Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-06, 07:00 Autor: Daniel Klimczak

Brzeg: remont ulicy Jana Pawła II z kolejnym, rządowym dofinansowaniem

Ulica Jana Pawła II w Brzegu doczeka się gruntownej modernizacji [fot. Maciej Stępień]
Ulica Jana Pawła II w Brzegu doczeka się gruntownej modernizacji [fot. Maciej Stępień]
Dotacja w wysokości miliona 700 tysięcy złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pomoże w przeprowadzeniu remontu ulicy Jana Pawła II w Brzegu. To kolejne źródło pieniędzy na realizację tej ważnej dla miasta inwestycji.
Wsparcie ze strony rządu pozwoli pokryć wkład własny do inwestycji. Co prawda w tegorocznym budżecie gmina ma zabezpieczone fundusze na ten cel, jednak jak wskazuje burmistrz Jerzy Wrębiak, dzięki dotacji, pieniądze te będzie można wykorzystać na inne cele.

- Jeżeli zrealizujemy zadanie przy ulicy Jana Pawła II, to wkład własny, tegoroczny - 1,5 miliona - mamy zabezpieczony poprzez właśnie otrzymane teraz dofinansowanie z FIL-u. W związku z tym możemy wtedy te pieniądze, które mamy w budżecie przeznaczyć na zadanie pod tytułem budowa basenu letniego - wyjaśnia.

Co ważne, pozostałą część pieniędzy na remont drogi zapewni między innymi Fundusz Dróg Samorządowych.

Na razie nie wiadomo jednak, ile ostatecznie będzie kosztować to zadanie. Jego szacunkowa wartość to ponad 6 milionów złotych, jednak w ostatnim przetargu udało się wyłonić wykonawcę gotowego zrealizować te prace za nieco ponad 3,6 miliona. Wynik postępowania zaskarżyła jednak jedna z przegranych firm, w konsekwencji czego Krajowa Izba Odwoławcza nakazała miastu ponowną ocenę ofert. Jak zapowiadają władze Brzegu, proces ten ma zakończyć się jeszcze w tym miesiącu.
Jerzy Wrębiak

Wiadomości z regionu

2021-09-25, godz. 20:45 Raport dnia. 917 nowych infekcji w całej Polsce. Na intensywnej terapii leżą głównie ludzie młodzi i niezaszczepieni… 8 kolejnych osób zaraziło się koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (25.09) o 917 nowych infekcjach i śmierci 20 zakażonych… » więcej 2021-09-25, godz. 19:53 Piknik promujący szczepienia przeciw COVID-19 w Kędzierzynie-Koźlu. Są atrakcje, jest loteria Szczepimy się - pod takim hasłem przebiega impreza pod kędzierzyńsko-kozielskim Starostwem Powiatowym. » więcej 2021-09-25, godz. 19:12 Zamiast wystawić obok śmietnika, wolą sprzedać niepotrzebne przedmioty za drobną kwotę. Taka jest wyprzedaż garażowa… Wyprzedaż garażowa 'Ogarniemy to' jest nową inicjatywą Opolskiego Centrum Logistycznego w Opolu. » więcej 2021-09-25, godz. 18:39 Nagroda Wawrzynków ma już 30 lat. Dodatkowe wyróżnienie trafiło do Violetty Rezler-Wasielewskiej Trzydziesty raz wręczono Nagrodę Jana i Wojciecha Wawrzynków. To wyróżnienia dla autorów i promotorów prac magisterskich na temat Śląska - dziejów politycznych… » więcej 2021-09-25, godz. 18:37 W Chróścinie trwa I edycja Dnia Kultury Kresowej. "Ci ludzie pielęgnują swoje dziedzictwo" Wystawa zdjęć i rekwizytów, poezja kresowa, rękodzieło, czy wspólne śpiewy przy akordeonie. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników… » więcej 2021-09-25, godz. 18:03 Marsz Równości na ulicach Opola. Na trasie stała kontrmanifestacja Młodzieży Wszechpolskiej. Było bardzo spokojn… Trzeci Marsz Równości przeszedł ulicami centrum Opola, a kontrmanifestację zorganizowała Młodzież Wszechpolska. Na miejscu byli policjanci, aby nie dopuścić… » więcej 2021-09-25, godz. 16:20 Ostatnie pożegnanie Zofii Bielewicz, nestorki opolskiej sceny. "Odchodzi pewien styl myślenia o teatrze" Na cmentarzu w Opolu-Półwsi pożegnano aktorkę Zofię Bielewicz. Nestorka opolskiej sceny, od 1974 roku związana z teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu… » więcej 2021-09-25, godz. 15:15 Na szlaku "Złotych Górników" w Głuchołazach pojawiły się drewniane rzeźby gwarków. To nowa atrakcja turystycz… Rzeźby gwarków naturalnej wielkości pojawiły się na szlaku 'Złotych Górników' Głuchołazach. Autorem nowej atrakcji turystycznej jest lokalny artysta… » więcej 2021-09-25, godz. 13:42 Jest dodatkowa okazja do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. W Opolu i 5 miastach regionu trwa "Noc spisowa" Trwa 'Noc spisowa' w Opolu i sześciu kolejnych miastach naszego województwa. Inicjatywa Urzędu Statystycznego wynika z faktu, że dobiega końca Narodowy Spis… » więcej 2021-09-25, godz. 13:15 Mieszkańcy Opola w niedzielę będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o mieście. Rada dzielnicy Stare Miasto zaprasza… Po raz drugi mieszkańcy Opola będą mieli okazje lepiej poznać miasto. A to za sprawą gry terenowej, którą w niedzielę (26.09) przygotowała rada dzielnicy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »