Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-11-18, 19:45 Autor: Katarzyna Doros

Opolskie Hospicjum Betania potrzebuje wsparcia. Chodzi przede wszystkim o środki do ochrony kadry i pielęgnacji pacjentów

Hospicjum Opolskie Betania [fot. Katarzyna Doros]
Hospicjum Opolskie Betania [fot. Katarzyna Doros]
Hospicjum "Betania" w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Hospicjum "Betania" w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Balsamy, środki do pielęgnacji, nitrylowe rękawiczki i maseczki chirurgiczne, to tylko niektóre z towarów potrzebnych w opolskim hospicjum Betania. Z powodu pandemii koronawirusa placówka znalazła się w trudnej sytuacji finansowej. Jest mniej sponsorów, a wszystkie wydarzenia związane z jesienną kampanią "W Betanii jest życie" zostały przeniesione do internetu. Także zbiórki do puszek zamieniono na zrzutki online.
- Pieniądze ze zbiórek były zwykle przeznaczane na utrzymanie hospicjum. Dodatkowo, przy pandemii wzrosło zapotrzebowanie na środki ochrony osobistej czy płyny do dezynfekcji - mówi Barbara Chyłka, koordynator wolontariatu w hospicjum Betania. -Bardzo potrzebujemy i przyjmiemy materiały opatrunkowe i do pielęgnacji, pampersy dla dorosłych, wkładki, podkłady jednorazowe, kremy na odparzenia i odleżyny, balsamy i oliwki do ciała. Gąbki do ciała, mleczka do czyszczenia, odświeżacze powietrza. To zawsze bardzo nam się przydaje i w bardzo dużych ilościach jest zużywane. Potrzebujemy także środków ochrony osobistej w niesamowicie dużych ilościach. Głównie nitrylowych rękawiczek w rozmiarze M i L oraz maseczek chirurgicznych i wielorazowych.

Pandemia skutecznie utrudnia przeprowadzenie drobnych remontów w placówce. Mowa m.in. o dyżurce pielęgniarek. - Ze względu na ograniczenia nie możemy wpuścić do środka robotników, brakuje nam też funduszy na potrzebne farby - mówi Barbara Chyłka.

Dodajmy, zbiórkę utworzoną przez wolontariuszy Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie można wesprzeć na stronie zrzutka.pl pod hasłem "Na Hospicjum Betania".
Barbara Chyłka

Wiadomości z regionu

2022-09-27, godz. 11:45 "Ryby głosu nie mają, a rzeki to nie śmietnik". Opolscy przedstawiciele Platformy Obywatelskiej z apelem do rządz… Zakaz wylewania nieczystości do rzek, wdrożenie stałego monitorowania jakości wód i pomoc przedsiębiorcom, którzy ucierpieli w wyniku zanieczyszczenia Odry… » więcej 2022-09-27, godz. 11:45 Koniec remontu na A4. Dzisiaj ruch wrócił na stałe ścieżki We wtorek (27.09) rozpocznie się przywracanie stałej organizacji ruchu na opolskim odcinku autostrady A4 pomiędzy Górą św. Anny i granicą z woj. śląskim… » więcej 2022-09-27, godz. 09:42 Szansa dla Jeziora Turawskiego? Jest nowa metoda oczyszczania wody, wyniki są optymistyczne - Mamy pierwsze wyniki badań, które wskazują, że w ramach naszego programu udało się poprawić jakość wody w zbiorniku turawskim - powiedział dziś (27.09)… » więcej 2022-09-27, godz. 09:19 Trzy dni bez egzaminów w opolskim WORD. Nie chodzi o protest, egzaminatorzy mają obowiązkowe szkolenia Nie będzie egzaminów teoretycznych ani praktycznych od jutra (28.09) do piątku (30.09) w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Dotyczy to zarówno Opola, jak… » więcej 2022-09-27, godz. 08:31 Wiózł dzieci, choć stracił prawo jazdy za kierowanie "na podwójnym gazie". Efekty kontroli WITD Kierowcę bez uprawnień zatrzymali inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego, którzy tym razem wzięli… » więcej 2022-09-27, godz. 08:00 Pod koniec przyszłego roku namysłowski kryty basen znów będzie otwarty. Obok obiektu powstanie również tężnia Wkrótce rozpocznie się długo wyczekiwany remont namysłowskiego krytego basenu. Władze miasta właśnie podpisały umowę z wykonawcą prac. » więcej 2022-09-26, godz. 20:45 "Dom zaczyna tętnić życiem". Pierwsze rodziny uchodźców "zacumowały" w przystani św. Benedykta w Długomiłowic… Zakończył się remont byłego klasztoru w Długomiłowicach w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Schronienie znalazły tam pierwsze rodziny uchodźców z Ukrainy… » więcej 2022-09-26, godz. 20:30 W Namysłowie pracują nad własnym programem dla rodzin. Rozwiązanie pozwoli kupować taniej i pomoże upowszechniać… Namysłów pracuje nad własnym programem dla rodzin. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku będą one mogły korzystać z dodatkowych przywilejów i zniżek od… » więcej 2022-09-26, godz. 18:45 Violetta Porowska o wizycie Jarosława Kaczyńskiego na Opolszczyźnie: "To były kompleksowe wystąpienia" - To były kompleksowe wystąpienia, mówiące o tym, że Polska swoją siłę pokazała na arenie międzynarodowej. Ta siła się nie podoba, a my jednak musimy… » więcej 2022-09-26, godz. 18:30 Chętnych do 172. Batalionu Lekkiej Piechoty w Opolu nie brakuje. Rośnie zainteresowanie służbą w WOT Do ich zadań należy m.in. zwalczanie skutków klęsk żywiołowych. W pandemii wspierali personel medyczny i pomagali służbom sanitarnym. Od miesięcy są… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »