Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-03, 16:00 Autor: Kacper Śnigórski

Po poszlakowym śledztwie ruszył proces o zabójstwo Krzysztofa P. w Antoniowie

Po poszlakowym śledztwie ruszył proces o zabójstwo Krzysztofa P. w Antoniowie [fot. Kacper Śnigórski]
Po poszlakowym śledztwie ruszył proces o zabójstwo Krzysztofa P. w Antoniowie [fot. Kacper Śnigórski]
42-letni Arkadiusz N. stanął dzisiaj (03.03) przed opolskim sądem okręgowym i odpowiada za zabójstwo Krzysztofa P., do którego - według śledczych - doszło w grudniu 2019 roku w Antoniowie obok Ozimka. Oskarżony nie przyznaje się do winy.
Z ustaleń prokuratury wynika, że oskarżony miał za złe Krzysztofowi P., że ten rozpowiada po całej wsi, że usiłował zgwałcić ich wspólną znajomą. Za ten czyn oskarżony odpowiada w osobnym procesie przed Sądem Rejonowym w Opolu. Śledczy twierdzą, że w ramach zemsty oskarżony udusił pokrzywdzonego, a jego zwłoki wrzucił do wody.

Akt oskarżenia przeczytał prokurator Marek Mikos. - Oskarżam Arkadiusz N. o to, że w nocy z 22 na 23 grudnia 2019 roku w Antoniowie, działając w zamiarze bezpośrednim poprzez uduszenie, pozbawił życia Krzysztofa P. Następnie dokonał ukrycia zwłok pokrzywdzonego w rejonie rozlewiska przy ujściu cieku wodnego Libawa do Jeziora Turawskiego - dodał prokurator.

Arkadiusz N. nie przyznał się do winy, a we wstępnym etapie śledztwa składał obszerne wyjaśnienia. Wiele razy zmieniał wersję wydarzeń. W mieszkaniu oskarżonego policja znalazła telefon, który należał do ofiary. Do zabójstwa miało dojść 22 grudnia, ale zwłoki znaleziono po trzech miesiącach przy ujściu rzeki Libawy do Jeziora Dużego. W międzyczasie prowadzono poszukiwania, a policja opublikowała zdjęcie mężczyzny w internecie.
Prokurator Marek Mikos

Wiadomości z regionu

2021-04-13, godz. 21:45 Raport dnia: 214 nowych zakażeń koronawirusem w regionie. Zmarło 16 osób. Spada liczba zakażeń, ale śmiertelność… 214 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 16 osób potwierdzono dziś (13.04) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-04-13, godz. 20:00 12 stanowisk i miejsca oczekiwania. Kluczborska hala jest gotowa do masowych szczepień przeciw COVID-19 Zakończyły się przygotowania punktu szczepień masowych w hali przy ulicy Sportowej w Kluczborku. Za inicjatywę odpowiada szpital Vital Medic we współpracy… » więcej 2021-04-13, godz. 19:00 Opolskie Centrum Rehabilitacji będzie przyjmowało chorych na COVID-19. Wojewoda: to odpowiedź na przewidywania związane… Od przyszłego tygodnia Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie rozpoczyna przyjęcia osób chorych na COVID-19. Takie informacje potwierdził na konferencji… » więcej 2021-04-13, godz. 18:00 Wojewoda symbolicznie oddał hołd ofiarom zbrodni katyńskiej. "Pamięć jest najważniejsza" [ZDJĘCIA, FILM] - Pamięć o ludziach, którzy na nieludzkiej ziemi zostali w podstępny sposób zamordowani jest najważniejsza - powiedział Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski… » więcej 2021-04-13, godz. 18:00 Od przyszłego wtorku zmiany w ruchu w okolicach ul. Torowej w Opolu. Powodem jest modernizacja linii kolejowej Z powodu modernizacji linii kolejowej na odcinku Opole Groszowice - Opole Zachodnie szykują się zmiany w ruchu kołowym. Od przyszłego wtorku (20.04) do 4 maja… » więcej 2021-04-13, godz. 17:30 Rehabilitacja po przechorowaniu koronawirusa jak sanatorium? Wiele osób zajmuje miejsce, a nie ma powikłań Czy na rehabilitację po zakażeniu koronawirusem trafiają wyłącznie osoby potrzebujące pomocy? Wiadomo, że przechorowaniu COVID-19 towarzyszy coraz więcej… » więcej 2021-04-13, godz. 17:00 Zmarł Krzysztof Szymczyk. Był między innymi korektorem w nto oraz mistrzem polskiej ortografii 'We wtorek, 13 kwietnia zmarł Krzysztof Szymczyk, przez wiele lat korektor w nto. Mistrz ortografii, dobry, życzliwy kolega, niezwykle wrażliwy i prawy człowiek'… » więcej 2021-04-13, godz. 16:00 Pomoc osobom w kwarantannie lub izolacji wciąż trwa. Można dzwonić i prosić o zakupy spożywcze czy leki Osoby trafiające na izolację lub kwarantannę domową mogą liczyć na wsparcie. Pomoc w zrobieniu zakupów czy też wyprowadzenie psa oferuje wiele organizacji… » więcej 2021-04-13, godz. 15:30 Prokurator Generalny wniósł kasację od wyroku w sprawie gwałcenia i znęcania się nad trzema dziewczynkami z Krap… Jest kasacja od wyroku sądu apelacyjnego w sprawie gwałcenia trzech małych dziewczynek z Krapkowic i znęcania się nad nimi. Na taki krok zdecydował się… » więcej 2021-04-13, godz. 15:00 Kwarantanna w przedszkolu nr 10 w Brzegu. Zajęcia stacjonarne w jednej z grup częściowo zawieszone Po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u jednego z podopiecznych Publicznego Przedszkola nr 10 w Brzegu zgodnie z decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »