Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-08-28, 17:30 Autor: Daniel Klimczak

"Żarciowozy" jedną z atrakcji pożegnania lata w Namysłowie. Na błoniach nie zabraknie też gier i dobrej muzyki

"Żarciowozy" na błoniach w Namysłowie [fot. Namysłowski Ośrodek Kultury]
"Żarciowozy" na błoniach w Namysłowie [fot. Namysłowski Ośrodek Kultury]
"Żarciowozy" na błoniach w Namysłowie [fot. Namysłowski Ośrodek Kultury]
"Żarciowozy" na błoniach w Namysłowie [fot. Namysłowski Ośrodek Kultury]
"Żarciowozy" na błoniach w Namysłowie [fot. Namysłowski Ośrodek Kultury]
"Żarciowozy" na błoniach w Namysłowie [fot. Namysłowski Ośrodek Kultury]
Od dziś (28.08) na namysłowskich błoniach można korzystać z oferty mobilnych punktów gastronomicznych. "Żarciowozy" to jedna z atrakcji towarzyszących weekendowej imprezie z okazji pożegnania lata.
Codziennie, od rana do nocy, będzie można wziąć udział w koncertach czy grach i zabawach ruchowych. Dyrektor Namysłowskiego Ośrodka Kultury Mariusz Jabłoński zapowiada, że w czasie imprezy każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

- Chodzi przede wszystkim o dobre jedzenie, odpoczynek, a jeżeli taka impreza, to i wiadomo, dobra muzyka. Robimy takie male zakończenie wakacji; lokalne zespoły, scena, dobra muzyka, jedzenie. Samych foodtrucków będzie 15, ale oprócz tego będą jeszcze różne inne stoiska

Na błoniach nie zabraknie także stanowisk rękodzielników oferujących pamiątki czy gadżety. Wieczory upłyną z kolei pod znakiem muzyki. Dziś (28.08) na scenie będzie można usłyszeć zespół Ale Dym, a jutro dj-a Sequence. Z kolei gwiazdą niedzielnego (30.08) wieczoru będzie zespół Szulerzy.

Dodajmy, że dziś i jutro atrakcje czekać będą na uczestników do godziny 22:00, a w niedzielę - do 20:00. Uczestnictwo w imprezie jest bezpłatne, a jej szczegółowy program można znaleźć na stronie www oraz facebooku Namysłowskiego Ośrodka Kultury.
Mariusz Jabłoński

Wiadomości z regionu

2021-06-24, godz. 19:56 W opolskim zoo przyszły na świat dwie uchatki [ZDJĘCIA] W opolskim zoo pojawiły się nowe mieszkanki. 18 i 19 czerwca na świat przyszły dwie uchatki kalifornijskie. Obecnie małe samiczki przebywają w pomieszczeniu… » więcej 2021-06-24, godz. 19:29 Trzeci, najwyższy alert burzowy dla części regionu. Wojewoda opolski zwołał sztab kryzysowy. Wszyscy są gotowi na… 'Wszystkie służby muszą być w gotowości'. Wojewoda opolski zwołał wojewódzki sztab zarządzania kryzysowego w związku z najwyższym, trzecim alertem pogodowym… » więcej 2021-06-24, godz. 19:00 Interwencja opolskiego TOZ. Kot przez 4 lata był przetrzymywany w transporterze. Zwierzę nie mogło się samodzielnie… Inspektorzy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Opolu odebrali kota, którego właściciele przez cztery lata trzymali wyłącznie w małym transporterze. Zwierzę… » więcej 2021-06-24, godz. 18:07 Tragiczne popołudnie w regionie. Nie żyją dwie osoby Do pierwszego zdarzenia doszło w Żędowicach w powiecie strzeleckim. Tam po godzinie 15.00 44-letni mężczyzna wykonujący prace domowe spadł z drabiny. Niestety… » więcej 2021-06-24, godz. 18:00 Na autostradach rozpoczęło się wdrażanie systemu e-toll. Kierowcy na A4 powinni uważać na bramkach, ponieważ mogą… Ministerstwo finansów uruchomiło na autostradach tzw. e-toll, czyli system, który od grudnia zastąpi bramki, również na opolskiej A4. W związku z wdrażaniem… » więcej 2021-06-24, godz. 17:43 Najwyższy alert pogodowy dla 6 powiatów w regionie. Synoptycy prognozują burze z gradem, mogą mieć one charakter … Dla części województwa opolskiego IMGW wydało trzeci, najwyższy pogodowy alert związany z prognozowanymi burzami. Chodzi o 6 powiatów: głubczycki, kędzierzyńsko-kozielski… » więcej 2021-06-24, godz. 16:43 Zaszczep się i wygraj - apeluje CIR. 1 lipca ruszy loteria Narodowego Programu Szczepień 1 lipca rozpoczyna się Loteria Narodowego Programu Szczepień. Każda pełnoletnia i w pełni zaszczepiona osoba ma szansę wygrać atrakcyjne nagrody - pieniądze… » więcej 2021-06-24, godz. 16:11 Wojewoda opolski powołał Radę ds. Dorzecza Odry. Eksperci pomogą Wodom Polskim w użeglownieniu rzeki Wojewoda opolski powołał 14-osobową Radę ds. Dorzecza Odry. Jej zadaniem jest doradztwo w kwestiach ulepszenia żeglowności Odry i wykorzystania możliwości… » więcej 2021-06-24, godz. 15:21 Opole: dziś sesja absolutoryjna. Padły pytania o budowę nowego mostu i stadionu piłkarskiego, wywiązała się burzliwa… Co z nową przeprawą przez Odrę oraz co dalej z budową stadionu piłkarskiego w Opolu? - pytał radny PiS Marek Kawa podczas dzisiejszej (24.06) sesji rady… » więcej 2021-06-24, godz. 15:20 Część brzeżan apeluje o przywrócenie ruchu dwukierunkowego na ulicy Powstańców Śląskich. "Cały ruch odbywa się… Choć minęło około 1,5 roku od oddania do użytki ronda u zbiegu ulic Kamiennej, Powstańców Śląskich, Ofiar Katynia oraz Mickiewicza w Brzegu, to nadal… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »