Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-06-10, 09:49 Autor: Magdalena Szybińska

Dziś (10.06) wyniki badań w kierunku koronawirusa pracowników urzędu miejskiego w Namysłowie

Urząd Miejski w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Urząd Miejski w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Bartłomiej Stawiarski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Bartłomiej Stawiarski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Bez nowych zachorowań na koronawirusa w namysłowskim urzędzie miasta. - Do tej pory zakażenie potwierdzono u dwóch osób - przypomniał w rozmowie "W cztery oczy" burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski.
- Sanepid wytypował 13 osób, które miały bezpośredni kontakt z tymi przypadkami do kwarantanny i do pobrania wymazów. Wczoraj (09.06) mieliśmy informację o 5 wynikach ujemnych. Wśród tych osób była przebadana pani skarbnik, która też ma wynik ujemny. Te dwa przypadki chorych dotyczą wydziału finansów w urzędzie miejskim. Dzisiaj powinniśmy mieć kolejne 8 wyników i będziemy mieć 100 % pewność, co się dzieje u nas w urzędzie miejskim - powiedział gość Radia Opole.

Obsługa petentów odbywa się obecnie przy zachowaniu szczególnych zasad sanitarnych - możliwa jest po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub mailowym tylko w pilnych sprawach, które wymagają osobistego stawiennictwa. Pisma można też złożyć do specjalnie ustawionej przed urzędem urny.

Przypomnijmy, że w Namysłowie z powodu zakażenia koronawirusem 5 pracowników zawieszono działalność urzędu pracy. Wszyscy pracownicy pośredniaka zostali przebadani w kierunku koronawirusa.

1,8 mln złotych strat zanotował do końca kwietnia Namysłów. Trwa szacowanie majowych strat. - Na dziś wygląda na to, że nie będzie w maju aż tak źle jak było w kwietniu - powiedział burmistrz Bartłomiej Stawiarski - Podatek PIT, CIT, od nieruchomości, zwolnienia przedsiębiorców z czynszów, zamknięcie strefy płatnego parkowania - to wszystko dało 1,8 mln zł mniej w 130-milionowym budżecie Namysłowa - dodał Stawiarski.

Urząd Miasta w Namysłowie oszczędza m.in. na wyjazdach służbowych, szkoleniach pracowników czy na rzadszym koszeniu terenów zielonych. Nie planuje natomiast rezygnować z żadnych zaplanowanych na ten rok inwestycji.
Bartłomiej Stawiarski 1
Bartłomiej Stawiarski 2

Wiadomości z regionu

2020-10-01, godz. 21:00 Onkolodzy apelują do pacjentów - choroby nowotworowe nie poczekają Coraz więcej chorych nie zgłasza się do lekarzy i na badania profilaktyczne. Lekarze onkolodzy alarmują, że choroba nowotworowa nie poczeka, aż minie koronawirus… » więcej 2020-10-01, godz. 20:15 Raport dnia: rekord zakażeń w kraju, na Opolszczyźnie 21 przypadków. Trzy opolskie powiaty z większym reżimem sa… 21 nowych zarażeń koronawirusem i 24 powroty do zdrowia potwierdzono dzisiaj (01.10) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-10-01, godz. 20:00 Kierowca na "podwójnym gazie" uciekał przed grodkowską policją. Po kilkuset metrach wylądował w rowie Brak uprawnień do kierowania pojazdem i 1,5 promila alkoholu w organizmie nie przeszkadzały mieszkańcowi sąsiedniego regionu wyjechać na drogi Opolszczyzny… » więcej 2020-10-01, godz. 19:33 Posłowie Lewicy spotkali się z mieszkańcami Opolszczyzny Jak ma wyglądać Polska za 5 czy 10 lat oraz jakiej Polski chcą mieszkańcy Opolszczyzny - to jedne z głównych tematów poruszanych podczas dzisiejszego (01.10)… » więcej 2020-10-01, godz. 19:00 Po egzaminach poprawkowych wzrosła zdawalność matur na Opolszczyźnie Po egzaminach poprawkowych zdawalność matur na Opolszczyźnie wyniosła 80,6% i jest o 1,2% niższa od średniej krajowej. We wrześniu do poprawienia egzaminu… » więcej 2020-10-01, godz. 18:30 W opolskim urzędzie wojewódzkim wręczono medale i odznaczenia państwowe Kolejni zasłużeni mieszkańcy naszego regionu otrzymali odznaczenia państwowe przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę oraz medale 100-lecia Odzyskania… » więcej 2020-10-01, godz. 17:00 Dowódca bohaterskiej obrony City Hall w Karbali honorowym obywatelem Prudnika Pułkownik Grzegorz Kaliciak został Honorowym Obywatelem Gminy Prudnik. Nadanie mu tego tytułu uchwaliła tamtejsza rada miejska. W ramach Polskiego Kontyngentu… » więcej 2020-10-01, godz. 16:15 Kolejne przypadki zakażeń koronawirusem w opolskich szkołach W opolskich szkołach potwierdzono dwa kolejne przypadki zakażeń COVID-19. Pierwszą placówką, w której wykryto zakażenie u jednego z uczniów jest Technikum… » więcej 2020-10-01, godz. 16:00 Powiat głubczycki w strefie czerwonej, powiaty brzeski i oleski w żółtej. Nowy podział Ministerstwa Zdrowia Powiat głubczycki w strefie czerwonej, powiaty brzeski i oleski w strefie żółtej. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło nowy podział mapy obostrzeń epidemicznych… » więcej 2020-10-01, godz. 15:30 Radni KO z Opola wracają do pomysłu sprzed 2 lat. Chcą dać seniorom bezpłatny dostęp do hydraulika i elektryka 'Fachowiec dla seniora' - to propozycja radnych Koalicji Obywatelskiej w Opolu. Chodzi o zapewnienie osobom starszym możliwości bezpłatnego wezwania hydraulika… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***