Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-28, 13:33 Autor: Roman Juranek

Violetta Porowska: "Polacy zrozumieli, że Konstytucja jest Konstytucją"

"Prosto z sejmu" w Południowej Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z poseł PiS Violettą Porowską
"Prosto z sejmu" w Południowej Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z poseł PiS Violettą Porowską
Posłanka PiS komentowała wczorajsze protesty tzw. Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Odniosła się też do dzisiejszej wizyty Andrzeja Dudy na Opolszczyźnie.
Wczoraj (27.01) po publikacji uzasadnienia orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie niezgodności z ustawą zasadniczą aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu doszło w kraju do protestów. Manifestacje zwołały liderki tzw. Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Posłanka PiS Violetta Porowska powiedziała w Loży Radiowej, że manifestacje były skromne. - Bo jakiekolwiek miejsce w Polsce byśmy nie wzięli, gdzie Strajk Kobiet usiłował wylec na ulice, to po prostu skromna liczebność pokazuje, że Polacy rozumieją, że Konstytucja jest Konstytucją. Konstytucja wprost mówi, że życie człowieka w Polsce ma być i będzie chronione i stąd wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Uzasadnienie Trybunału nie jest niczym zaskakującym, dyskutowaliśmy od tym od miesięcy - dodała Violetta Porowska.

Posłanka w Loży Radiowej odniosła się też do dzisiejszej wizyty Andrzeja Dudy w Głuchołazach w szpitalu MSWiA, który jest jedną z najlepszych placówek w Polsce, gdzie prowadzi się kurację po przejściu COVID-19.

- I dzisiaj przyjeżdża prezydent, głowa państwa, by osobiście się temu przyjrzeć, ale też osobiście wysłuchać, jakie mamy dalej pomysły na to, by rozwijać tą rehabilitację pocovidową. Ona jest absolutnie konieczna. Wszyscy, którzy przeszli COVID-19 i muszą dzisiaj korzystać z tej rehabilitacji wiedzą jak dotkliwe są te objawy późniejsze.
Violetta Porowska
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2021-04-13, godz. 21:45 Raport dnia: 214 nowych zakażeń koronawirusem w regionie. Zmarło 16 osób. Spada liczba zakażeń, ale śmiertelność… 214 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 16 osób potwierdzono dziś (13.04) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-04-13, godz. 20:00 12 stanowisk i miejsca oczekiwania. Kluczborska hala jest gotowa do masowych szczepień przeciw COVID-19 Zakończyły się przygotowania punktu szczepień masowych w hali przy ulicy Sportowej w Kluczborku. Za inicjatywę odpowiada szpital Vital Medic we współpracy… » więcej 2021-04-13, godz. 19:00 Opolskie Centrum Rehabilitacji będzie przyjmowało chorych na COVID-19. Wojewoda: to odpowiedź na przewidywania związane… Od przyszłego tygodnia Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie rozpoczyna przyjęcia osób chorych na COVID-19. Takie informacje potwierdził na konferencji… » więcej 2021-04-13, godz. 18:00 Wojewoda symbolicznie oddał hołd ofiarom zbrodni katyńskiej. "Pamięć jest najważniejsza" [ZDJĘCIA, FILM] - Pamięć o ludziach, którzy na nieludzkiej ziemi zostali w podstępny sposób zamordowani jest najważniejsza - powiedział Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski… » więcej 2021-04-13, godz. 18:00 Od przyszłego wtorku zmiany w ruchu w okolicach ul. Torowej w Opolu. Powodem jest modernizacja linii kolejowej Z powodu modernizacji linii kolejowej na odcinku Opole Groszowice - Opole Zachodnie szykują się zmiany w ruchu kołowym. Od przyszłego wtorku (20.04) do 4 maja… » więcej 2021-04-13, godz. 17:30 Rehabilitacja po przechorowaniu koronawirusa jak sanatorium? Wiele osób zajmuje miejsce, a nie ma powikłań Czy na rehabilitację po zakażeniu koronawirusem trafiają wyłącznie osoby potrzebujące pomocy? Wiadomo, że przechorowaniu COVID-19 towarzyszy coraz więcej… » więcej 2021-04-13, godz. 17:00 Zmarł Krzysztof Szymczyk. Był między innymi korektorem w nto oraz mistrzem polskiej ortografii 'We wtorek, 13 kwietnia zmarł Krzysztof Szymczyk, przez wiele lat korektor w nto. Mistrz ortografii, dobry, życzliwy kolega, niezwykle wrażliwy i prawy człowiek'… » więcej 2021-04-13, godz. 16:00 Pomoc osobom w kwarantannie lub izolacji wciąż trwa. Można dzwonić i prosić o zakupy spożywcze czy leki Osoby trafiające na izolację lub kwarantannę domową mogą liczyć na wsparcie. Pomoc w zrobieniu zakupów czy też wyprowadzenie psa oferuje wiele organizacji… » więcej 2021-04-13, godz. 15:30 Prokurator Generalny wniósł kasację od wyroku w sprawie gwałcenia i znęcania się nad trzema dziewczynkami z Krap… Jest kasacja od wyroku sądu apelacyjnego w sprawie gwałcenia trzech małych dziewczynek z Krapkowic i znęcania się nad nimi. Na taki krok zdecydował się… » więcej 2021-04-13, godz. 15:00 Kwarantanna w przedszkolu nr 10 w Brzegu. Zajęcia stacjonarne w jednej z grup częściowo zawieszone Po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u jednego z podopiecznych Publicznego Przedszkola nr 10 w Brzegu zgodnie z decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »