Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-23, 19:00 Autor: Katarzyna Doros

Sprzeciwiają się nielegalnej aborcji i chcą edukować społeczeństwo o problemie aborcji farmakologicznej. Pikieta Fundacji Pro Prawo do Życia

Pikieta na pl. Wolności w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Pikieta na pl. Wolności w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Sprzeciwiają się nielegalnej aborcji i chcą edukować społeczeństwo o problemie aborcji farmakologicznej. Przedstawiciele Fundacji Pro Prawo Do Życia pojawili się na pl. Wolności w Opolu. Pikietującym towarzyszyły duże transparenty antyaborcyjne przedstawiające zakrwawiony płód.
- Chcemy, żeby kobiety miały świadomość tego co robią i jakie to niesie za sobą konsekwencje - mówi Lidia Kaczyńska-Pampuch, wolontariuszka Fundacji Pro Prawo do Życia. - Aborcja farmakologiczna to jest dzisiaj główna przyczyna śmierci dzieci nienarodzonych i jest to rzeczywiście prawdopodobnie szacowana na minimum 30 tysięcy liczba dzieci, które nie mają szansy się narodzić. Społeczeństwo o tym nie wie, jaka to jest skala. A kobiety nie wiedzą, jakie to jest zagrożenie dla ich zdrowia i życia fizycznego i psychicznego oraz przyszłej płodności.

Pikiecie na pl. Wolności w Opolu towarzyszył publiczny różaniec. - Jest to integralna część naszych zgromadzeń. To różaniec wynagradzający grzech aborcji - dodaje Lidia Kaczyńska-Pampuch.

Przedstawiciele Fundacji Pro Prawo Do Życia organizują pikiety antyaborcyjne w każdy ostatni wtorek miesiąca.
Lidia Kaczyńska-Pampuch

Wiadomości z regionu

2021-02-24, godz. 20:46 PSL obradowało ws. zwolnienia Agnieszki Zagoli z zamku w Mosznej. "Sytuacja wymaga niezwłocznego wyjaśnienia z władzami… Czy Polskie Stronnictwo Ludowe wyjdzie z koalicji w sejmiku województwa opolskiego? Dziś (24.02) wieczorem zarząd wojewódzki PSL obradował nad sytuacją związaną… » więcej 2021-02-24, godz. 20:30 Raport dnia. W regionie 5 zgonów osób zarażonych koronawirusem i 108 nowych infekcji. Ponad 12 tysięcy zakażeń i… 5 zgonów osób zarażonych koronawirusem i 108 nowych infekcji potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (24.02)… » więcej 2021-02-24, godz. 19:38 Nysa chce sięgnąć po pieniądze w ramach nowego rządowego funduszu. dotacja pozwoliłaby na pokrycie części kosztów… Nysa chce sięgnąć po pieniądze w ramach nowego rządowego programu. Dotacja pozwoliłaby pokryć część kosztów związanych z budową nowych mieszkań. » więcej 2021-02-24, godz. 18:30 Malowanie ławek i praca przy zieleni. Dłużnicy kluczborskiej spółdzielni mogą odpracować zaległości Możliwość odpracowania długu daje swoim mieszkańcom Spółdzielnia Mieszkaniowa 'Przyszłość' w Kluczborku. » więcej 2021-02-24, godz. 15:49 "Trzecia fala koronawirusa się rozpędza." Usta i nos będziemy mogli zasłaniać tylko maseczkami. W jednym województwie… - Średnia dzienna zakażeń jest na poziomie 8 tysięcy przypadków, przed tygodniem było ich niecałe 6 tysięcy. Nastąpił przyrost obłożenia łóżek covidowych… » więcej 2021-02-24, godz. 15:45 Śmiertelne potrącenie pieszej na terenie RSP Koperniki. Z pierwszych ustaleń wynika, że za kierownicą auta siedziała… Dziś (24.04) kilka minut przed 14.00 na terenie Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Kopernikach, w powiecie nyskim, samochód osobowy potrącił kobietę. » więcej 2021-02-24, godz. 15:30 Opolanie chcą kupować żywność od lokalnych producentów. Sklep "Stragany Opolskie" jest chętnie odwiedzany Sklep z lokalną żywnością w stolicy regiony cieszy się coraz większą popularnością. 'Stragany Opolskie' są bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców… » więcej 2021-02-24, godz. 14:52 "Pobożni" złodzieje okradli myjnię we Włodzieninie [FILM] Policja w Głubczycach poszukuje dwóch mężczyzn, którzy okradli stację benzynową we Włodzieninie. Właściciel myjni wycenił straty na ponad 5 tys. złotych… » więcej 2021-02-24, godz. 14:01 Plecak pozostawiony na tafli lodu postawił na nogi 20 strażaków i policję. Na szczęście nikt nie potrzebował po… Około 20 strażaków brało udział w akcji na zamarzniętym stawie na pograniczu powiatów nyskiego i brzeskiego. Powodem interwencji był znaleziony na tafli… » więcej 2021-02-24, godz. 13:59 Jeszcze na początku marca będą utrudnienia w ruchu w Sosnówce na DK 46 Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień na tzw. bypassie w Sosnówce. To miejsce, gdzie jesienią tego roku poprzez budowany zjazd obwodnica Niemodlina połączy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »