Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-19, 12:45 Autor: Witold Wośtak

Szajka fałszywego hydraulika zatrzymana. Seniorka z opolskiego odzyskała skradzione pieniądze

[fot. archiwum policji]
[fot. archiwum policji]
[fot. archiwum policji]
[fot. archiwum policji]
[fot. archiwum policji]
[fot. archiwum policji]
[fot. archiwum policji]
[fot. archiwum policji]
Niedługo cieszyli się łupem oszuści, którzy ukradli seniorce prawie 30 tysięcy złotych. Złodziejska szajka wpadła dzięki współpracy policjantów z Opola i Częstochowy.
Mężczyzna podający się za hydraulika zaczepił 85-letnią mieszkankę wychodzącą z klatki schodowej. Przekonał ją, że doszło do awarii rur i nakłonił, aby wróciła z nim do mieszkania. - Towarzysząca mu 50-latka miała w tym czasie zakręcić zawór w piwnicy - mówi młodszy aspirant Agnieszka Nierychła, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

- "Hydraulik" wszedł do kuchni razem z właścicielką mieszkania. Następnie zaproponował, aby 85-latka nabrała zapas wody, ponieważ ta będzie zakręcona z powodu awarii. W tym czasie do mieszkania miały wejść dwie kobiety. Wykorzystując zamieszkanie w kuchni, splądrowały pokoje. Ich łupem padło 26 tysięcy złotych, 300 euro i 30 dolarów.

Po wyjściu oszusta seniorka zadzwoniła do spółdzielni, aby zapytać o wizytę hydraulika, ale usłyszała, że zleceń nie było. Wtedy kobieta zadzwoniła pod numer alarmowy. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i dowody, na podstawie których skontaktowali się z częstochowskimi mundurowymi.
- Ci wiedzieli, że chodzi o dobrze im znaną grupę przestępczą - dodaje Agnieszka Nierychła.

- Częstochowscy policjanci podejrzewali, w którym kierunku jadą oszuści. Do ich zatrzymania doszło w powiecie częstochowskim. W samochodzie policjanci zabezpieczyli całość gotówki pochodzącej z kradzieży. Wszystkie osoby trafiły do policyjnych aresztów. 55-latek był już karany za podobne przestępstwo i działał w warunkach recydywy, dlatego decyzją sądu trafił do aresztu na 3 miesiące.

Mężczyźnie grozi do 7,5 roku za kratkami, a kobiety muszą liczyć się z karą do 5 lat więzienia. Seniorka odzyskała pieniądze.
Agnieszka Nierychła 1
Agnieszka Nierychła 2

Wiadomości z regionu

2021-09-21, godz. 21:00 Raport dnia: 8 nowych zakażeń w regionie i ponad 700 w kraju. Rząd rekomenduje trzecią dawkę szczepionki dla określonych… 8 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (21.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 711 kolejnych infekcjach… » więcej 2021-09-21, godz. 19:25 Duże utrudnienia na obwodnicy północnej Opola Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku, do jakiego doszło dziś (21.09) około 18.30 na obwodnicy północnej Opola. » więcej 2021-09-21, godz. 18:00 Remont A4 idzie zgodnie z planem, ale utrudnienia potrwają jeszcze ponad rok Nie ma opóźnień przy remoncie kolejnego fragmentu opolskiego odcinka autostrady A4, ale kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość - prace zaplanowane są… » więcej 2021-09-21, godz. 16:51 Zakończył się remont jednego z oddziałów Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Co… Kompleksowe odnowienie oddziału, doposażenie sali porodowej w niezbędny sprzęt, nowe łóżka porodowe, przebudowa pomieszczeń higieniczno - sanitarnych… » więcej 2021-09-21, godz. 16:15 Nauczyciele i pracownicy oświaty świętowali zaległy Dzień Edukacji Narodowej. Przyznano medale, wyróżnienia i n… Opolscy nauczyciele i pracownicy oświatowi zostali docenieni za swoją pracę. Podczas uroczystej gali w Nyskim Domu Kultury odebrali z rąk wojewody opolskiego… » więcej 2021-09-21, godz. 16:00 Uczniowie z PSP nr 15 poznali tajniki pracy w MZK w Opolu. "Autobus jest bardzo fajny, bo jest pełno rur" Jak wygląda czyszczenie miejskiego autobusu, gdzie się naprawia pojazd oraz jak sprawdzane są bilety? Tego między innymi mogli dzisiaj (21.09) dowiedzieć… » więcej 2021-09-21, godz. 15:30 41-latek z Opolszczyzny miał organizować nielegalne walki psów, teraz odpowie za znęcanie się nad zwierzętami ze… Miał organizować nielegalne walki 'amstaffów' i karmić je testosteronem. Opolscy policjanci zatrzymali 41-latka podejrzanego o znęcanie się nad zwierzętami… » więcej 2021-09-21, godz. 15:15 Politechnika Opolska nagrodzona w prestiżowym, międzynarodowym konkursie badawczym Politechnika Opolska we współpracy z uczelniami w Luksemburgu, Finlandii i Hiszpanii została laureatem międzynarodowego konkursu o nazwie ''CHIST-ERA''. W… » więcej 2021-09-21, godz. 14:26 Poranne pociągi z Opola do Nysy mają opóźnienie. Jest kilka przyczyn, ale niedługo powinno być lepiej [INTERWENC… Dlaczego poranne pociągi POLREGIO z Opola do Nysy jeżdżą z opóźnieniem? Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka Łambinowic, która korzysta z kolei… » więcej 2021-09-21, godz. 13:23 Wciąż wielu kierowców decyduje się na jazdę mimo wypitego wcześniej alkoholu Ponad 2 tysiące kontroli i wykrytych 9 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu - to bilans akcji 'Trzeźwy poranek na A4'. Wczoraj (20.09)… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »