Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-06-06, 15:00 Autor: Justyna Maćkowiak/Witold Wośtak

Kędzierzyńsko-kozielski szpital ponownie będzie przyjmować wszystkich pacjentów! AKTUALIZACJA

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Szpital w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Szpital w Kędzierzynie-Koźlu jeszcze w tym miesiącu wraca do funkcjonowania sprzed epidemii.
Jak czytamy na profilu w mediach społecznościowych placówki i starostwa powiatowego, od 22 czerwca dwie trzecie łóżek jednoimiennego szpitala będzie dostępnych w ramach szpitala wielospecjalistycznego. Taką decyzję podjął wojewoda opolski Adrian Czubak.

Przypomnijmy, placówka w Kędzierzynie-Koźlu została przekształcona w monoprofilową dla osób zakażonych koronawirusem w połowie marca. W tego rodzaju placówkach, dedykowanym pacjentom z podejrzeniem lub stwierdzonym COVID-19, znajdują się sale operacyjne i zabiegowe, a także sale porodowe dla kobiet ciężarnych zarażonych koronawirusem. Co najmniej 10% łóżek jest tam respiratorowych. Decyzję dotyczącą przekształcenia podjął wojewoda opolski.

Do sprawy będziemy wracać.

AKTUALIZACJA:

90 łóżek kędzierzyńsko-kozielskiego szpitala pozostanie w gotowości do przyjęcia pacjentów zarażonych koronawirusem i podejrzanych o zakażenie. 150 łóżek będzie służyć do uruchomienia oddziałów. - Bardzo chcielibyśmy w całości odtworzyć część zabiegową - mówi Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala.

- Chcielibyśmy zapewnić u nas w szpitalu również część neurologiczną z udarami. Prawdopodobnie mówimy także o otwarciu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, tak jak było przed przekształceniem w szpital jednoimienny. To dotyczy też ginekologii i położnictwa.

Dyrektor Kończyło nie ukrywa, że zabiegał o powrotne przekształcanie szpitala z monoprofilowego w wielospecjalistyczny. - Od pewnego czasu byliśmy w gotowości do zmian, ale przed nami stoi duże wyzwanie - ocenia.

- Dołożymy wszelkiej staranności, żeby zabezpieczyć pacjentów "niecovidowych". Z drugiej strony trzeba odseparować zarażonych i zamknąć ich w takich lokalizacjach, by nie było możliwości wejścia do nich pacjentów bez koronawirusa. To da się zrobić, bo już wcześniej były analizowane różne warianty. Jak rozumiem, decyzja wojewody wynika z faktu, że potrafimy zapewnić bezpieczeństwo dla takich pacjentów.

Decyzja o częściowym przekształceniu szpitala monoprofilowego była konsultowana ze starostwem, które na co dzień zarządza szpitalem.

Dodajmy, w szpitalu zakaźnym w Koźlu przebywa obecnie 43 pacjentów, w tym 35 osób z potwierdzonym zakażeniem, w grupie zakażonych jest jedno dziecko, pozostałych 8 osób to pacjenci, u których podejrzewa się zakażenie, wśród podejrzanych jest również jedno dziecko.
Jarosław Kończyło 1
Jarosław Kończyło 2

Wiadomości z regionu

2021-09-26, godz. 17:00 W Brzegu rozegrano Mistrzostwa Polski Ultimate Frisbee. W tej grze nie ma sędziów, potrzebne jest zaufanie Łączy w sobie elementy koszykówki, piłki nożnej, ręcznej i rugby. Mowa o grze zespołowej ultimate frisbee, która w ten weekend zagościła na stadionie… » więcej 2021-09-26, godz. 16:00 Zakończyła się akcja szczepień w parafiach w powiecie brzeskim i namysłowskim. Zainteresowanie było niewielkie W czterech parafiach naszego regionu stanęły dzisiaj (26.09) mobilne punkty szczepień. Wierni po niedzielnej mszy świętej mogli się zaszczepić w dwóch… » więcej 2021-09-26, godz. 15:10 W Namysłowie trwa piknik wojskowy. "Mieszkańcy mogą tutaj tak namacalnie zobaczyć, jak wygląda wojsko, dotknąć sprzętu"… Konkurs strzelecki, pokazy sprzętu wojskowego czy sprawdzenie umiejętności w dyscyplinach sportowych. To tylko część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców… » więcej 2021-09-26, godz. 14:45 Wypadek na ul. Partyzanckiej w Opolu. Dwie osoby poszkodowane Dwie osoby zostały ranne w wypadku w Opolu. Jak poinformował asp. sztab. Dariusz Grudzień z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, po… » więcej 2021-09-26, godz. 13:00 Na Opolszczyźnie brakuje 300 wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości Na Opolszczyźnie brakuje 300 wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, a w całym kraju ponad 9000 osób. Czasu na zgłoszenia zostało niewiele… » więcej 2021-09-26, godz. 13:00 Nysa: gmina dołoży pieniądze do budowy kolumbarium Nysa ogłosiła kolejny przetarg na budowę kolumbarium na cmentarzu przy ul. Złotogłowickiej. Wcześniej do konkursu na wykonanie pierwszego etapu prac stanęła… » więcej 2021-09-26, godz. 11:00 Ministerstwo Zdrowia: 643 zakażenia koronawirusem w kraju, w tym 7 w województwie opolskim. Zmarł jeden mieszkaniec… Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 643 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, w tym 7 w województwie opolskim. W najnowszym raporcie… » więcej 2021-09-26, godz. 11:00 W Łubnianach jakość powietrza chcą mieć pod kontrolą. W gminie zamontowano trzy nowe czujniki W gminie Łubniany zamontowano nowe czujniki powietrza. Urządzenia umiejscowione w trzech lokalizacjach będą informować przechodniów i uczestników ruchu… » więcej 2021-09-26, godz. 10:20 200 tysięcy złotych dla organizacji działających na terenach wiejskich Trwa drugi nabór w konkursie dla organizacji pozarządowych organizowany przez urząd marszałkowski w Opolu. Maksymalna kwota do zdobycia to 12 tys. zł, ale… » więcej 2021-09-26, godz. 10:00 Autostrada A4 już odblokowana w kierunku Wrocławia. GDDKiA: skok samobójczy z wiaduktu na jezdnię [AKTUALIZACJA] Uwaga kierowcy! Mamy zablokowaną autostradę A4 na wysokości Gogolina. Jak poinformował Radio Opole oficer dyżurny opolskich strażaków, po godzinie 9:00… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »