Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-07-14, 07:30 Autor: Witold Wośtak

Bez nieprawidłowości na opolskich koloniach i obozach. Liczba turnusów dwa razy mniejsza niż rok temu

Letnie Półkolonie z AZS Politechniki Opolskiej [fot. Witold Wośtak]
Letnie Półkolonie z AZS Politechniki Opolskiej [fot. Witold Wośtak]
Bardzo spokojnie przebiegają do tej pory wakacyjne kolonie i obozy na Opolszczyźnie.
W ministerialnej bazie zgłoszonych jest obecnie 400 turnusów letniego wypoczynku dla około 11 tysięcy uczestników. To o połowę mniej niż rok temu, a znacząca różnica wiąże się z epidemią koronawirusa.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna przeprowadziła dotąd 23 kontrole. Odnotowano też dwie interwencje.

- Jedna dotyczyła rzekomego niezgłoszenia turnusu, a druga braku zachowania rygoru sanitarnego - mówi Beata Parzybut, starszy asystent Oddziału Higieny Dzieci i Młodzieży.

- Przeprowadzone kontrole jednak nie potwierdziły tych zarzutów, dlatego interwencje uznano za bezzasadne. Podczas dotychczasowego wypoczynku nie odnotowaliśmy przypadków zachorowania ani zatrucia pokarmowego. Stwierdzono jeden uraz – to było zsunięcie się z konia, a bardziej kuca. Po konsultacji lekarskiej uczestniczka kontynuowała wypoczynek.

Na trzy tygodnie przed rozpoczęciem turnusu organizator musi zgłosić ten fakt do kuratorium oświaty przy użyciu platformy elektronicznej. - Dzieje się to na podstawie oświadczeń, między innymi o pozytywnej opinii straży pożarnej - mówi Robert Socha, rzecznik prasowy Kuratorium Oświaty w Opolu.

- Później sprawdzamy, czy poszczególne oświadczenia są aktualne i zgodne z prawdą. Chodzi o kwalifikacje kadry, przygotowanie planowych ram zajęć, prowadzenie dzienników czy właśnie aktualne opinie straży pożarnej. Podczas kontroli często zdarza się, że brakuje kwalifikacji – to jeden z najczęściej spotykanych błędów.

Więcej o tym temacie powiemy w dzisiejszym (14.07) magazynie Reporterskie tu i teraz.
Beata Parzybut
Robert Socha

Wiadomości z regionu

2020-09-26, godz. 21:15 Przebiegli ponad 400 kilometrów górskim szlakiem, by zachęcić mężczyzn do regularnego badania się 440 kilometrów górskiego szlaku w 6 dni pokonało dwóch mieszkańców Opolszczyzny. W ten sposób chcieli promować profilaktyczne badania w kierunku nowotworów… » więcej 2020-09-26, godz. 21:00 Kochają orzeszki leszczynowe, a można je spotkać w gęstych lasach Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. To orzesznice… Biolodzy z Uniwersytetu Opolskiego prowadzą inwentaryzację gryzoni popielicowatych na terenie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Pracownicy Instytutu Biologii… » więcej 2020-09-26, godz. 20:30 Raport dnia: kolejne 2 ofiary COVID-19 w regionie. Ostatniej doby przybyło też 32 chorych i 19 ozdrowieńców Kolejne dwie ofiary śmiertelne koronawirusa na Opolszczyźnie. W ciągu ostatniej doby w regionie przybyło też 32 zarażonych i 19 ozdrowieńców. » więcej 2020-09-26, godz. 18:15 Brzeg: biesiada pod znakiem upamiętnienia Bitwy Warszawskiej Koncerty, pokazy dawnego żołnierskiego wyposażenia i wspólna zabawa - to wszystko czeka na gości trwającej do jutra (27.09) Brzeskiej Biesiady Piwnej. » więcej 2020-09-26, godz. 17:00 Trwają Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Dołączyć do nich można w każdej chwili, bo odbywają się on-line Do niedzieli (27.09) potrwają Dni Otwarte Funduszy Europejskich. W tym roku, w związku z pandemią, wydarzenie to odbywa się online. W programie znalazły się… » więcej 2020-09-26, godz. 16:44 Tradycyjny opolski żur żyniaty na ministerialnej Liście Produktów Tradycyjnych Żur żyniaty na ministerialnej Liście Produktów Tradycyjnych, w kategorii gotowe dania i potrawy. To 69 produkt z Opolszczyzny. O wpis na listę starało się… » więcej 2020-09-26, godz. 15:15 30 lat Opolskiej Izby Lekarskiej. "Nasze bezpieczeństwo jest gwarancją bezpieczeństwa naszych chorych" [ZDJĘCIA] Działają w interesie społecznym, dbają o rzetelność wykonywania zawodu i pracy lekarzy. To tylko część zadań, jakie realizuje od 30 lat Opolska Izba… » więcej 2020-09-26, godz. 15:15 Komprachcice: nowe miejsce do handlu obwoźnego W Komprachcicach powstał nowy parking, który będzie jednocześnie wykorzystywany do handlu obwoźnego. Jak informuje tamtejszy samorząd, dotychczasowa lokalizacja… » więcej 2020-09-26, godz. 14:20 W niedzielę 8. Święto Plonów i Targi Miodów w Muzeum Wsi Opolskiej 8. Święto Plonów i Targi Miodów już w niedzielę (27.09) w opolskim skansenie. Będzie można skosztować regionalnych potraw, spotkać twórców ludowych… » więcej 2020-09-26, godz. 12:55 W Grodkowie runął komin. W trakcie interwencji strażacy zostali wezwani do zdarzenia na autostradzie Pracowita sobota strażaków w powiecie brzeskim. Przed południem dwukrotnie wyjeżdżali do zdarzeń związanych z bezpieczeństwem na drogach regionu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***