Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-10-13, 17:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

Opole: "Mieliśmy ładny zielony plac, teraz mamy zdewastowany teren". Boisko na osiedlu Malinka zostało zniszczone przez cyrk

Zdewastowane boisko na osiedlu Malinka [fot. facebook/Nasza Malinka - Opole]
Zdewastowane boisko na osiedlu Malinka [fot. facebook/Nasza Malinka - Opole]
Zdewastowane boisko na osiedlu Malinka [fot. facebook/Nasza Malinka - Opole]
Zdewastowane boisko na osiedlu Malinka [fot. facebook/Nasza Malinka - Opole]
Zdewastowane boisko na osiedlu Malinka [fot. facebook/Nasza Malinka - Opole]
Zdewastowane boisko na osiedlu Malinka [fot. facebook/Nasza Malinka - Opole]
Mieszkańcy osiedla Malinka w Opolu do wczoraj (12.10) mieli ładne zielone boisko, teraz mają zdewastowany plac. Wszystko za sprawą cyrku i należących do niego ciężarówek, które wjechały na teren i go zniszczyły. Pozwolenie na rozstawienie się cyrku w tym miejscu wydała spółdzielnia mieszkaniowa w Opolu.
- Ze zdumieniem i niedowierzaniem zobaczyliśmy, że na naszym jedynym zielonym placu nagle pojawił się wielki cyrk. To miejsce służyło nam do wszelkiego rodzaju aktywności fizycznych - mówi Witold, mieszkaniec osiedla Malinka. - Na mokry trawnik wjechał ciężki sprzęt. Kilkanaście ciężarówek, przyczep i wielki namiot. Trawnik w tej chwili jest całkowicie zdewastowany i widać, że nie ma szans, żeby cokolwiek z niego ocalało. Odtworzenie takiej wielkości trawnika to są grube tysiące złotych. Obawiamy się jako mieszkańcy, że kiedy przyjdzie wiosna to nie będziemy mieli gdzie pójść pograć w piłkę, czy wyprowadzić psa.

Prezes spółdzielni mieszkaniowej Arkadiusz Kowara zapewnia, że boisko zostanie przywrócone do stanu pierwotnego, a mieszkańcy nadal będą mogli z niego korzystać.

- Zostało to zabezpieczone kaucją na poczet ewentualnych szkód. Oczywiście widzimy, co się stało i ubolewamy na tym, ponieważ deszcz padał i teren był rozmokły. Jednocześnie chcemy przeprosić mieszkańców za te niedogodności. Podjęliśmy już decyzję, że w przyszłości nie będziemy takich działań czynić.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy też Cyrk Koronę, ale do tej pory nie otrzymaliśmy informacji.
Witold
Arkadiusz Kowara

Wiadomości z regionu

2020-10-22, godz. 21:00 W piątek (23.10) czasowo wprowadzony będzie ruch wahadłowy na obwodnicy północnej Opola Na utrudnienia w ruchu muszą nastawić się kierowcy, którzy w piątek (23.10) korzystać będą z obwodnicy północnej Opola. » więcej 2020-10-22, godz. 20:45 Najbardziej aktywni wolontariusze nagrodzeni podczas Gali Betanii. "To bardzo miłe, motywujące i wzruszające" Statuetki, certyfikaty i dyplomy wręczono wyróżniającym się wolontariuszom podczas corocznej Gali Betanii w Opolu. Uroczystość zorganizowano po południu… » więcej 2020-10-22, godz. 20:30 Rośnie liczba osób na kwarantannie. MOPS w Kędzierzynie-Koźlu szuka wolontariuszy do pomocy seniorom i osobom izol… W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 Ośrodek Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu, podobnie jak wiosną szuka chętnych wolontariuszy… » więcej 2020-10-22, godz. 20:15 Raport dnia. 9 zgonów i 404 infekcje na Opolszczyźnie. W całej Polsce rekord zarażeń 9 zgonów osób zarażonych koronawirusem i 404 nowe infekcje potwierdzono dzisiaj (22.10) na Opolszczyźnie. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia znów… » więcej 2020-10-22, godz. 19:43 Głupi żart czy element walki politycznej? Ktoś podszywa się w internecie pod przewodniczącego namysłowskiej rady… Przewodniczący namysłowskiej rady miejskiej Kazimierz Kos, doczekał się opatrzonego swoim imieniem i nazwiskiem oraz pełnioną funkcją fanpage'a w mediach… » więcej 2020-10-22, godz. 19:00 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu apeluje do ozdrowieńców o oddawania osocza - Brakuje osocza osób, które przeszły COVID-19 - informuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Jest ono potrzebne do leczenia zakażonych… » więcej 2020-10-22, godz. 18:45 Będą spore podwyżki opłat za odbiór śmieci w gminie Namysłów Mieszkańców gminy Namysłów czeka spora podwyżka cen za odbiór odpadów. Miejscy radni uchwalili dziś (22.10) nowe stawki wynoszące 25 złotych za mieszkańca… » więcej 2020-10-22, godz. 17:45 Szpitalne Oddziały Ratunkowe pękają w szwach. Sytuacja robi się coraz trudniejsza - Jeżeli sytuacja epidemiologiczna będzie się pogarszać, to grozi nam paraliż pracy Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych - mówi kierownik SOR-u Szpitala Wojewódzkiego… » więcej 2020-10-22, godz. 17:45 Ruszył oddział zakaźny w Krapkowickim Centrum Zdrowia. "Jest sześciu pacjentów i czterech kolejnych w drodze" W Krapkowickim Centrum Zdrowia ruszył oddział zakaźny dla pacjentów chorych na COVID-19. Oddział powstał na parterze w pomieszczeniach oddziału pediatrycznego… » więcej 2020-10-22, godz. 17:11 Radny Węgrzyn apeluje do zarządu województwa o zakup 4 mobilnych punktów pobrań wymazów na COVID-19 O zakup 4 mobilnych punktów pobrań wymazów w związku z epidemią wnioskuje Robert Węgrzyn do Zarządu Województwa Opolskiego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***