Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-06-02, 19:15 Autor: Katarzyna Doros

Raport dnia: W regionie zakaziło się 14 kolejnych osób. Zmarła 48 ofiara koronawirusa, 6 chorych wyzdrowiało

Zdjęcie ilustracyjne [Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
Zdjęcie ilustracyjne [Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
14 nowych zakażeń w regionie, śmierć jednej osoby i 6 kolejnych ozdrowień potwierdzono dziś (02.06) na Opolszczyźnie. Od początku pandemii w regionie COVID-19 wykryto u 666 osób, z czego 256 jest aktualnie chorych. Jak informują służby wojewody opolskiego 56 mieszkańców jest hospitalizowanych, a 134 pozostaje pod czynnym nadzorem sanepidu.
Potwierdzone po południu zakażenia w regionie dotyczą dwóch osób w wieku senioralnym z powiatu brzeskiego. Kobieta przebywa na Oddziale Zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu, mężczyzna jest w kwarantannie domowej. COVID-19 potwierdzono także u mężczyzny z powiatu krapkowickiego w średnim wieku, który przebywa w kwarantannie domowej i u mężczyzny w wieku senioralnym z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, który przebywa w izolatorium. Wszystkie osoby zakaziły się lokalnie. Ich stan jest dobry.

W szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu zmarł 71-letni mężczyzna z powiatu krapkowickiego. To 48 ofiara śmiertelna w regionie.

Wśród nowych "ozdrowieńców" są dwie osoby z powiatu krapkowickiego (to kobieta i mężczyzna w sile wieku), senior z powiatu brzeskiego, mężczyzna w średnim wieku z powiatu oleskiego i dwie osoby z powiatu strzeleckiego (kobieta w średnim wieku i mężczyzna w sile wieku). W sumie liczba osób w regionie, które pokonały koronawirusa wzrosła do 362.

Jeden z urzędników zatrudnionych w magistracie Kędzierzyna-Koźla jest zakażony koronawirusem. Gmach urzędu przy ul. Piramowicza do piątku (05.06) będzie zamknięty dla klientów. Pracownik czuje się dobrze, łagodnie znosi chorobę. Urzędnicy pracujący z nim w jednym dziale zostaną poddani badaniom, czy nie doszło u nich do zarażenia.

Od dzisiaj (02.06) wszystkie place zabaw i siłownie pod chmurką w gminie Strzelce Opolskie są dostępne dla mieszkańców. Przez dwa dni strażacy dezynfekują urządzenia, zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego.

Wycieczki rowerowe, Nordic Walking i kursy językowe - to tylko niektóre z zajęć, z jakich mogą korzystać od wczoraj (01.06) seniorzy ze stolicy regionu. Centrum "Senior w Opolu" na nowo otworzyło swoje drzwi. Spotkania odbywają się 5-osobowych grupach.

Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe od 15 czerwca będą mogli je rozpocząć lub kontynuować, jeśli z powodu pandemii zostało ono przerwane. Warunkiem jednak posiadanie negatywnego wyniku diagnostycznego w kierunku COVID-19.

Maturzyści z Ukrainy i Białorusi przyjechali do internatu Centrum Kształcenia Zawodowego w Kluczborku. Przypomnijmy, starostwo wysłało autobus PKS-u na przejście graniczne w Medyce po 24 nastolatków, którzy uczą się w kluczborskich szkołach. Decyzją wojewody Adriana Czubaka, maturzyści zza wschodniej granicy trafili na kwarantannę do jednego z hoteli w Opolu. Wszyscy przeszli testy na obecność koronawirusa, a wyniki wykluczyły zarażenie.

Znów można korzystać z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Rudnikach.
Obiektem zarządza firma wywozowa, która zwróciła się do magistratu o tymczasowe zamknięcie PSZOK-u ze względu na epidemię. Władze gminy przychyliły się do tego wniosku, ale od dzisiaj (02.06) znów można dostarczać odpady.

Wieża Piastowska, Zamek Górny i Miejska Informacja Turystyczna są już gotowe na bezpieczne przyjęcie turystów. Odwiedzanie obiektów jest możliwe, ale z powodu trwającej pandemii z pewnymi ograniczeniami.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś (02.06) 236 nowych zachorowań i 18 zgonów. Od początku pandemii COVID-19 potwierdzono u 24 395 osób. Z powodu koronawirusa zmarło 1092 chorych. Minionej doby wyzdrowiały 282 osoby, to oznacza, że mamy już 11 726 "ozdrowieńców".

Wiadomości z regionu

2020-09-28, godz. 15:00 Szarpanina na dyskotece mogła skończyć się śmiercią. Ruszył proces 24-letni Krzysztof J. w trakcie szarpaniny na dyskotece Pietnia pod Krapkowicami w czerwcu ubiegłego roku, rzucił kuflem w nieznajomego i uszkodził tętnicę… » więcej 2020-09-28, godz. 14:30 Policjanci z opolskiej drogówki przez weekend zatrzymali 5 kierowców, którzy złamali prawo Opolscy policjanci w miniony weekend zatrzymali dwóch piratów drogowych i dwóch jadących 'na podwójnym gazie', a także trzech prowadzących pojazdy bez … » więcej 2020-09-28, godz. 14:15 Fałszywy milioner okradł mieszkańca Namysłowa. To kolejna metoda oszustów działających "na legendę" Kilkaset złotych i kartę bankomatową stracił w ostatnich dniach jeden z mieszkańców Namysłowa nabrany przez oszusta. Tym razem złodziejem okazał się… » więcej 2020-09-28, godz. 13:21 Opole: kierowca MZK potrącił pieszą na przejściu Niebezpieczny wypadek w centrum stolicy regionu. Kierowca autobusu miejskiego potrącił na przejściu dla pieszych 86-letnią kobietę. Do zdarzenia doszło kilka… » więcej 2020-09-28, godz. 13:20 Głogówek: gmina przejęła pałac, ale nie ma pieniędzy na jego remont Pałac w Kazimierzu chce sprzedać gmina Głogówek. Jego pełnoprawnym właścicielem jest dopiero od sierpnia. Przez kilkanaście lat zabytek ten formalnie pozostawał… » więcej 2020-09-28, godz. 12:30 Na oddziałach zakaźnych w naszym regionie zaczyna brakować miejsc dla pacjentów zakażonych COVID-19 Coraz więcej osób zakażonych koronawirusem wymaga hospitalizacji. W Szpitalu Wojewódzkim w Opolu na oddziale zakaźnym pacjentów z COVID-19 jest więcej niż… » więcej 2020-09-28, godz. 10:50 Koronawirus w grodkowskiej podstawówce. Kolejna placówka czeka na wyniki testów wykonanych u nauczycieli Obostrzenia związane z koronawirusem spowodowały zmianę trybu pracy trzech szkół podstawowych w gminie Grodków. » więcej 2020-09-28, godz. 10:42 Raport MZ: 35 nowych przypadków COVID-19 na Opolszczyźnie. W kraju 1306 zakażeń [AKTUALIZACJA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 1306 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym o 35 na Opolszczyźnie. W regionie od początku pandemii… » więcej 2020-09-28, godz. 09:58 Opole: w Zespole Szkół Mechanicznych zakażony koronawirusem jest kolejny uczeń Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu. COVID-19 potwierdzono u jednego z uczniów, który uczęszcza do tej samej… » więcej 2020-09-28, godz. 09:42 Noszenie maseczek konieczne jest także na ulicach - to rygor sanitarny obowiązujący w strefie czerwonej Od soboty (26.09) w strefie czerwonej - z najwyższym rygorem sanitarnym - znajduje się powiat głubczycki, z kolei powiat brzeski jest w strefie żółtej, a… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***