Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-10-05, 19:30 Autor: Witold Wośtak

"Nielegalne" kolosy zatrzymane na opolskich drogach. Mogły zniszczyć trasę. Kontrola WITD

[fot. archiwum WITD w Opolu]
[fot. archiwum WITD w Opolu]
[fot. archiwum WITD w Opolu]
[fot. archiwum WITD w Opolu]
120 ton ważyła jedna z ciężarówek zatrzymanych przez inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu. Metalowe konstrukcje miały trafić do Płocka.
Nocą z piątku na sobotę (03.10) we współpracy z opolskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad skontrolowano jeszcze trzy pojazdy należące do tego samego polskiego przewoźnika. Pozostałe samochody ważyły odpowiednio: 84 tony, 87,5 tony i blisko 92 tony.

Do takiego transportu konieczne jest posiadanie zezwolenia kategorii siódmej na przejazd pojazdu nienormatywnego. - Generalna Dyrekcja wyznacza wówczas bezpieczną trasę przejazdu - mówi Anna Łysy, zastępca Opolskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Opolu.

- Jak wynika z zebranych informacji, kierowcy zmierzali w kierunku autostrady A4 – co mogło skutkować uszkodzeniem wiaduktu nad autostradą. Niewłaściwa waga oraz brak wymaganego zezwolenia to nie jedyne naruszenia, jakie ujawnili inspektorzy podczas kontroli nocnego transportu. Problemem był również brak kalibracji jednego tachografu oraz naruszenia czasu pracy kierowcy.

Transport będzie kontynuowany po zdobyciu wymaganych zezwoleń. Wobec przewoźnika wszczęto postępowania administracyjne na łączną kwotę 108 tysięcy złotych.
Anna Łysy

Wiadomości z regionu

2022-12-08, godz. 20:45 Marznący Ukraińcy dostaną niezbędny sprzęt dzięki polsko-holenderskiej współpracy Dary warte 30 tysięcy euro wyjadą do pogrążonego w wojnie Iwano-Frankiwska na Ukrainie dzięki współpracy opolskiego i holenderskiego okręgu klubu Lions… » więcej 2022-12-08, godz. 20:00 W Namysłowie pamiętają o Janie Nowickim. Aktor wielokrotnie gościł w tym mieście Namysłów wspomina zmarłego wczoraj (07.12) Jana Nowickiego. Aktor wielokrotnie gościł w mieście przy okazji wydarzeń kulturalnych, a także wziął w nim… » więcej 2022-12-08, godz. 18:15 Pierwsze choinki już stoją w domach. W tym roku przykładamy większą wagę do ich ceny Na ulicach Opolszczyzny widać coraz więcej punktów sprzedaży choinek. Choć do świąt zostały jeszcze ponad 2 tygodnie, sprzedawcy nie narzekają na nud… » więcej 2022-12-08, godz. 17:45 "Świąteczna paczka dla seniora" od dzieci i seniorów z Opola Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 25 w Opolu i opolscy seniorzy na chwilę zostali elfami świętego Mikołaja. Produkty spożywcze, chemiczne i drobna… » więcej 2022-12-08, godz. 17:00 Opolscy niepełnosprawni mogą korzystać z dopłat do wynajmu lub kupna mieszkania Dobiega końca podpisywanie umów na dwa programy między opolskim oddziałem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych a starostami z całego… » więcej 2022-12-08, godz. 16:45 Zabił byłą sympatię, choć mówił, że kocha. "Nie planowałem zabójstwa, chciałem ją tylko nastraszyć" Mówił, że kochał i scyzorykiem chciał tylko nastraszyć swoją byłą sympatię, skończyło się tragicznie. Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces… » więcej 2022-12-08, godz. 16:45 Kowalski oskarża Oszańcę o oszustwo. Chodzi o posłanie dziecka na język dla mniejszości Janusz Kowalski zarzuca Marcinowi Oszańcy oszustwo przez wyłudzanie pieniędzy i skierował sprawę do prokuratury. » więcej 2022-12-08, godz. 16:00 Nowa jakość przy porodzie. Finał remontu sal w opolskim centrum ginekologii [ZDJĘCIA] Sala porodowa w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu przeszła gruntowny remont. To teraz 5 pojedynczych pokoi dla ciężarnych… » więcej 2022-12-08, godz. 15:30 Aby zdobyć samochód, sterroryzował jego właściciela. Wpadł po kilku godzinach Aby zdobyć wymarzone bmw, postanowił sterroryzować właściciela. 28-latek długo jednak nie nacieszył się wolnością, bo wpadł w ręce policjantów z … » więcej 2022-12-08, godz. 14:17 Złodzieje w opolskich lasach celują w stroisz. Są nawet zorganizowane grupy Liczba osób, które kradną drzewa iglaste z opolskich lasów przed świętami spada, ale rośnie zainteresowanie złodziei stroiszem, czyli gałęziami drzew… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »