Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-11-26, 16:30 Autor: Daniel Klimczak

Część brzeskich radnych chce, by zewnętrzy basen powstał przy akwaparku. Władze miasta chcą najpierw budować obiekt przy Korfantego

Tak ma wyglądać basen przy Korfantego [rys. UM Brzeg]
Tak ma wyglądać basen przy Korfantego [rys. UM Brzeg]
Kryta pływalnia w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Kryta pływalnia w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Teren dawnego basenu przy Korfantego w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Teren dawnego basenu przy Korfantego w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Sesja rady miejskiej w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Sesja rady miejskiej w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Brzescy radni dyskutowali dziś (26.11) na temat budowy basenu letniego. W czasie sesji rady miasta grupa rajców wnioskowała, by gmina skupiła się na rozbudowie istniejącej krytej pływalni, zamiast budowie obiektu przy ulicy Korfantego.
Zwolennicy rozszerzenia oferty akwaparku o zewnętrzne niecki mówią między innymi o możliwości odbywania takich kąpieli przez większość miesięcy w roku. Grzegorz Surdyka z klubu Brzeg 2025 zapowiada, że takie rozwiązanie będzie co prawda droższe w budowie, jednak jest ono bardziej przyszłościowe, a przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii, jego eksploatacja może być stosunkowo tania.

- Zlokalizowanie basenu otwartego razem z kompleksem krytym umożliwi żywotność części otwartej, co najmniej przez 8 miesięcy w roku. Jeżeli zastosujemy nowoczesne rozwiązania, to część odkryta może mieć podgrzewaną wodę i w taką pogodę nawet jak dzisiaj, można korzystać z basenu na zewnątrz. Basen tylko odkryty to będzie typowy basen letni - dodaje.

Inaczej sprawę widzi m.in. Dariusz Socha z Samorządowego Porozumienia Prawicy, który wskazuje na możliwe trudności przy rozbudowie krytej pływalni, a także dotychczasowe starania w zakresie budowy basenu przy Korfantego, która może zakończyć się jeszcze w tej kadencji.

- Mamy projekt, jest tam miejsce na boiska czy parking. Na Partyzantów musimy najpierw wyremontować ten istniejący obiekt. Tam jest wymiana technologii przestarzałej. Ponadto, na tym terenie były żelbetowe instalacje, bo tam był kiedyś warsztat remontowy ciężkiego sprzętu wojskowego. Możemy spotkać różne niespodzianki, a to są dodatkowe koszty - przewiduje.

Władze miasta zapewniają, że nie uciekają od konieczności modernizacji akwaparku, jednak lokalizację letniego basenu widzą przy Korfantego. Wiceburmistrz Brzegu Tomasz Witkowski argumentuje, że to element konsekwentnie realizowanego planu.

- W naszej ocenie, po tym jak w 2019 roku rada miejska przyjęła projekt budżetu, w którym zabezpieczyła środki na wykonanie projektu basenu otwartego przy ulicy Korfantego, my konsekwentnie realizujemy ten plan. Idziemy dalej, szukamy źródeł finansowania - wyjaśnia.

Jednym z nich ma być Fundusz Inwestycji Lokalnych, w ramach którego miasto chce pozyskać 12 milionów złotych, jednak pieniądze te muszą zostać wydane do 2022 roku.
Grzegorz Surdyka
Dariusz Socha
Tomasz Witkowski

Wiadomości z regionu

2021-01-20, godz. 13:26 900 świń zniknęło, a opiekunowie tłumaczyli, że może uciekły do lasu. Jest wyrok sądu Jest wyrok ws. tajemniczego zniknięcia świń z gospodarstwa koło Otmuchowa. Opolski sąd skazał na 2 lata więzienia Mariana C. i jego córkę Urszulę, którzy… » więcej 2021-01-20, godz. 13:15 Uczniowie głubczyckiego Rolniczaka będą się uczyć jazdy traktorem. Szkoła kupiła nowoczesny ciągnik Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Głubczycach zakupił nową pomoc naukową - to nowoczesny traktor firmy Zetor za prawie 180 tys. złotych… » więcej 2021-01-20, godz. 12:51 Szpital w Kędzierzynie-Koźlu wznowił przyjęcia pacjentów bez koronawirusa Szpital w Kędzierzynie-Koźlu wznowił dzisiaj przyjęcia pacjentów, którzy nie są zarażeni koronawirusem. Częściowe odmrożenie placówki spowodowało… » więcej 2021-01-20, godz. 12:11 Wjechała samochodem do rzeki. Nurkowie pojechali na ratunek, a na miejscu wody po kostki Opolscy strażacy otrzymali zgłoszenie o kobiecie, która wjechała samochodem osobowym do rzeki. Zgodnie z procedurą i otrzymanymi informacjami na miejsce pojechali… » więcej 2021-01-20, godz. 12:00 Rafał Bartek ma zamienić się miejscami z Romanem Kolkiem Roman Kolek żegna się ze stanowiskiem wicemarszałka regionu. Izba Lekarska mobilizując medyków do walki z pandemią nakazała mu powrót do pracy w zawodzie… » więcej 2021-01-20, godz. 11:00 Ciąg dalszy sporu w sprawie pomysłu nadania tytułu Honorowego Obywatela Województwa Opolskiego profesorowi Franciszkowi… Przypomnijmy, o nadanie tytułu Honorowego Obywatela Województwa Opolskiego profesorowi Franciszkowi Markowi wnosił Henryk Wierny, prezes Stowarzyszenia Klub… » więcej 2021-01-20, godz. 10:58 MZ: wzrost zachorowań w kraju i na Opolszczyźnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 6919 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. Na Opolszczyźnie minionej doby COVID-19 potwierdzono u 138 osób. » więcej 2021-01-20, godz. 07:00 Fundacja DOM od 30 lat rehabilituje i aktywizuje osoby niepełnosprawne. "Jesteśmy pełni nadziei i planów" Od 30 lat pomagają w rehabilitacji dzieci i dorosłych z porażeniem mózgowym. Fundacja DOM założona 16 stycznia 1991 roku przez małżeństwo Jednorogów… » więcej 2021-01-19, godz. 20:00 Raport dnia: 95 zakażeń koronawirusem potwierdzono na Opolszczyźnie. Zmarło 10 mieszkańców. Ruszyły szczepienia… 95 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 10 mieszkańców potwierdzono dziś (19.01) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia w codziennym komunikacie poinformowało… » więcej 2021-01-19, godz. 20:00 Obwodnica Piastowska będzie poszerzona. Jeszcze w tym roku powstaną po dwa pasy ruchu na całej długości Obwodnica Piastowska jeszcze w tym roku będzie poszerzona do czterech pasów ruchu na całej długości. Prace mają zostać sfinansowane z dotacji unijnych i… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »