Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-25, 11:32 Autor: Daniel Klimczak

Małżeństwo oszustów wpadło w ręce policjantów z Namysłowa po nieudanej kradzieży "na policjanta"

Zatrzymana kobieta [fot. KPP Namysłów]
Zatrzymana kobieta [fot. KPP Namysłów]
Zatrzymana kobieta [fot. KPP Namysłów]
Zatrzymana kobieta [fot. KPP Namysłów]
Podając się za funkcjonariuszy CBŚP chcieli wyłudzić pieniądze od namysłowskich seniorów. Wpadli dzięki czujności niedoszłych ofiar i szybkiej reakcji miejscowej policji.
Mowa o małżeństwie pochodzącym z powiatu strzeleckiego, które chciało wyłudzić 35 tysięcy złotych od mieszkających w Namysłowie seniorów. Jak relacjonuje asp. Paweł Chmielewski z miejscowej Komendy Powiatowej Policji, 36-letnia kobieta została zatrzymana na gorącym uczynku.

- Dzień później mundurowi zatrzymali także jej 44-letniego męża, który również jest podejrzewany o udział w tym przestępczym procederze. Oszuści podawali się za policjantów CBŚP i prosili o przekazanie dużej sumy pieniędzy. Sprawa jest rozwojowa i nie wykluczamy kolejnych zatrzymań - zapowiada.

Według ustaleń śledczych, szajka może mieć na sumieniu także inne oszustwa, do których dochodziło w regionie.

Podejrzanym grozi do 8 lat więzienia. Dotychczas prokurator wystąpił o tymczasowy areszt dla zatrzymanej kobiety.

Jednocześnie funkcjonariusze przypominają, że nigdy nie proszą mieszkańców o pieniądze. Mundurowi apelują, by w podobnych sytuacjach nie przekazywać ani nie przelewać pieniędzy przypadkowym osobom, a o sprawie powiadomić "prawdziwą" policję.
asp. Paweł Chmielewski

Wiadomości z regionu

2021-09-16, godz. 19:30 DK 46 Nysa - Kłodzko zablokowana po czołowym zderzeniu dwóch samochodów [AKTUALIZACJA] Na drodze krajowej nr 46 Nysa - Kłodzko w Ściborzu czołowo zderzyły się dwa auta - osobowe i dostawcze. » więcej 2021-09-16, godz. 19:15 Podziel się przepisem na chleb i wygraj nagrody Niektórzy domowy chleb zaczęli piec w czasie pandemii, inni od lat jedzą na śniadanie swoje wypieki. Władze powiatu strzeleckiego zachęcają, żeby podzielić… » więcej 2021-09-16, godz. 18:00 Będzie więcej patroli policji w gminie Izbicko Więcej patroli policji będzie pojawiać się w miejscowościach gminy Izbicko. To efekt porozumienia, jakie wójt podpisała ze strzelecką komendą powiatową… » więcej 2021-09-16, godz. 17:25 ''Płyniemy pod prąd, bo takie jest życie Igi''. Grupa przyjaciół płynie Odrą, aby ocalić życie 3-letniej dziewczynki… Ma zaledwie 3 lata i choruje na SMA - rdzeniowy zanik mięśni typu 1. Aby ocalić Igę Czekalską z Boczowa (woj. lubuskie), grupa przyjaciół wypłynęła w… » więcej 2021-09-16, godz. 17:23 Pogorszone warunki jazdy. Autobus MZK potrącił dziecko na ul. Książąt Opolskich w Opolu, wypadek w Polskim Świętowie… Około godziny 16:40 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu dziewczynki na przejściu dla pieszych na Książąt Opolskich. Z kolei w Polskim… » więcej 2021-09-16, godz. 17:15 Prelekcje, symulacje i zabawy dla dzieci. Taki był pierwszy dzień Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu… Rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W Opolu dzieci zwiedzały zajezdnię MZK i słuchały prelekcji o bezpiecznym korzystaniu z komunikacji… » więcej 2021-09-16, godz. 16:45 W pandemii nasiliły się ataki cyberprzestępców. "Zależy nam na jak największej świadomości użytkowników inte… Internetowi przestępcy wciąż unowocześniają metody oszustw w sieci. Te nasiliły się zwłaszcza w dobie pandemii wraz z edukacją i pracą zdalną. Dlatego… » więcej 2021-09-16, godz. 16:00 Kraple, czyli pączki wpisane na listę opolskich produktów tradycyjnych Kraple zwane też kreplami, kreplikami lub kraplikami, czyli dobrze wszystkim znane pączki, zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Województwa Opolskiego… » więcej 2021-09-16, godz. 15:40 Samorząd Prudnika przeznaczy więcej pieniędzy na remont starego dworca autobusowego Blisko 9 milionów złotych Prudnik przeznaczy na remont starego i zniszczonego dworca autobusowego. Podczas sesji rady miejskiej radni przegłosowali wniosek… » więcej 2021-09-16, godz. 14:30 Akcja porządkowania cmentarza żydowskego w Dębowej. Można przyjść i pomóc Stary cmentarz żydowski w Dębowej, w gminie Reńska Wieś, od roku znajduje się pod opieką samorządowców oraz Sławomira Pastuszki, społecznego opiekuna… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »