Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-07-13, 20:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Tarnów Opolski: na razie jest prowizoryczna piaskownica, a ma być cały plac zabaw

Na razie dzieci na osiedlu Zakładowym w Tarnowie Opolskim bawią się w prowizorycznej piaskownicy [fot. Mariusz Chałupnik]
Na razie dzieci na osiedlu Zakładowym w Tarnowie Opolskim bawią się w prowizorycznej piaskownicy [fot. Mariusz Chałupnik]
Na osiedlu Zakładowym w Tarnowie Opolskim mieszka ponad 150 dzieci. Od zeszłego roku, gdy rozebrano plac zabaw, który nie spełniał warunków bezpieczeństwa, nie mają miejsca, gdzie mogą spędzać wolny czas.
Rodzice, mieszkańcy, sołectwo chcą zmienić ten stan rzeczy i prowadzą zbiórkę na nowy plac zabaw.

- Takie miejsce jest po prostu konieczne - mówią mieszkańcy osiedla.

- Był plac zabaw, a w tej chwili nie ma nic - mówi Marcin. - Dzieci nie mają się gdzie bawić, nie mają żadnego na spędzanie wolnego czasu. Pozostaje jeżdżenie na rowerkach i nic poza tym. Nie mają nawet jednej huśtawki. W zeszłym tygodniu przywieziono trochę piasku, to jest dla dzieci jakieś zajęcie.

- Moje dzieci nie chodzą ani do żłobka, ani do przedszkola - dodaje Natalia. - Taki plac zabaw, to byłoby świetne miejsce na nawiązywanie pierwszych kontaktów, rozwijanie empatii.

Plac zabaw ma powstać na działce, którą gmina wykupiła od spółdzielni mieszkaniowej. Pieniądze potrzebne są zatem na sprzęt i urządzenia.

- Zbieramy je dzięki różnym akcjom, również tym prowadzonym w internecie - informuje Anna Gebauer, sołtys Tarnowa Opolskiego. - W zbiórkę tych funduszy zaangażowały się oprócz mieszkańców również firmy. Mamy na internetowej zbiórce prawie 20 tysięcy złotych. Były różne licytacje, robiliśmy różne imprezy. Mieliśmy dwie zbiórki złomu, a każda przyniosła po 3,5 tysiąca złotych. Dwie komisje z gminy zapewniły również o zabezpieczeniu 50 tysięcy złotych na plac zabaw.

Dodatkowo 20 tysięcy na nowy plac zabezpieczono w ramach funduszu sołeckiego. Pomagają również sponsorzy i lokalne firmy.

- Zawsze staramy się wsłuchiwać w potrzeby mieszkańców - zaznacza Maciej Guzik, specjalista do spraw komunikacji w Zakładach Wapienniczych Lhoist w Tarnowie Opolskim. - Na osiedlu mieszka wielu naszych pracowników. Do nas od kilku lat dochodziły słuchy, że lokalna społeczność zgłasza taką inicjatywę jak chęć powstania placu zabaw. W tym roku pomysł nabrał w końcu ram formalnych. Został oficjalnie zgłoszony. Tutaj jest wsparcie mieszkańców, wsparcie urzędu gminy.

Zbiórka na nowy plac zabaw przyniosła już blisko 170 tysięcy złotych. Mieszkańcy wraz z radą sołecką mają również wybranego wykonawcę. Nie wiadomo jednak, czy nowy plac zostanie wybudowany jeszcze w czasie wakacji.
mieszkańcy Tarnowa Opolskiego
Anna Gebauer
Maciej Guzik

Wiadomości z regionu

2020-09-28, godz. 22:00 Prudnik: nowa koncepcja dworca autobusowego przewiduje oszczędną inwestycję. "Obiekt będzie skrojony na potrzeby naszego… Spółka z Łodzi wykona dokumentację projektową budowy dworca autobusowego w Prudniku. Oferując najkorzystniejsze warunki finansowe wygrała przetarg na to… » więcej 2020-09-28, godz. 20:30 Nagrody marszałka dla najlepszych sportowców z regionu. "Sport w województwie opolskim ma się dobrze" 27 zawodników i 7 trenerów, którzy w 2019 roku wyróżnili się szczególną aktywnością na rzecz rozwoju i promocji sportu w regionie odebrało nagrody przyznawane… » więcej 2020-09-28, godz. 20:00 Raport dnia: w regionie potwierdzono 35 zakażeń koronawirusem. 19 przypadków dotyczy powiatu oleskiego 35 nowych zakażeń koronawirusem i 3 przypadki ozdrowień potwierdzono dziś (28.09) na Opolszczyźnie. Od początku epidemii w Polsce patogen z Chin potwierdzono… » więcej 2020-09-28, godz. 18:00 Osiem placówek oświatowych w regionie pracuje hybrydowo, trzy pozostają zamknięte Osiem placówek oświatowych na Opolszczyźnie pracuje hybrydowo, a trzy pozostają całkowicie zamknięte - poinformowało opolskie kuratorium oświaty. Przedszkole… » więcej 2020-09-28, godz. 17:15 Opole: są już szczepionki dla seniorów powyżej 65. roku życia Mieszkańcy Opola powyżej 65. roku życia od jutra (29.09) mogą korzystać z darmowych szczepionek przeciwko grypie » więcej 2020-09-28, godz. 17:00 Stabilna sytuacja epidemiczna w powiecie głubczyckim. "Ogniska zakażeń są w fazie wygaszania" Nie ma większych problemów z przestrzeganiem dodatkowych obostrzeń w powiecie głubczyckim. Od soboty (26.09) ta część regionu znajduje się w tak zwanej… » więcej 2020-09-28, godz. 16:15 COVID-19 w ZOZ w Oleśnie. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 25 pracowników i 4 pacjentów Nowe ognisko COVID-19 w powiecie oleskim. Jak potwierdziła Małgorzata Gudełajtis, specjalista ds. kontaktu z mediami w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej… » więcej 2020-09-28, godz. 16:14 Wypadek w Krasiejowie. DW 463 zablokowana [AKTUALIZACJA] Trzy pojazdy zderzyły się między Krasiejowem a Zawadzkiem. » więcej 2020-09-28, godz. 15:30 "Objawy są podobne do COVID-19". Zbliża się fala zachorowań na grypę. Jest problem ze szczepionkami Gorączka, kaszel, zmęczenie czy ból mięśni - to tylko niektóre z objawów, jakie pojawiają się nie tylko w zakażeniu koronawirusem, ale także przy grypie… » więcej 2020-09-28, godz. 15:00 Szarpanina na dyskotece mogła skończyć się śmiercią. Ruszył proces 24-letni Krzysztof J. w trakcie szarpaniny na dyskotece Pietnia pod Krapkowicami w czerwcu ubiegłego roku, rzucił kuflem w nieznajomego i uszkodził tętnicę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***