczepieniu ci pacjenci, którzy mogli poczuć się gorzej, również nasi żołnierze mają obowiązek właśnie zwracać uwagę na tych ludzi, jak się czują po szczepieniu, a jeśli ktoś będzie potrzebować pomocy, to mają jak najszybciej reagować - mówi kpt. Piotr Płuciennik, oficer prasowy 10. Opolskiej Brygady Logistycznej.

Szczepienia w punkcie na opolskim Toropolu będą odbywać w godzinach 8-18 siedem dni w tygodniu.
mieszkańcy regionu
kpt. Piotr Płuciennik
Szczepienia w punkcie na opolskim lodowisku [fot. Katarzyna Doros]
Szczepienia w punkcie na opolskim lodowisku [fot. Katarzyna Doros]
Szczepienia w punkcie na opolskim lodowisku [fot. Katarzyna Doros]
Szczepienia w punkcie na opolskim lodowisku [fot. Katarzyna Doros]
Ruszył pilotażowy punkt szczepień powszechnych na opolskim lodowisku Toropol [fot. Marcin Skomudek]
Ruszył pilotażowy punkt szczepień powszechnych na opolskim lodowisku Toropol [fot. Marcin Skomudek]

Wiadomości z regionu

2021-05-14, godz. 16:15 Zaginionego 32-latka z Kędzierzyna-Koźla udało się odnaleźć po kilku godzinach poszukiwań W poszukiwania mężczyzny zaangażowano służby kryminalne, patrole prewencji i strażaków. » więcej 2021-05-14, godz. 15:52 Gaszą pożary i... walczą z covidem. Opolscy strażacy docenieni. Były medale, wyróżnienia, awanse i promesy na nowe… Gaszą pożary, usuwają skutki nawałnic, a od ponad roku pomagają w walce z pandemią COVID-19. 11 maja strażacy świętowali swój dzień, a dziś (14.05)… » więcej 2021-05-14, godz. 15:00 Nyski magistrat nauczy studentów, jak wygląda praca w urzędzie. Miasto podpisało porozumienie z miejscową uczelni… Nysa to kolejny samorząd, który zawarł porozumienie z miejscową uczelnią. Na jego mocy miasto ufunduje stypendia dla studentów, a także zapewni im możliwość… » więcej 2021-05-14, godz. 14:25 Koronawirus w szkole i przedszkolu w Opolu - Pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 otrzymał uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 w Opolu. Na kwarantannę trafiło 20 osób - informuje opolski… » więcej 2021-05-14, godz. 14:02 Poprosiły seniora o szklankę wody i - wykorzystując jego dobre serce - okradły 94-latka Nie wpuszczajmy do domu nieznajomych - policja ponownie apeluje o ostrożność. » więcej 2021-05-14, godz. 13:44 "Zamiast realnej pracy - leżakowanie". Poseł Janusz Kowalski o wizycie R. Trzaskowskiego w Opolu Janusz Kowalski skrytykował wizytę prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego w Opolu. Poseł Solidarnej Polski uważa, że wiceszef Platformy Obywatelskiej… » więcej 2021-05-14, godz. 12:30 Mieszkania, praca, edukacja, służba zdrowia. To według przedstawicieli ruchu "Wspólna Polska" obecnie największe problemy… - Chcemy zaprosić młodych do partycypowania w życiu społecznym, ale przede wszystkim słuchamy ich potrzeb, słuchamy tego, jakie mają problemy - tak w Opolu… » więcej 2021-05-14, godz. 11:56 Policja zlikwidowała dwie fabryki narkotyków. W akcji brali udział funkcjonariusze z Namysłowa Wspólna akcja policjantów z namysłowskiej komendy i funkcjonariuszy CBŚP z Wrocławia zakończona ujawnieniem dwóch fabryk narkotyków. Przestępcy produkowali… » więcej 2021-05-14, godz. 11:19 Wypadek w Zimnicach Małych obok taśmociągu przy DK45 Dwa samochody osobowe zderzyły się ze sobą w Zimnicach Małych obok taśmociągu na drodze krajowej nr 45. Jedna osoba skarżyła się na bóle głowy, a druga… » więcej 2021-05-14, godz. 10:49 RAPORT MZ: ponad 3200 zakażeń w kraju, w tym 98 na Opolszczyźnie. Z powodu COVID-19 zmarło 289 osób [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 3 288 nowych zakażeniach koronawirusem, w tym o 98 na Opolszczyźnie. Z powodu COVID-19 zmarło 289 chorych, z czego 209… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »