Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-02, 15:15 Autor: Grzegorz Frankowski

Policja w Głubczycach realizuje kampanię społeczną dla najmłodszych

Policja w Głubczycach realizuje kampanię społeczna dla najmłodszych - [fot: KPP Głubczyce]
Policja w Głubczycach realizuje kampanię społeczna dla najmłodszych - [fot: KPP Głubczyce]
Policjanci z Głubczyc w ramach kampanii społecznej "Rozważny pieszy pogranicza" prowadzą cykl spotkań z dziećmi, którego celem jest podniesienie świadomości najmłodszych na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym na pograniczu polsko-czeskim.
- W ostatnim spotkaniu wzięli udział uczniowie klas początkowych szkoły podstawowej nr 3 w Głubczycach – informuje mł. asp. Łukasz Golinowski – oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach.

- Podczas spotkania policjanci przypomnieli dzieciom podstawowe znaki drogowe, ich podział i konieczność przestrzegania, zarówno po stronie polskiej, jak i czeskiej. Omówione z dziećmi zostały także przepisy ruchu drogowego obowiązujących pieszych w Polsce, jak i Republice Czeskiej. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały dwujęzyczne materiały edukacyjne, jak ulotki, zakładki do książek i plan lekcji. Oraz gadżety promocyjne, takie jak ologowane kamizelki i opaski odblaskowe.

Kampania społeczna "Rozważny pieszy pogranicza polsko-czeskiego” będzie kontynuowana przez głubczyckich policjantów w najbliższych tygodniach.
Łukasz Golinowski

Wiadomości z regionu

2022-11-28, godz. 15:00 "Niewiarygodny partner" kontra "fałszowanie rzeczywistości". Spór o finanse namysłowskiego szpitala W projekcie przyszłorocznego budżetu Namysłowa nie zapisano wsparcia dla tamtejszego szpitala. Starostwo wzywa gminę do zwiększenia finansowania placówki… » więcej 2022-11-28, godz. 15:00 W Namysłowie nie wystarcza pieniędzy na wywożenie śmieci. Podwyżek nie będzie Opłaty pobierane od mieszkańców gminy Namysłów nie wystarczają na pokrycie wszystkich kosztów związanych z wywozem śmieci. Magistrat jednak nie chce sięgać… » więcej 2022-11-28, godz. 14:00 ZUS: ostatni dzwonek na złożenie wniosku o wyprawkę szkolną Zaledwie kilkadziesiąt godzin pozostało na złożenie wniosku o wyprawkę szkolną w ramach programu 'Dobry start'. Można je składać tylko trzema kanałami… » więcej 2022-11-28, godz. 12:30 Spali w pustostanie. Z pożaru uratowali ich policjanci Kędzierzyńsko-kozielscy policjanci uratowali trzech mężczyzn z płonącego budynku. Do tej interwencji doszło w nocy z środy na czwartek (23-24.11). » więcej 2022-11-28, godz. 12:00 Opole: dwa tygodnie bez przejścia pod mostem wzdłuż kanału Młynówka Zamknięte na około dwa tygodnie zostanie dzisiaj (28.11) przejście pod mostem kolejowym wzdłuż kanału Młynówka w Opolu. Chodzi o trasę po stronie dworca… » więcej 2022-11-28, godz. 11:37 "Zając" dotarł. Nowa łódź ratownicza dla strażaków z OSP Mechnica-Kamionka 'Zając' jest już na stanie strażaków z OSP Mechnica-Kamionka w gminie Reńska Wieś . Mowa o nowoczesnej łodzi ratowniczej, na którą zrzutkę zrobiły władze… » więcej 2022-11-28, godz. 11:15 Z otwartym piwem na przesłuchanie. Wpadka na policyjnym parkingu Piłeś, nie jedź. Tej rady nie posłuchał 26-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, który po spożyciu alkoholu przyjechał na tamtejszą… » więcej 2022-11-28, godz. 10:40 Polska 2050 wybrała władze wojewódzkie. "Ta drużyna zrobi dla Opolszczyzny wiele dobrego" - Wybór władz wojewódzkich jest zwieńczeniem naszych dotychczasowych trzyletnich działań - powiedział w 'Porannej Rozmowie Radia Opole' Adam Gomoła z zarządu… » więcej 2022-11-28, godz. 10:15 Będzie bezpieczniej. Na Górze św. Anny powstanie radar meteorologiczny Radar hydrologiczno-meteorologiczny powstanie na Górze św. Anny. Wojewoda opolski wydał decyzję na realizację inwestycji. Porozumienie w tej sprawie zawarto… » więcej 2022-11-28, godz. 09:00 Zalesie Śląskie szykuje się do przyszłorocznych obchodów 800-lecia wsi Mieszkańcy niewielkiej miejscowości w gminie Leśnica przygotowują ambitny program czterodniowej uroczystości » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »