Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-08, 18:15 Autor: Katarzyna Doros

Trwają zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla opolskich nauczycieli

Szczepionka na COVID-19 [fot. kpt. Piotr Płuciennik]
Szczepionka na COVID-19 [fot. kpt. Piotr Płuciennik]
W opolskich szkołach rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla nauczycieli pierwszej grupy, którzy pracują stacjonarnie. To przede wszystkim nauczyciele klas I-III, przedszkoli czy nauczyciele ze szkół specjalnych.
- Zapisy na szczepienia dotyczą nauczycieli do 60. roku życia. Będą wykonywane preparatem firmy AstraZeneka - mówi Michał Siek, opolski kurator oświaty. - Rejestracja pierwszej grupy dotyczy nauczycieli klas I-III, przedszkoli, pomocy nauczyciela, również nauczycieli w poradniach, instruktorów praktycznej nauki zawodu, zarówno tych, którzy posiadają kwalifikacje pedagogiczne, oczywiście nauczyciele szkół specjalnych, MOS-ów, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych. Nauczyciel, który zgłosił dyrektorowi chęć zaszczepienia się później otrzyma informację o miejscu i terminie szczepienia.

Szczepienia będą realizowane w szpitalach węzłowych.

- Dyrektor musi wprowadzić dane do Systemu Informacji Oświatowej do środy 10 lutego - mówi Wioletta Kuźniar, wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu.

- Zainteresowanie jest pół na pół. U nas zapisują się nauczyciele, ale także pracownicy administracji i obsługi. Każdy z naszych pracowników ma kontakt z dziećmi, każdy pracuje w ten sam sposób, więc zbieramy deklaracje wszystkich osób. Jestem tzw. ozdrowieńcem, przechodziłam covid w dosyć trudny sposób, wiem jak wygląda ta choroba. Udało mi się z niej wyjść, ale nie chciałabym nigdy do niej wrócić. Podjęłam decyzję, że jak mogę w jakiś sposób się zabezpieczyć, to jest właśnie teraz na to moment.

- Jeszcze się nie zadeklarowałem, myślę o tym, najprawdopodobniej zdecyduję się na szczepienie - dodaje jeden z nauczycieli, który zauważa, że samo szczepienie budzi jednak niepokój.

Z kolei w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Opolu do południa 90% uprawnionych osób zadeklarowało chęć zaszczepienia.

Szczepienia nauczycieli mają rozpocząć się w piątek (12.02).
Michał Siek
Wioletta Kuźniar, nauczyciel

Wiadomości z regionu

2022-10-03, godz. 20:45 Zderzenie karetki z osobówką w Opolu. Ambulans wymusił pierwszeństwo [ZDJĘCIA] Po godzinie 14 na skrzyżowaniu ulic Ozimskiej z Katowicką w Opolu karetka pogotowia zderzyła się z autem osobowym. Jak ustaliliśmy jedna osoba została poszkodowana… » więcej 2022-10-03, godz. 19:15 Na razie prace idą zgodnie z planem. Byliśmy na placu budowy obwodnicy Olesna [ZDJĘCIA] 70 procent sięga tzw. zaawansowanie rzeczowe budowy obwodnicy Olesna. Dzisiaj (03.10) opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zorganizował… » więcej 2022-10-03, godz. 19:09 Zaginął 3 lata temu, właśnie zatrzymano jego zabójców. Rozwikłana zagadka zniknięcia mieszkańca gminy Grodków Sprawa tajemniczego zniknięcia mieszkańca gminy Grodków z tragicznym finałem. Poszukiwany od lat mężczyzna zginął z rąk innych osób. W rozwiązaniu zagadki… » więcej 2022-10-03, godz. 19:00 Tragiczne zdarzenie w Paczkowie. Kobieta spadła z wieży ratusza, nie przeżyła Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło przed południem w Paczkowie. W pobliżu miejskiego ratusza, pod wieżą widokową znaleziono ciało kobiety w średnim… » więcej 2022-10-03, godz. 18:00 Najpierw zgaśnie oświetlenie fasad, potem latarnie. Kluczbork rusza z planem oszczędności energii Rezygnacja z podświetlania budynków to jeden ze sposobów gminy Kluczbork na oszczędzanie. Chodzi między innymi o budynki: ratusz w rynku, Muzeum im. Jana… » więcej 2022-10-03, godz. 18:00 "Dwa tiry nie są w stanie się wyminąć". Inwestycja ZDW w ogniu krytyki mieszkańców Racławic Śląskich [INTERWE… W Racławicach Śląskich przy ulicy Prudnickiej budowany jest chodnik dla pieszych. Odcinek z nowym chodnikiem będzie liczyć około 250 metrów. Mieszkańcy… » więcej 2022-10-03, godz. 17:29 Makabryczne odkrycie w Krapkowicach Na polu przy drodze krajowej 45 przechodzień zauważył zwłoki mężczyzny. » więcej 2022-10-03, godz. 16:03 Co dalej z remontem murów w Byczynie? Gmina zerwała umowę z wykonawcą Byczyna zerwała umowę z firmą odpowiedzialną za remont zabytkowych murów miejskich. Powodem są opóźnienia w realizacji zadań a także zastrzeżenia konserwatora… » więcej 2022-10-03, godz. 16:00 Beata Cyganiuk na czele opolskiego NFZ. Robert Bryk złożył rezygnację Beata Cyganiuk do tej pory była zastępcą dyrektora NFZ w Opolu ds. medycznych. Jest związana z ochroną zdrowia na Opolszczyźnie od 24 lat. » więcej 2022-10-03, godz. 14:44 Winny kolizji, był pod wpływem alkoholu. Były komendant SG w Skarbimierzu skazany nieprawomocnie Sąd Rejonowy w Brzegu wydał wyrok skazujący w sprawie byłego komendanta Straży Gminnej w Skarbimierzu, a wcześniej także zastępcy komendanta brzeskiej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »