Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-07-06, 10:37 Autor: Mariusz Chałupnik

WYBORY 2020. Porozumienie ponad klubami. Część radnych Opola poparło Rafała Trzaskowskiego

Konferencja radnych Opola, którzy popierają Rafała Trzaskowskiego [fot. Mariusz Chałupnik]
Konferencja radnych Opola, którzy popierają Rafała Trzaskowskiego [fot. Mariusz Chałupnik]
"Zagłosujemy za demokracją, samorządem i zachęcamy, aby również mieszkańcy naszego miasta postąpili w ten sposób". Radni Opola z Koalicji Obywatelskiej, klubu prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego oraz radni niezrzeszeni przekonują do oddania głosu w drugiej turze wyborów prezydenckich na Rafała Trzaskowskiego.
- Jako radni Opola wierzymy w samorząd i państwo demokratyczne - mówi przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej w opolskiej radzie miasta Przemysław Pospieszyński. - Uważamy, że wybór Rafała Trzaskowskiego to jest właśnie obrona wartości demokratycznych. Rafał Trzaskowski to jest samorządowiec, który - tak samo jak my - rozumie problemy samorządów i wie, jak je rozwiązywać, a przez ostatnie 5 lat prezydentury Andrzeja Dudy mieliśmy do czynienia ze zwijaniem samorządności.

- Tworzymy wspólnotę z naszymi mieszkańcami, bo wspólnota gwarantuje rozwój samorządności i rozwój lokalny - dodaje Barbara Kamińska, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Opola, radna Koalicji Obywatelskiej. - Wiemy, że Rafał Trzaskowski będzie budował taką wspólnotę w Polsce.

Jak przekonuje szef klubu radnych prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego Piotr Mielec, wybór Rafał Trzaskowskiego jest gwarantem tego, że przestrzegana będzie konstytucja.

- Prawo nie będzie zmieniane na potrzeby partykularnych interesów politycznych i jakiś grup - zaznacza Mielec. - Rafał Trzaskowski będzie jedynym gwarantem zachowania i obrony samorządu.

- Możemy mieć różne poglądy, możemy mieć różne zdania na wiele spraw, natomiast jedna wartość powinna nas wszystkich łączyć. Tą wartością jest Polska, konstytucja - dodał Przemysław Pytlik, radny niezrzeszony. - To jest również praworządność, niezawisłość sądownictwa i równouprawnienie.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca. Zmierzą się w niej Rafał Trzaskowski i ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda.
Przemysław Pospieszyński, Barbara Kamińska
Piotr Mielec, Przemysław Pytlik

Wiadomości z regionu

2020-09-28, godz. 10:50 Koronawirus w grodkowskiej podstawówce. Kolejna placówka czeka na wyniki testów wykonanych u nauczycieli Obostrzenia związane z koronawirusem spowodowały zmianę trybu pracy trzech szkół podstawowych w gminie Grodków. » więcej 2020-09-28, godz. 10:42 Raport MZ: 35 nowych przypadków COVID-19 na Opolszczyźnie. W kraju 1306 zakażeń Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 1306 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym o 35 na Opolszczyźnie. W regionie od początku pandemii… » więcej 2020-09-28, godz. 09:58 Opole: w Zespole Szkół Mechanicznych zakażony koronawirusem jest kolejny uczeń Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu. COVID-19 potwierdzono u jednego z uczniów, który uczęszcza do tej samej… » więcej 2020-09-28, godz. 09:42 Noszenie maseczek konieczne jest także na ulicach - to rygor sanitarny obowiązujący w strefie czerwonej Od soboty (26.09) w strefie czerwonej - z najwyższym rygorem sanitarnym - znajduje się powiat głubczycki, z kolei powiat brzeski jest w strefie żółtej, a… » więcej 2020-09-28, godz. 07:00 O kolejne dwa miesiące przesuwa się koniec budowy centrum przesiadkowego Opole Wschodnie. Szykują się też dodatkowe… Opóźnia się budowa centrum przesiadkowego Opole Wschodnie. Wykonawca zawnioskował do Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu o kolejne dwa miesiące przesunięcia… » więcej 2020-09-27, godz. 21:02 Wójt Lubrzy zarażony COVID-19. Mariusz Kozaczek czuje się dobrze, przebywa w izolacji domowej Wójt Lubrzy Mariusz Kozaczek - zarażony koronawirusem. Włodarz gminy poinformował o tym w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej magistratu. » więcej 2020-09-27, godz. 21:00 RAPORT DNIA: 16 nowych przypadków koronawirusa i kolejny zgon na Opolszczyźnie. Jest też 13 nowych ozdrowieńców 16 nowych zakażeń koronawirusem i jeden zgon pacjenta zarażonego COVID-19 stwierdzono w ciągu ostatniej doby na terenie województwa. Mamy też 13 nowych … » więcej 2020-09-27, godz. 19:47 Genealodzy ponownie debatowali w Brzegu. "W czasie pandemii wiele osób rozpoczęło swoje poszukiwania" W Brzegu zakończyła się 7. edycja ogólnopolskiej konferencji genealogicznej. Podczas weekendowego wydarzenia można było zgłębić wiedzę w zakresie między… » więcej 2020-09-27, godz. 18:30 "Trzeba pomagać innym i robić tego jak najwięcej". W Przyworach zorganizowano festyn na rzecz opolskiego hospicjum … Mieszkańcy Przywór włączyli się w pomoc finansową na rzecz hospicjum 'Betania' z Opola. Na placu przy domu kultury przygotowali festyn pod hasłem 'Przywory… » więcej 2020-09-27, godz. 16:00 Pandemia nie zatrzymała miłośników festiwalowego rajdu ulicami Opola. "Są prędkości, są zakręty" 35 załóg w 6 kategoriach bierze udział w rozgrywanym dziś (27.09) 51. Rajdzie Festiwalowym na ulicach Opola. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***