Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-06-06, 15:00 Autor: Justyna Maćkowiak/Witold Wośtak

Kędzierzyńsko-kozielski szpital ponownie będzie przyjmować wszystkich pacjentów! AKTUALIZACJA

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Szpital w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Szpital w Kędzierzynie-Koźlu jeszcze w tym miesiącu wraca do funkcjonowania sprzed epidemii.
Jak czytamy na profilu w mediach społecznościowych placówki i starostwa powiatowego, od 22 czerwca dwie trzecie łóżek jednoimiennego szpitala będzie dostępnych w ramach szpitala wielospecjalistycznego. Taką decyzję podjął wojewoda opolski Adrian Czubak.

Przypomnijmy, placówka w Kędzierzynie-Koźlu została przekształcona w monoprofilową dla osób zakażonych koronawirusem w połowie marca. W tego rodzaju placówkach, dedykowanym pacjentom z podejrzeniem lub stwierdzonym COVID-19, znajdują się sale operacyjne i zabiegowe, a także sale porodowe dla kobiet ciężarnych zarażonych koronawirusem. Co najmniej 10% łóżek jest tam respiratorowych. Decyzję dotyczącą przekształcenia podjął wojewoda opolski.

Do sprawy będziemy wracać.

AKTUALIZACJA:

90 łóżek kędzierzyńsko-kozielskiego szpitala pozostanie w gotowości do przyjęcia pacjentów zarażonych koronawirusem i podejrzanych o zakażenie. 150 łóżek będzie służyć do uruchomienia oddziałów. - Bardzo chcielibyśmy w całości odtworzyć część zabiegową - mówi Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala.

- Chcielibyśmy zapewnić u nas w szpitalu również część neurologiczną z udarami. Prawdopodobnie mówimy także o otwarciu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, tak jak było przed przekształceniem w szpital jednoimienny. To dotyczy też ginekologii i położnictwa.

Dyrektor Kończyło nie ukrywa, że zabiegał o powrotne przekształcanie szpitala z monoprofilowego w wielospecjalistyczny. - Od pewnego czasu byliśmy w gotowości do zmian, ale przed nami stoi duże wyzwanie - ocenia.

- Dołożymy wszelkiej staranności, żeby zabezpieczyć pacjentów "niecovidowych". Z drugiej strony trzeba odseparować zarażonych i zamknąć ich w takich lokalizacjach, by nie było możliwości wejścia do nich pacjentów bez koronawirusa. To da się zrobić, bo już wcześniej były analizowane różne warianty. Jak rozumiem, decyzja wojewody wynika z faktu, że potrafimy zapewnić bezpieczeństwo dla takich pacjentów.

Decyzja o częściowym przekształceniu szpitala monoprofilowego była konsultowana ze starostwem, które na co dzień zarządza szpitalem.

Dodajmy, w szpitalu zakaźnym w Koźlu przebywa obecnie 43 pacjentów, w tym 35 osób z potwierdzonym zakażeniem, w grupie zakażonych jest jedno dziecko, pozostałych 8 osób to pacjenci, u których podejrzewa się zakażenie, wśród podejrzanych jest również jedno dziecko.
Jarosław Kończyło 1
Jarosław Kończyło 2

Wiadomości z regionu

2020-09-26, godz. 09:33 Samochód uderzył w przyczepkę na A4. Są utrudnienia w ruchu Utrudnienia na autostradzie A4 między węzłami Krapkowice a Kędzierzyn- Koźle. Na nitce w kierunku Katowic, na wysokości miejscowości Kadłubiec samochód… » więcej 2020-09-26, godz. 09:00 Chcą pomagać i działać. Wojewódzka Społeczna Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych przedstawiła plan działania… Problemy z dojazdem osób niepełnosprawnych na zajęcia, brak autobusów niskopodłogowych w komunikacji międzymiastowej, czy opłaty za pobyt w Środowiskowych… » więcej 2020-09-26, godz. 06:00 Znikną bramki poboru opłat na autostradzie A4 w woj. opolskim. W Polsce będzie działał system e-Toll Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa przygotowują wprowadzenie nowego sposobu poboru opłat za przejazd autostradą dla pojazdów lekkich… » więcej 2020-09-25, godz. 21:45 Koronawirus w regionie: 4 placówki oświatowe pracują zdalnie, w 8 nauka jest prowadzona hybrydowo Na Opolszczyźnie 4 placówki oświatowe pracują zdalnie, z kolei w 8 edukacja jest prowadzona w systemie hybrydowym. Jak poinformował dzisiaj (25.09) Michał… » więcej 2020-09-25, godz. 21:00 Raport dnia: rekordowa liczba zakażeń w kraju - 1587. W regionie zachorowało 38 mieszkańców, zmarła 1 osoba Do 2206 wzrosła liczba zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś (25.09) 38 nowych zachorowań w regionie i śmieć… » więcej 2020-09-25, godz. 21:00 "Dzień dobry pani magister...". Farmaceuci obchodzą swoje święto To zawód zaufania społecznego, kojarzony z kitlem i aptekarską dokładnością, wymagający ogromnej wiedzy i empatii. Dziś (25.09) przypada Światowy Dzień… » więcej 2020-09-25, godz. 20:30 Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego pracuje nad wdrażaniem strategii dla młodych i Opolskim Kongresem… Nawiązanie współpracy z departamentami urzędu marszałkowskiego, debata nad wprowadzaniem strategii dla młodych i ustalenie współpracy ze Związkiem Młodzieży… » więcej 2020-09-25, godz. 19:15 Opolska młodzież tym razem nie na ulicach, a w szkołach dołączyła do strajku o sprawiedliwość klimatyczną Tym razem nie na ulicach, a w szkołach Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Opolu inicjował działania, których celem jest doprowadzenie do debaty o kryzysie… » więcej 2020-09-25, godz. 18:00 Kolejny samochód trafił do strażaków ochotników na Opolszczyźnie. Tym razem nowy wóz średni dla OSP Szybowice Ochotnicza Straż Pożarna Szybowice w gminie Prudnik otrzymała średni wóz ratowniczo-gaśniczy. Nowy samochód kosztował około ośmiuset tysięcy złotych… » więcej 2020-09-25, godz. 17:00 Odznaczenia i przemówienia w rygorze sanitarnym. Święto energetyka w Elektrowni Opole Obchody święta energetyka zorganizowano dzisiaj (25.09) w Elektrowni Opole. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***