Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-27, 12:30 Autor: Witold Wośtak

Gminy z powiatu kluczborskiego zapewnią seniorom transport na szczepienie przeciw COVID-19

Szczepienie przeciw COVID-19 [fot. Katarzyna Doros]
Szczepienie przeciw COVID-19 [fot. Katarzyna Doros]
Mieszkańcy powiatu kluczborskiego mają zapewniony dowóz na szczepienie przeciw koronawirusowi.
Gminy organizują transport dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu znacznym, seniorów i mieszkańców bez możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień. W gminie Kluczbork są cztery punkty szczepień. Jak mówi wiceburmistrz Dariusz Morawiec, uruchomiono Gminny Punkt Informacyjno-Konsultacyjny, który cieszy się dość dużym zainteresowaniem.

- Większość ludzi potrafi oczywiście samodzielnie lub z pomocą rodziny czy sąsiadów dotrzeć do punktu szczepień, ale zdarzają się różne sytuacje. Do tej pory 9 osób zgłosiło się z prośbą o dowóz, a transport funkcjonuje od pierwszego możliwego dnia. Są również ukłony i podziękowania dla ochotniczych straży pożarnych, które zgłosiły się do pomocy i wszystko dobrze funkcjonuje.

W gminie Byczyna jest jeden punkt szczepień. Wiceburmistrz Renata Marzec podkreśla, że w razie potrzeby dowóz będzie zapewniony.

- Jak na razie nie organizujemy dowozów, bo nie ma zgłoszeń ze strony mieszkańców. Nie zmienia to faktu, że jesteśmy w pełnej gotowości i uruchomimy dowóz, kiedy pojawią się monity ze strony mieszkańców. Transport będzie realizowany głównie przy pomocy ochotniczych straży pożarnych i naszego busa, który na co dzień przewozi osoby niepełnosprawne.

Osoby potrzebujące transportu na szczepienie powinny skontaktować się z urzędem miejskim lub urzędem gminy właściwym dla swojego adresu.
Dariusz Morawiec
Renata Marzec

Wiadomości z regionu

2024-05-23, godz. 20:30 "Ten deficyt jest bardzo duży”. Środowiskowe Domy Samopomocy są niedofinansowane „Piknik majowy” zorganizował Środowiskowy Dom Samopomocy w Prudniku. Impreza miała charakter integracyjny. Zgromadziła też niepełnosprawnych umysłowo… » więcej 2024-05-23, godz. 20:00 Trzeci sektor w wiejskich miejscowościach działa prężnie 23 dotacje dla organizacji pozarządowych z terenów wiejskich wręczył marszałek Andrzej Buła w ramach dwóch konkursów. To 'Opolska Pszczoła Miodna' i 'Opolska… » więcej 2024-05-23, godz. 19:00 Mieszkańcy Chmielowic apelują o dodatkowe przejście dla pieszych. MZD w Opolu odpowiada [INTERWENCJA] - Prace na ulicy Centralnej nie są planowane - tak do sprawy powstania przejścia dla pieszych w Opolu - Chmielowicach odnosi się Miejski Zarząd Dróg. Jest… » więcej 2024-05-23, godz. 18:00 Nowa, malownicza trasa dla rowerzystów w gminie Ujazd. Rusza inwestycja 1,4 mln złotych będzie kosztowała nowa trasa pieszo-rowerowa pomiędzy Strefą Aktywności Gospodarczej w Ujeździe a gminą Strzelce Opolskie. Szlak połączy… » więcej 2024-05-23, godz. 17:45 Zabójstwo dzieci w Czarnowąsach. Do sądu trafił akt oskarżenia Akt oskarżenia wobec Krystyny Sz. trafił do Sądu Okręgowego w Opolu. » więcej 2024-05-23, godz. 17:00 Komisje w Radzie Miasta Opole obsadzone. "To efekt porozumienia ponad podziałami" Siedem komisji w Radzie Miasta Opola zostało obsadzonych. Podczas drugiej sesji jednogłośnie ustalono ich skład. » więcej 2024-05-23, godz. 16:30 Tropy, odgłosy, mapy i drzewa. Dzieci rywalizowały w Małym Drużynowym Turnieju Terenowym 12 zespołów rywalizowało w trzeciej edycji 'Małego Drużynowego Turnieju Terenowego' z gmin leżących w Stobrawskim Parku Krajobrazowym. » więcej 2024-05-23, godz. 16:14 Czołowe zderzenie aut przed Sidziną na DK46. Dwie osoby ranne Droga krajowa nr 46 z Opola do Nysy zablokowana po wypadku, do którego doszło między Sidziną a Pakosławicami. » więcej 2024-05-23, godz. 15:03 Przebudowa DK40. Uszkodzenie wodociągu w Głuchołazach Problemy z wodą w części Głuchołaz. Magistrat informuje, że doszło do uszkodzenia sieci wodociągowej w trakcie prac związanych z przebudową drogi krajowej… » więcej 2024-05-23, godz. 14:40 Leczenie endometriozy. Specjaliści z całego świata przyjechali do Opolskiego Centrum Onkologii Takiego wydarzenia w Polsce jeszcze nie było. Opolskie Centrum Onkologii zorganizowało międzynarodową konferencję ENDOFORUM Poland. Opolscy lekarze wspólnie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »