Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-13, 09:42 Autor: Justyna Maćkowiak

"Przemocowe zaloty". Szymon Hołownia komentuje deklarację współpracy Tomasza Kostusia

Szymon Hołownia w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Szymon Hołownia w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Tomasz Kostuś [fot. Justyna Krzyżanowska]
Tomasz Kostuś [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Nie bardzo wierzę we wspólne listy opozycji w kolejnych wyborach parlamentarnych - powiedział w Porannej Loży Radiowej Szymon Hołownia, lider ruchu Polska 2050. Przypomnijmy, taką deklarację współpracy złożył na naszej antenie poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kostuś.
- To takie przemocowe zaloty - dodaje Hołownia. - Stara śpiewka Platformy Obywatelskiej, którą słyszymy już od dłuższego czasu, próbująca przekonać wszystkich, że możliwe jest zjednoczenie jakiekolwiek opozycji tylko i wyłącznie pod ich sztandarem, na ich listach, na ich warunkach. Oczywiście mówiąc, że będzie się to odbywało wspólnie. Jeżeli Platforma zgodzi się z nami co do tego, że bycie opozycją to nie jest ciepła, państwowa posada i krytykowanie rządu, tylko walka o to, żeby przejąć odpowiedzialność w państwie, to my z radością będziemy szukali pól do współpracy.

- Musimy poczekać, możliwe są całkowite przetasowania na scenie politycznej - uważa polityk. - Może się okazać, że nie ma jednego jądra kondensacji w postaci Platformy, tylko że jest kilka tych jąder kondensacji. Ja nie wierzę w to, że po tej stronie przed wyborami powstanie jedna lista od lewicy do Konfederacji, bo tak daleko moja wyobraźnia polityczna nie sięga, natomiast wyobrażam sobie, że może powstać jeden blok wokół Platformy, drugi blok u nas, trzeci blok u jeszcze kogoś innego.

Szymon Hołownia potwierdził także, że są prowadzone rozmowy z obecnymi parlamentarzystami w sprawie poparcia ruchu Polska 2050. - Jednak naszym głównym celem jest stworzenie realnej reprezentacji w sejmie po kolejnych wyborach parlamentarnych - podkreślił gość Radia Opole.
Szymon Hołownia cz. 1
Szymon Hołownia cz. 2

Wiadomości z regionu

2021-02-24, godz. 17:00 "Będziemy musieli być w tych trudnych czasach kreatywni". Wojewódzka Rada Rynku Pracy rozpoczęła nową kadencję Wzrost bezrobocia, spadek liczb ofert pracy i niepewność gospodarcza - między innymi z takimi problemami będzie musiała zmierzyć się Wojewódzka Rada Rynku… » więcej 2021-02-24, godz. 15:49 "Trzecia fala koronawirusa się rozpędza." Usta i nos będziemy mogli zasłaniać tylko maseczkami. W jednym województwie… - Średnia dzienna zakażeń jest na poziomie 8 tysięcy przypadków, przed tygodniem było ich niecałe 6 tysięcy. Nastąpił przyrost obłożenia łóżek covidowych… » więcej 2021-02-24, godz. 15:45 Śmiertelne potrącenie pieszej na terenie RSP Koperniki. Z pierwszych ustaleń wynika, że za kierownicą auta siedziała… Dziś (24.04) kilka minut przed 14.00 na terenie Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Kopernikach, w powiecie nyskim, samochód osobowy potrącił kobietę. » więcej 2021-02-24, godz. 15:30 Opolanie chcą kupować żywność od lokalnych producentów. Sklep "Stragany Opolskie" jest chętnie odwiedzany Sklep z lokalną żywnością w stolicy regiony cieszy się coraz większą popularnością. 'Stragany Opolskie' są bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców… » więcej 2021-02-24, godz. 14:52 "Pobożni" złodzieje okradli myjnię we Włodzieninie [FILM] Policja w Głubczycach poszukuje dwóch mężczyzn, którzy okradli stację benzynową we Włodzieninie. Właściciel myjni wycenił straty na ponad 5 tys. złotych… » więcej 2021-02-24, godz. 14:01 Plecak pozostawiony na tafli lodu postawił na nogi 20 strażaków i policję. Na szczęście nikt nie potrzebował po… Około 20 strażaków brało udział w akcji na zamarzniętym stawie na pograniczu powiatów nyskiego i brzeskiego. Powodem interwencji był znaleziony na tafli… » więcej 2021-02-24, godz. 13:59 Jeszcze na początku marca będą utrudnienia w ruchu w Sosnówce na DK 46 Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień na tzw. bypassie w Sosnówce. To miejsce, gdzie jesienią tego roku poprzez budowany zjazd obwodnica Niemodlina połączy… » więcej 2021-02-24, godz. 13:47 Głuchołaski szpital przejdzie remont. Budynek zostanie docieplony, wymieniona też będzie instalacja grzewcza Budynek szpitala SPZOZ przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej w Głuchołazach doczeka się sporego remontu. Władze powiatu chcą zmodernizować przestarzałą… » więcej 2021-02-24, godz. 13:00 Brzeg nie powinien obawiać się powtórki z października. Części miasta realnie groziła wówczas powódź. "Obecna… Mieszkańcy Brzegu nie powinni obawiać się powtórki zagrożenia powodziowego z października ubiegłego roku. Wówczas istniało ryzyko, że woda zaleje część… » więcej 2021-02-24, godz. 12:02 Są wyniki sondy w sprawie placów zabaw do remontu. Cztery takie miejsca w Opolu zostaną zrewitalizowane Opolanie zdecydowali, które place zabaw będą remontowane. Swój głos mogli oddać w internetowej sondzie, w sumie wzięło w niej udział 1400 osób. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »