Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-07-19, 08:40 Autor: Mariusz Chałupnik

Maluchy z gminy Dąbrowa niedługo będą mogły się cieszyć z nowych miejsc w żłobku i przedszkolach

Kończą się prace w Chróścinie i Żelaznej [ fot. UG Dąbrowa]
Kończą się prace w Chróścinie i Żelaznej [ fot. UG Dąbrowa]
Kończą się prace w Chróścinie i Żelaznej [ fot. UG Dąbrowa]
Kończą się prace w Chróścinie i Żelaznej [ fot. UG Dąbrowa]
Kończą się prace w Chróścinie i Żelaznej [ fot. UG Dąbrowa]
Kończą się prace w Chróścinie i Żelaznej [ fot. UG Dąbrowa]
Dobiegają końca prace związane z rozbudową bazy przedszkolnej i żłobkowej w gminie Dąbrowa. Mowa o dwóch placówkach w Żelaznej i Chróścinie.
W tej drugiej miejscowości przebudowywane jest przedszkole, które zostanie oddane do użytku w sierpniu.

- W Chróścinie brakowało miejsc dla maluchów, a teraz będą miały idealne warunki - mówi Katarzyna Gołębiowska-Jarek, wójt Dąbrowy. - Piękny nowy obiekt ze świetlikami, z przeszklonym przejściem. Użyto tam pastelową kolorystykę, tak żeby rozwijać takie wartości estetyczne u dzieci. Jest to obiekt, który potrzebował też prac w zakresie kanalizacji, łazienek.

Prace w Żelaznej potrwają miesiąc dłużej. Tam pod potrzeby oddziałów przedszkolno-żłobkowych modernizowany jest budynek byłego gimnazjum.

- Parter przygotowaliśmy pod żłobek, natomiast na piętrze będzie przedszkole - informuje Katarzyna Gołębiowska-Jarek. - Myślę, że to jest bardzo dobry pomysł, aby w jednym budynku znajdował się żłobek i przedszkole. Dzieci automatycznie ze żłobka będą mogły przejść piętro wyżej do przedszkola, a rodzice, którzy mają dzieci w różnym wieku będą mogli oddać je do jednej placówki. Mamy zainteresowanie mieszkańców nie tylko naszej gminy, ale również gmin sąsiednich z Lewina Brzeskiego, Skarbiszowa, Skarbimierz czy też z Opola.

Koszt obu inwestycji przekroczy milion złotych. Pół miliona dla Dąbrowy na ten cel przekazało Opole.

Obecnie w gminie działają: żłobek w Żelaznej oraz przedszkola w Prądach, Dąbrowie i Żelaznej.
Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Wiadomości z regionu

2020-10-21, godz. 22:00 Most Groszowy w Opolu do remontu. Co z kłódkami wieszanymi tam przez zakochanych mieszkańców? Miejski Zarząd Dróg w Opolu ogłosił, że bierze się za Most Groszowy. 'Ten ponad stuletni jeden z symboli Opola odzyska dawny blask' - czytamy w komunikacie… » więcej 2020-10-21, godz. 21:45 Raport dnia. 7 kolejnych zgonów w regionie w związku z koronawirusem. Kolejny rekord infekcji w całej Polsce 7 zgonów i 362 nowe infekcje COVID-19 potwierdzono dzisiaj (21.10) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o rekordowej… » więcej 2020-10-21, godz. 21:00 Z powodu koronawirusa studniówki mogą się nie odbyć. Część szkół decyduje się na wiosenne bale maturalne Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany maturzystów, którzy zwykle o tej porze już myśleli o przygotowaniach do balów studniówkowych i o ćwiczeniu poloneza… » więcej 2020-10-21, godz. 21:00 Kolejna próba oszustwa na "policjanta". Seniorka straciłaby 40 tysięcy złotych, ale zareagowała pracownica banku Czujność pracownicy banku uchroniła mieszkankę Opola przed stratą oszczędności życia. Seniorka odebrała telefon od rzekomego policjanta, który próbował… » więcej 2020-10-21, godz. 19:45 Wejdą maksymalnie dwie osoby - to ograniczenia w działaniu urzędu gminy w Murowie Murów wprowadza ograniczenia w działaniu urzędu gminy. Maksymalnie w jednym czasie w budynku będzie mogło znajdować się dwóch interesantów, a wcześniejszą… » więcej 2020-10-21, godz. 19:30 Rewitalizacja krajobrazu kulturowego – szanse i zagrożenia. Konferencja on-line w PWSZ w Nysie O szansach i zagrożeniach związanych z rewitalizacją krajobrazu kulturowego będą debatować uczestnicy konferencji organizowanej przez Państwową Wyższą… » więcej 2020-10-21, godz. 19:00 Ulicą Krapkowicką w Opolu samochody mają przejechać w połowie listopada Dopiero w połowie listopada zakończy się remont ulicy Krapkowickiej w Opolu. Takie zapewnienia usłyszeliśmy w Miejskim Zarządzie Dróg. Inwestycja od dwóch… » więcej 2020-10-21, godz. 18:35 Kilkadziesiąt urazów stwierdzono u zmarłego mężczyzny, syn twierdzi, że ojciec był jego bokserskim sparingpartn… Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem skazano 23-letniego Sebastiana M. z Głuchołaz. Sąd w Prudniku orzekł mu 16 miesięcy kary bezwzględnego więzienia… » więcej 2020-10-21, godz. 18:00 Koronawirus w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu. "Praca ośrodka nie jest zaburzona" Koronawirus w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu. Test na obecność COVID-19 dał wynik pozytywny u trzech pracowników. Placówka pracuje… » więcej 2020-10-21, godz. 16:57 Koronawirus w dwóch szkołach podstawowych z Opola. 63 uczniów skierowano na dozór epidemiczny Kolejne infekcje koronawirusem potwierdzono w dwóch szkołach podstawowych z Opola. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***