Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-27, 12:30 Autor: Witold Wośtak

Gminy z powiatu kluczborskiego zapewnią seniorom transport na szczepienie przeciw COVID-19

Szczepienie przeciw COVID-19 [fot. Katarzyna Doros]
Szczepienie przeciw COVID-19 [fot. Katarzyna Doros]
Mieszkańcy powiatu kluczborskiego mają zapewniony dowóz na szczepienie przeciw koronawirusowi.
Gminy organizują transport dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu znacznym, seniorów i mieszkańców bez możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień. W gminie Kluczbork są cztery punkty szczepień. Jak mówi wiceburmistrz Dariusz Morawiec, uruchomiono Gminny Punkt Informacyjno-Konsultacyjny, który cieszy się dość dużym zainteresowaniem.

- Większość ludzi potrafi oczywiście samodzielnie lub z pomocą rodziny czy sąsiadów dotrzeć do punktu szczepień, ale zdarzają się różne sytuacje. Do tej pory 9 osób zgłosiło się z prośbą o dowóz, a transport funkcjonuje od pierwszego możliwego dnia. Są również ukłony i podziękowania dla ochotniczych straży pożarnych, które zgłosiły się do pomocy i wszystko dobrze funkcjonuje.

W gminie Byczyna jest jeden punkt szczepień. Wiceburmistrz Renata Marzec podkreśla, że w razie potrzeby dowóz będzie zapewniony.

- Jak na razie nie organizujemy dowozów, bo nie ma zgłoszeń ze strony mieszkańców. Nie zmienia to faktu, że jesteśmy w pełnej gotowości i uruchomimy dowóz, kiedy pojawią się monity ze strony mieszkańców. Transport będzie realizowany głównie przy pomocy ochotniczych straży pożarnych i naszego busa, który na co dzień przewozi osoby niepełnosprawne.

Osoby potrzebujące transportu na szczepienie powinny skontaktować się z urzędem miejskim lub urzędem gminy właściwym dla swojego adresu.
Dariusz Morawiec
Renata Marzec

Wiadomości z regionu

2021-09-27, godz. 15:25 Duże zaskoczenie i wielka niewiadoma. Komentarze po wyborach w Niemczech [AKTUALIZACJA] - Mamy do czynienia z historyczną porażką CDU/CSU - tak wczorajsze (26.09) wybory w Niemczech ocenia Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego… » więcej 2021-09-27, godz. 15:05 Groźny pożar mieszkania w Brzegu. Z ogniem walczyło 9 zastępów straży pożarnej Ogień pojawił się dziś (27.09) około godz. 12:50 w jednym z lokali budynku wielorodzinnego przy ul. Garbarskiej. Ewakuowano z niego 7 osób. Dwie z nich oraz… » więcej 2021-09-27, godz. 15:00 Podanie strzykawką leku do oka - startuje nowatorski program leczenia cukrzyków. Będzie prowadzony w dwóch szpitalach… Dwa szpitale w województwie- placówki w Kędzierzynie-Koźlu i Nysie - będą prowadzić nowatorski program leczenia pacjentów cierpiących na cukrzycowy obrzęk… » więcej 2021-09-27, godz. 14:44 Kolejni nietrzeźwi kierujący wyeliminowani dzięki obywatelskim zatrzymaniom Do kolejnych obywatelskich ujęć nietrzeźwych kierowców doszło w miniony weekend na drogach Opolszczyzny. Ich jazda wzbudziła podejrzenia u świadków, a… » więcej 2021-09-27, godz. 14:17 Muzeum Lamp Rentgenowskich Politechniki Opolskiej wzbogaciło się o największą lampę rentgenowską na świecie [FI… Jedna z największych lamp rentgenowskich na świecie trafiła do Muzeum Lamp Rentgenowskich Politechniki Opolskiej. Lampa została wyprodukowana w latach trzydziestych… » więcej 2021-09-27, godz. 14:15 Ci uczniowie wiedzą, jakie niebezpieczeństwa czekają na nich w szkole i poza nią! Jak prawidłowo przechodzić przez pasy, jak bezpiecznie się bawić - to wiedzą uczniowie klas pierwszych i drugich szkół podstawowych w regionie. W Wojewódzkim… » więcej 2021-09-27, godz. 12:29 Kompletnie pijany mężczyzna wybrał się do sklepu na motorowerze. Teraz czeka go wyjazd... do sądu 43-latkowi za jazdę po pijanemu grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. » więcej 2021-09-27, godz. 12:14 Pożar poddasza. Jedna osoba została ranna 6 jednostek straży pożarnej zostało zaalarmowanych po tym, jak dyżurny otrzymał zgłoszenie o pożarze poddasza w jednym z budynków przy ul. Habryki w Strzelcach… » więcej 2021-09-27, godz. 11:45 Stracili prawie 2 tysiące złotych, bo chcieli kupić meble ogrodowe w wyjątkowo atrakcyjnej cenie Skusiła ich atrakcyjna cena mebli ogrodowych, dziś nie mają ani pieniędzy, ani opłaconego towaru. Małżeństwo z powiatu brzeskiego dało się oszukać w… » więcej 2021-09-27, godz. 11:41 Rodziny zastępcze z całego województwa spotkały się w Wysokiej W miniony weekend po raz pierwszy na terenie powiatu głubczyckiego odbyło się Regionalne Spotkanie Rodzin Zastępczych. W okolicznościowym pikniku w przypałacowym… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »