Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-07-24, 08:15 Autor: Monika Matuszkiewicz

Ruszyła III edycja konkursu "Miejsca Przyjazne Seniorom i Osobom Niepełnosprawnym w Opolu"

seniorzy [fot. Pixabay]
seniorzy [fot. Pixabay]
Lodołamacze to konkurs, w którym nagrzodzeni zostają pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne [fot. arch]
Lodołamacze to konkurs, w którym nagrzodzeni zostają pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne [fot. arch]
Instytucje publiczne, firmy i organizacje pozarządowe, które są otwarte na potrzeby osób starszych i niepełnosprawnych mogą zgłaszać się już do III edycji konkursu "Miejsce Przyjazne Seniorom i Osobom Niepełnosprawnym w Opolu". Zgłoszenia będą rozpatrywane między innymi w kategoriach zdrowie, kultura i sztuka oraz gastronomia.
- Konkurs skierowany jest do wszystkich tych osób, które w swoich działaniach biorą pod uwagę to, żeby właśnie osoby starsze i niepełnosprawne czuły się wyjątkowo i dobrze - mówi Małgorzata Jarosz-Basztabin, kierownik Centrum Informacyjno-Edukacyjnego w Opolu.

- To są na przykład takie miejsca, gdzie seniorzy, czy osoby niepełnosprawne pójdą i większymi literami będzie napisane menu. Czy też miejsce, gdzie ktoś będzie życzliwie nastawiony do drugiej osoby i pomoże seniorom, czy niepełnosprawnym. Mogą się zgłaszać obiekty, gdzie nie ma barier architektonicznych. To mają być miejsca, gdzie te osoby będą chciały spędzać czas i będą czuły się wyśmienicie.

Formularze zgłoszeniowe należy dostarczyć osobiście do Centrum Informacyjno-Edukacyjnego "Senior" w Opolu do 31 sierpnia, można je też wysłać mailem. Wszystkie informacje o konkursie dostępne są na stronie Opola. Dodajmy, że mapa miejsc przyjaznych seniorom i niepełnosprawnym ma być gotowa we wrześniu.
Małgorzata Jarosz-Basztabin

Wiadomości z regionu

2021-09-23, godz. 07:30 Kierowcy ciężarówek mają ostatnie dni, żeby przestawić się na e-TOLL. Nowy system wejdzie w życie na opolskim odcinku… Coraz mniej czasu do wyłączenia systemu viaTOLL. Od początku października za przejazd ciężarówek na drogach płatnych będzie można rozliczać się wyłącznie… » więcej 2021-09-23, godz. 06:00 Opole: mieszkańcy mogą zadecydować, co będzie zrobione w mieście. Rusza głosowanie w VIII edycji Budżetu Obywat… O północy (z środy na czwartek 23/24.09) ruszyło głosowanie w 8. edycji Budżetu Obywatelskiego Opola. Oddać swój głos może każdy, kto mieszka w stolicy… » więcej 2021-09-22, godz. 21:15 Raport dnia. Ponad 100 uczniów z Opola trafiło na kwarantannę. W całej Polsce zaraziło się blisko 900 osób, jest… 12 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (22.09) o 882 kolejnych infekcjach i śmierci… » więcej 2021-09-22, godz. 21:00 Walce: urzędnicy i mieszkańcy wspólnie chcą stworzyć strategię rozwoju gminy Gdzie mają być tereny inwestycyjne? Czy trzeba budować nowe przedszkole, a może bardziej potrzebny jest ośrodek rehabilitacji albo świetlica wiejska? Odpowiedzi… » więcej 2021-09-22, godz. 19:30 5 lat pozbawienia wolności za dotkliwe pobicie w Kluczborku. Sprawca ma zapłacić 25 tysięcy złotych zadośćuczyn… Na pięć lat pozbawienia wolności skazał dziś (22.09) Sąd Okręgowy w Opolu Dariusza L. za pobicie i ciężkie uszkodzenie ciała Krzysztofa K. w Kluczbo… » więcej 2021-09-22, godz. 19:00 Kolejny odcinek DW 494 w kierunku Częstochowy doczekał się remontu. Chodzi o kilometr w Borkach Małych Mniej niż 70 dni ma firma Remost z Olesna na przebudowę kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 494 w Borkach Małych. » więcej 2021-09-22, godz. 18:30 Szpachelki i pędzle poszły w ruch. W Opolu przy kościele "na górce" powstaje fresk Na ścianie wzdłuż pasażu przy kościele 'na górce' w Opolu powstaje fresk tworzony klasyczną techniką z czasów Michała Anioła. Wszystko za sprawą międzynarodowego… » więcej 2021-09-22, godz. 18:00 Ruchliwe skrzyżowanie przy hali sportowej w Zawadzkiem zostanie doświetlone. Ma to poprawić bezpieczeństwo Jedno z najbardziej ruchliwych skrzyżowań na drodze wojewódzkiej 901 w Zawadzkiem niedługo będzie doświetlone. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo przede wszystkich… » więcej 2021-09-22, godz. 17:00 Czy mieszkaniec Pawłowiczek groził śmiercią ukraińskiemu małżeństwu? Poszło o mycie schodów, w sądzie ruszył… W opolskim sądzie okręgowym ruszył proces Zbigniewa B. oskarżonego o kierowanie gróźb wobec obywateli Ukrainy. Mężczyzna zamieszkały w Pawłowiczkach… » więcej 2021-09-22, godz. 15:50 Urząd w Strzeleczkach w remoncie Z prawie dwuletnim opóźnieniem rozpoczął się ostatni etap remontu urzędu gminy w Strzeleczkach. Inwestycja była planowana na początek roku 2020, ale pandemia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »