Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-21, 19:30 Autor: Witold Wośtak

Dostęp do dziekanatu w torebce lub kieszeni. Uniwersytet Opolski przygotował aplikację na smartfony

Mobilny USOS [fot. www.facebook.com/Uniwersytet Opolski]
Mobilny USOS [fot. www.facebook.com/Uniwersytet Opolski]
Uniwersytet Opolski uruchomi w poniedziałek (25.01) aplikację Mobilny USOS.
To poszerzenie działającego systemu komputerowego, które zdecydowanie ułatwi życie studentów używających smartfonów. Teraz w każdym miejscu i o każdej porze zyskają szybki dostęp do kluczowych dokumentów, między innymi planów zajęć, ocen, poczty studenckiej czy wglądu i okazania legitymacji.

- Śmiało można powiedzieć, że to e-dziekanat - zaznacza Maciej Kochański, rzecznik prasowy UO.

- Miejsce, gdzie w sposób zdalny możemy załatwić niemal wszystko to, po co jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu musieliśmy odwiedzić obsługę dziekanatu. Znajdują się tam również wszystkie aktualności o uczelni, a w przyszłości pojawi się możliwość składania wszystkich wniosków, które w tej chwili można wykonać za pomocą aplikacji na komputerze. Mam na myśli wnioski o stypendia, zapomogi czy miejsce w domu studenta.

Mobilny USOS będzie dostępny w polskiej i angielskiej wersji językowej, a na początku zadziała jedynie z systemem operacyjnym Android.
Maciej Kochański

Wiadomości z regionu

2021-03-05, godz. 08:00 Remont mauzoleum w Kopicach na ostatniej prostej. "To ważny obiekt dla naszej lokalnej społeczności" Mauzoleum rodziny Schaffgotschów w Kopicach przejdzie ostatni etap renowacji. Tym razem wyremontowana zostanie frontowa ściana kaplicy oraz odnowiona będzie… » więcej 2021-03-05, godz. 07:40 W opolskich przedszkolach za 3 tygodnie rusza rekrutacja. Może nie starczyć miejsca dla wszystkich dzieci Za trzy tygodnie (22.03) startują zapisy do przedszkoli w Opolu. W tym roku dla 3-latków przygotowano ponad 3800 miejsc. To nie oznacza jednak, że każdy dziecko… » więcej 2021-03-05, godz. 07:16 Spalił się magazyn fermy drobiu niedaleko Korfantowa. Nikt nie ucierpiał Przez całą noc strażacy walczyli z pożarem kurnika w miejscowości Włostowa w powiecie nyskim. Ogień w drewnianym magazynie pojawił się wczoraj (04.03)… » więcej 2021-03-04, godz. 20:30 Raport dnia: rośnie liczba zakażeń w kraju i regionie. Mija rok od potwierdzenia pierwszego przypadku COVID-19 1 zgon i 266 nowych przypadków zakażeń koronawirusem zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-03-04, godz. 20:30 Zima wraca na Opolszczyznę? IMGW ostrzega przed oblodzeniem i opadami śniegu Niskie temperatury wystąpią w całym regionie, a opady śniegu na południu Opolszczyzny. » więcej 2021-03-04, godz. 19:45 Braki kadrowe już są, a za dwa lata problem będzie znacznie poważniejszy. OCRM apeluje o utworzenie kierunku ratownik… Za 2 - 3 lata może zabraknąć ratowników medycznych. Czarny scenariusz kreśli Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego. Jego władze wnioskują do przedstawicieli… » więcej 2021-03-04, godz. 19:18 4 marca to Światowy Dzień Otyłości. Pandemia nie pomaga w walce z kilogramami Trzy na pięć osób w Polsce mają problem z nadwagą lub z otyłością. Specjaliści alarmują, że ten problem coraz częściej dotyka dzieci. Według Światowej… » więcej 2021-03-04, godz. 19:00 "Są umowne zgody i pozwolenia na wykonywane prace". Ciąg dalszy sprawy wycinki drzew na Pasiece w Opolu, rzecznik PKP… 'Wszystkie prace są prowadzone zgodnie z umową i obowiązującymi przepisami'. To komentarz PKP Polskich Linii Kolejowych odnośnie wycinki 6 młodych i zdrowych… » więcej 2021-03-04, godz. 17:30 Policjanci przeprowadzili na drogach Opola i powiatu akcję "Prędkość" Zbyt szybka jazda jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków na drogach. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Opolu przeprowadzili więc wczoraj akcję… » więcej 2021-03-04, godz. 17:10 Agnieszka Zagola ma już nową pracę. Teraz będzie kierowała służbą zdrowia Agnieszka Zagola została prezesem spółki Namysłowskie Centrum Zdrowia. Po tym jak w lutym zwolniono ją z funkcji wiceprezesa spółki Zamek Moszna, ofertę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »