Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-08, 16:15 Autor: Cezary Puzyna

"Pandemia jest nieobliczalna i nieprzewidywalna". Violetta Porowska o roku z koronawirusem

Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Wiele osób nie wierzyło, jak poważny jest ten wirus, że może się wydarzyć coś tak ogromnego na skalę światową jak pandemia - stwierdziła w Południowej Loży Radiowej posłanka PiS Violetta Porowska.
Minął właśnie rok, gdy w Polsce zdiagnozowano pierwszy przypadek COVID-19. Parlamentarzystka podsumowała na antenie Radia Opole rok z koronawirusem, zwracając między innymi uwagę na rolę wprowadzonej wtedy specustawy. - Z perspektywy czasu musimy przyznać, że po pierwsze ta specustawa była niezwykle potrzebna. Nie wyobrażam sobie, jak funkcjonowalibyśmy bez specustawy. Pamiętam, że pracowaliśmy od rana do późnego wieczora, a właściwie nocy, w komisji zdrowia, żeby wszystkie te zapisy przyjąć.

Violetta Porowska dodała, że nawet przedstawiciele opozycji zasiedli wtedy zgodnie w komisji, by wspólnie wypracować odpowiednie zapisy specustawy.

- Spójrzmy, gdzie dzisiaj są inne kraje, które bagatelizowały sytuację czy wprowadzały eksperymentalne rozwiązania. Tu dobrym przykładem jest Szwecja - mówił gość Radia Opole. - Nasz rząd już od pierwszych chwil, od pierwszych informacji o pandemii zastosował - wtedy wydawało się rygorystyczne rozwiązania, ale jakże potrzebne, widzimy to z perspektywy czasu.

- Pandemia jest nieobliczalna i nieprzewidywalna. Wszyscy musimy zachować dużo pokory - zakończyła opolska posłanka PiS.
Violetta Porowska 1
Violetta Porowska 2

Wiadomości z regionu

2021-09-20, godz. 09:00 Uwaga kierowcy! Od czwartku zmiany w organizacji ruchu w rejonie węzła przesiadkowego Opole Wschodnie Samochody jadące od strony Zaodrza nie będą już przejeżdżały przez teren budowanego dworca autobusowego. » więcej 2021-09-20, godz. 08:15 Żeby wyeliminować kierowców "na podwójnym gazie". Policyjna akcja na autostradzie Od rana opolscy policjanci prowadzili akcję pod hasłem 'Trzeźwy poranek na A4'. » więcej 2021-09-19, godz. 21:00 Raport dnia: 14 nowych infekcji w regionie. W Polsce potwierdzono 540 zakażeń koronawirusem [INFOGRAFIKA] 14 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (19.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 540 infekcjach… » więcej 2021-09-19, godz. 20:10 Rolnicy z diecezji opolskiej dziękowali za plony na Górze św. Anny. "To był dobry rok" Rolnicy z diecezji opolskiej spotkali się dziś (19.09) na Górze św. Anny, by podziękować za tegoroczne plony. Do Groty Lurdzkiej przybyło kilkadziesiąt… » więcej 2021-09-19, godz. 18:59 Jarmark Franciszkański przyciągnął miłośników miodów, wędlin i smakołyków. "Smalec klasztorny i krówki w tym… Producenci przypraw, swojskich kiełbas, naturalnych kosmetyków czy miodów zjechali do Opola na Jarmark Franciszkański. Wydarzenie wróciło do centrum Opola… » więcej 2021-09-19, godz. 17:10 Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy i rodzinny piknik w Parku 800-lecia. "Na… Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy, który startował przy moście pieszo-rowerowym im. Joachima Halupczoka. Na miłośników… » więcej 2021-09-19, godz. 15:54 Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński honorowym patronem Prudnika. "Jest to patron ku pojednaniu narodowemu" Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński honorowym patronem Prudnika i całej gminy. Tytuł oficjalnie nadano podczas uroczystej mszy w sanktuarium w Prudniku… » więcej 2021-09-19, godz. 15:30 Trwa VIII memoriał Stanisława Szozdy w Prudniku. Wydarzenie poprzedziło odsłonięcie pomnika wielkiego kolarza [ZD… 230 zawodników z całego kraju bierze udział w VIII memoriale Stanisława Szozdy w Prudniku, przy okazji którego rozgrywany jest Finał Mistrzostw Polski w… » więcej 2021-09-19, godz. 15:15 Figurki żołnierzyków przedstawiające polską historię. Na wystawę zaprasza Muzeum w Praszce Około 1500 figurek żołnierzyków i modeli pojazdów wojskowych prezentuje obecnie Muzeum w Praszce. » więcej 2021-09-19, godz. 12:47 Poszukiwane miejsce dla centrum wolontariatu. W grę wchodzi kilka lokalizacji Uruchomienie centrum wolontariatu na Opolszczyźnie to jeden z celów marszałka regionu na najbliższy rok. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »