Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-28, 16:31 Autor: Witold Wośtak

Klienci opolskiego oddziału NFZ mogą korzystać z biura obsługi w nowej siedzibie. Na razie możliwości są ograniczone przez COVID-19

Sala obsługi klienta w nowej siedzibie opolskiego oddziału NFZ [fot. Witold Wośtak]
Sala obsługi klienta w nowej siedzibie opolskiego oddziału NFZ [fot. Witold Wośtak]
R. Bryk i A. Niedzielski [fot. Witold Wośtak]
R. Bryk i A. Niedzielski [fot. Witold Wośtak]
Sala obsługi klienta w nowej siedzibie opolskiego oddziału NFZ [fot. Witold Wośtak]
Sala obsługi klienta w nowej siedzibie opolskiego oddziału NFZ [fot. Witold Wośtak]
Nowa siedziba opolskiego oddziału NFZ [fot. Witold Wośtak]
Nowa siedziba opolskiego oddziału NFZ [fot. Witold Wośtak]
Sala obsługi klientów w nowej siedzibie opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia jest dostępna dla mieszkańców naszego województwa.
Pandemia koronawirusa opóźniła start nowych punktów, a teraz trwa pierwszy etap odmrażania bezpośredniej obsługi petentów. Można więc zgłosić się w podstawowych sprawach typu złożenie wniosku o środki pomocnicze czy ustne pozyskanie informacji.

- Nie ma jeszcze szyldu ani zewnętrznych schodów skracających drogę do nas - mówi Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ.

- Wiele inwestycji i procesów wykonawczych zostało wstrzymanych przez epidemię, ale teraz na nowo ruszamy z inwestycją. Niedługo będą więc schody, będzie winda dla naszych niepełnosprawnych pacjentów oraz szyld. Mamy kolejne plany dotyczące zwiększenia powierzchni obsługi naszych mieszkańców, także w niedalekiej przyszłości sukcesywnie będziemy o tym informować.

Adam Niedzielski, prezes centrali NFZ, zaznacza, że celem przeprowadzki było zapewnienie większej dostępności siedziby.

- Mowa o względach komunikacyjnych, wielkości parkingu i lokalizacji w centrum miasta. Liczy się również atrakcyjność budynku, która zapewnia komfort obsługi klienta. Moim zdaniem, nowa lokalizacja faktycznie spełnia wszystkie wymienione przesłanki.

Nowa siedziba opolskiego oddziału NFZ znajduje się przy ulicy Ozimskiej 72a w Opolu.

Prawdopodobnie we wrześniu będzie można skorzystać tam również z kiosku profilaktycznego.
Robert Bryk
Adam Niedzielski

Wiadomości z regionu

2020-09-29, godz. 07:55 10 zastępów straży pożarnej gasi pożar chlewni i budynku mieszkalnego w Niezdrowicach Strażacy gaszą pożar chlewni i budynku mieszkalnego w Niezdrowicach w powiecie strzeleckim. » więcej 2020-09-29, godz. 07:30 SOR przy Szpitalu Wojewódzkim w Opolu otrzymał od Ministerstwa Zdrowia maszynę do pomocy w resuscytacji pacjenta Ministerstwo Zdrowia przekazało aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej pacjenta dla SOR-u w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu. Maszyna ma być wsparciem… » więcej 2020-09-29, godz. 06:30 Mieszkańcy Lubszy produkują coraz więcej śmieci. Opłaty naliczane przez gminę nie pokryją wszystkich kosztów ich… Lubsza będzie musiała w tym roku dopłacić do odbioru odpadów. Według szacunków władz gminy, kwota ta może wynieść około 300 tysięcy złotych. » więcej 2020-09-28, godz. 22:00 Prudnik: nowa koncepcja dworca autobusowego przewiduje oszczędną inwestycję. "Obiekt będzie skrojony na potrzeby naszego… Spółka z Łodzi wykona dokumentację projektową budowy dworca autobusowego w Prudniku. Oferując najkorzystniejsze warunki finansowe wygrała przetarg na to… » więcej 2020-09-28, godz. 20:30 Nagrody marszałka dla najlepszych sportowców z regionu. "Sport w województwie opolskim ma się dobrze" 27 zawodników i 7 trenerów, którzy w 2019 roku wyróżnili się szczególną aktywnością na rzecz rozwoju i promocji sportu w regionie odebrało nagrody przyznawane… » więcej 2020-09-28, godz. 20:00 Raport dnia: w regionie potwierdzono 35 zakażeń koronawirusem. 19 przypadków dotyczy powiatu oleskiego 35 nowych zakażeń koronawirusem i 3 przypadki ozdrowień potwierdzono dziś (28.09) na Opolszczyźnie. Od początku epidemii w Polsce patogen z Chin potwierdzono… » więcej 2020-09-28, godz. 18:00 Osiem placówek oświatowych w regionie pracuje hybrydowo, trzy pozostają zamknięte Osiem placówek oświatowych na Opolszczyźnie pracuje hybrydowo, a trzy pozostają całkowicie zamknięte - poinformowało opolskie kuratorium oświaty. Przedszkole… » więcej 2020-09-28, godz. 17:15 Opole: są już szczepionki dla seniorów powyżej 65. roku życia Mieszkańcy Opola powyżej 65. roku życia od jutra (29.09) mogą korzystać z darmowych szczepionek przeciwko grypie » więcej 2020-09-28, godz. 17:00 Stabilna sytuacja epidemiczna w powiecie głubczyckim. "Ogniska zakażeń są w fazie wygaszania" Nie ma większych problemów z przestrzeganiem dodatkowych obostrzeń w powiecie głubczyckim. Od soboty (26.09) ta część regionu znajduje się w tak zwanej… » więcej 2020-09-28, godz. 16:15 COVID-19 w ZOZ w Oleśnie. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 25 pracowników i 4 pacjentów Nowe ognisko COVID-19 w powiecie oleskim. Jak potwierdziła Małgorzata Gudełajtis, specjalista ds. kontaktu z mediami w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***