Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-08, 14:07 Autor: Monika Matuszkiewicz

Zamiast warunkowego umorzenia postępowania będzie rozprawa. Taką decyzję podjął Sąd Rejonowy w Opolu ws. Moniki Ożóg

Postępowanie przeciwko Monice Ożóg [fot.M.Matuszkiewicz]
Postępowanie przeciwko Monice Ożóg [fot.M.Matuszkiewicz]
Postępowanie przeciwko Monice Ożóg [fot.M.Matuszkiewicz]
Postępowanie przeciwko Monice Ożóg [fot.M.Matuszkiewicz]
Postępowanie przeciwko Monice Ożóg [fot.M.Matuszkiewicz]
Postępowanie przeciwko Monice Ożóg [fot.M.Matuszkiewicz]
Nie doszło do warunkowego umorzenia postępowania w sprawie rzekomego plagiatu, jakiego miała dopuścić się była dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego Monika Ożóg. Tak zadecydował dzisiaj (08.03) Sąd Rejonowy w Opolu. Pełnomocnik oskarżonej wnioskował o umorzenie lub uniewinnienie. Ostatecznie sąd podjął decyzję, że za dwa miesiące odbędzie się rozprawa.
Przypomnijmy, prokuratura twierdzi, że Monika Ożóg dopuściła się plagiatu, w momencie, kiedy starała się o fotel szefowej muzeum w 2018 roku. W swojej pracy miała wykorzystać fragmenty koncepcji Jarosława Suchana, który 6 lat wcześniej startował w konkursie na stanowisko dyrektora Muzeum Sztuki w Łodzi.

Decyzję sądu tłumaczy sędzia Marzena Drozdowska. - Sąd uważa, że umorzenie postępowania na tym etapie byłoby przedwczesne. Prokurator zgadza się na ewentualne warunkowe umorzenie, ale na to nie zgadza się oskarżona i jej obrońca z wyboru. Zatem sąd postanawia uznać, że na tym etapie taki wniosek jest przedwczesny i kieruje sprawę na rozprawę.

Dodajmy, że Monika Ożóg zgodziła się na publikację swojego wizerunku i danych. Rozprawa ma odbyć się 24 maja.
sędzia Marzena Drozdowska

Wiadomości z regionu

2021-05-17, godz. 20:30 Raport dnia: Spada liczba zachorowań na COVID-19. Rusza pilotaż szczepień w zakładach pracy 45 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby w województwie opolskim. W całym kraju przybyło 1109 chorych na COVID-19. » więcej 2021-05-17, godz. 20:30 Możliwe przekroczenia stanów ostrzegawczych na rzekach w regionie. IMGW wydało ostrzeżenie hydrologiczne Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne pierwszego i drugiego stopnia dla południowej i środkowej Polski. » więcej 2021-05-17, godz. 19:45 Będą zmiany na skrzyżowaniu ulic Ozimskiej i Katowickiej w Opolu. MZD planuje budowę m.in. ścieżki rowerowej Będzie nowa trasa dla rowerzystów w Opolu. Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na utworzenie ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Katowickiej. Chodzi o odcinek… » więcej 2021-05-17, godz. 19:45 Ruszyła IV edycja konkursu na "Miejsca Przyjazne Seniorom i Osobom Niepełnosprawnym w Opolu" Instytucje, firmy czy organizacje pozarządowe mogą zgłaszać się do IV edycji konkursu 'Miejsca Przyjazne Seniorom i Osobom Niepełnosprawnym w Opolu'. Konkurs… » więcej 2021-05-17, godz. 19:08 Nyski magistrat zyskuje nowy wygląd. Rewitalizację przechodzi też plac przed budynkiem Trwa remont elewacji nyskiego magistratu. W ostatnich dniach odsłonięto w całości odświeżoną frontową fasadę budynku. Prace trwają też na placu przed… » więcej 2021-05-17, godz. 18:00 To już pewne - punkt szczepień z Toropolu będzie przeniesiony do przychodni "Śródmieście". "Lodowisko musi wrócić… Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski zaprzecza, że powodem zamknięcia punktu szczepień powszechnych w obiekcie lodowiska Toropol jest niewielka liczba otrzymywanych… » więcej 2021-05-17, godz. 18:00 Gogoliński dworzec już wyremontowany, tunel pod torami gotowy w 30% Budowlańcy zakończyli prace na dworcu w Gogolinie. Gotowy jest też pierwszy etap budowy przejścia podziemnego, które połączy dworzec, plac przed nim i ulicę… » więcej 2021-05-17, godz. 17:02 Małgorzata Tudaj rezygnuje ze stanowiska starosty powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Małgorzata Tudaj, starosta kędzierzyńsko-kozielska, rezygnuje ze stanowiska. Dzisiaj (17.05) do biura rady powiatu wpłynęło pismo w tej sprawie. Trafiło… » więcej 2021-05-17, godz. 16:30 Pościg ulicami Krapkowic zakończony dachowaniem. Kierowca zebrał 35 punktów karnych Kilkanaście minut policjanci z Krapkowic ścigali kierowcę volkswagena, który gnał ulicami miasta łamiąc wszystkie możliwe przepisy. Mieszkaniec gminy Gogolin… » więcej 2021-05-17, godz. 15:15 Opolscy działacze Porozumienia Jarosława Gowina apelują o szybsze procedowanie ustawy ws. Krajowego Planu Odbudowy Przedstawiciele Porozumienia Jarosława Gowina zaapelowali do Senatu RP o zawieszenie sporów i jak najszybsze procedowanie ustawy ws. ratyfikacji zasobów własnych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »