Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-10-14, 06:45 Autor: Mariusz Chałupnik

Być belfrem w trudnych czasach. Nauczyciele mają dziś swoje święto

Szkoła [fot.M.Matuszkiewicz]
Szkoła [fot.M.Matuszkiewicz]
- To jest na pewno bardzo trudny czas, ale trzeba sobie poradzić i dać wsparcie uczniom - mówią nauczyciele, którzy dzisiaj (14.10) obchodzą swoje święto.
W czasie pandemii kroonawirusa na nauczycieli spadła dodatkowa odpowiedzialność i konieczność dostosowania się do nowych realiów. Końcówka poprzedniego roku szkolnego to było nauczanie zdalne, teraz coraz częściej hybrydowe.

- Mamy spory bagaż doświadczeń z wiosny – zauważa Dorota Wołyniec, nauczycielka języka polskiego w opolskiej „Jedynce”. - Większość nauczycieli sobie bardzo dobrze poradziła z sytuacją. Pokazały to z resztą wyniki matury. Natomiast w tym roku na szczęście te klasy, które uczę, to na razie są w pełni obecne, pracujemy normalnie. Jednak już mamy przygotowane zajęcia zdalne i materiały są tam zamieszczane.

Piotr Dedyk, wicedyrektor I LO w Opolu podkreśla, jak ważna jest rola nauczyciela w obecnych czasach, aby wspierał ucznia.

- Taki trudny czas pokazuje, na co naprawdę nas stać - mówi Piotr Dedyk. - Musimy się zmierzyć z wieloma trudnościami. Przede wszystkim z największą trudnością, czyli brakiem bezpośredniego kontaktu i mam nadzieję, że sobie radzimy, poza realizacją programu, że udaje nam się wspierać dzieci, być na to cały czas gotowym.

- Liczę, że każdy spogląda na swoją pracę i jest z niej zadowolony – podkreśla Bernarda Zarzycka, dyrektor I LO w Opolu. - Pracę odpowiedzialną i z pełnym zaangażowaniem. Formułowaliśmy podziękowania dla grona pedagogicznego. Padły tam słowa, że dziękujemy im, że zawsze są, że robią więcej niż muszą i że każdego dnia są na posterunku.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzisiaj wszystkie szkoły mają wolne. Dodajmy, że historia tego święto, znanego również jako Dzień Nauczyciela, sięga w Polsce połowy lat 50. Ubiegłego wieku.
Dorota Wołyniec
Piotr Dedyk
Bernarda Zarzycka

Wiadomości z regionu

2020-10-20, godz. 21:52 Wojewoda opolski odwołał alarm przeciwpowodziowy Stabilizuje się sytuacja na rzekach w regionie. Wojewoda opolski odwołał alarm przeciwpowodziowy w sześciu powiatach: głubczyckim, kędzierzyńsko-kozielskim… » więcej 2020-10-20, godz. 21:00 Raport dnia: 307 zakażeń i 8 zgonów. Na COVID-19 zachorowało dotąd 5536 mieszkańców regionu 307 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 8 mieszkańców potwierdzono dziś (20.10) na Opolszczyźnie. Od początku pandemii COVID-19 potwierdzono u 5536… » więcej 2020-10-20, godz. 20:47 Opole: mieszkańcy osiedla AK po zmroku muszą chodzić w ciemnościach. W budżecie miasta nie ma obecnie pieniędzy na… Kilkudziesięciometrowy odcinek chodnika wzdłuż ogrodzenia Publicznej Szkoły Podstawowej numer 5 w Opolu tonie w mroku. Problem w tym, że łączy on pobliską… » więcej 2020-10-20, godz. 20:30 Radni mieli zastrzeżenia, burmistrz doniósł do prokuratury na... swoich urzędników. "Żeby sprawę rozstrzygnął… Budowa ścieżki pieszo-rowerowej wywołała spór między samorządowcami z Głuchołaz. Turystyczna trasa z tego przygranicznego miasta prowadzi do sąsiednich… » więcej 2020-10-20, godz. 19:45 Lawinowy wzrost cen za wywóz śmieci z opolskich działek. Nie wszędzie stawki są takie same Ponad 500 złotych za roczne użytkowanie działki o powierzchni 3 arów? Tyle według czarnego scenariusza mogą zapłacić ci, którzy dzierżawią kawałek… » więcej 2020-10-20, godz. 19:45 Nie chcą dopuścić do wykluczenia w nauce. Dyrektor I LO w Opolu poprosiła o pomoc rodziców, potrzeba laptopów 'Masz więcej komputerów w domu, to podziel się z tymi, którzy ich nie mają'. Taki apel do rodziców swoich uczniów wydała dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego… » więcej 2020-10-20, godz. 18:30 Na A4 zderzyły się 4 ciężarówki [AKTUALIZACJA] Do wypadku z udziałem 4 samochodów ciężarowych doszło na opolskim odcinku A4. Jak informuje asp. Jarosław Buhl ze stanowiska kierowania Komendy Wojewódzkiej… » więcej 2020-10-20, godz. 18:15 Pacjenci szpitala w Namysłowie będą musieli szukać pomocy w Brzegu. Nocna opieka ma pracować bez zmian Namysłowski szpital przygotowuje się na przyjęcie pacjentów z koronawirusem. Na czas działania oddziału 'covidowego', pozostali pacjenci z terenu powiatu… » więcej 2020-10-20, godz. 18:15 Mundurowi z Opola otrzymali podziękowanie za akcję oddawania krwi dla 6-letniego Adasia Funkcjonariusze Komendy Miejski Policji w Opolu otrzymali niecodzienny prezent. Mowa o laurce i podziękowaniach od 6-letniego Adasia spod Krakowa oraz jego rodziców… » więcej 2020-10-20, godz. 17:00 Na południu województwa może silnie wiać Ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze w trzech powiatach województwa: prudnickim, nyskim i głubczyckim, przekazały służby IMGW. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***