Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-20, 21:30 Autor: Piotr Wójtowicz

Egzaminy na prawo jazdy ruszyły. "Wchodzimy w nową rzeczywistość etapami"

Egzaminator Borys Sakwiński podczas egzaminu [fot.P.Wójtowicz]
Egzaminator Borys Sakwiński podczas egzaminu [fot.P.Wójtowicz]
Od poniedziałku ruszają egzaminy na kat. B [fot.P.Wójtowicz]
Od poniedziałku ruszają egzaminy na kat. B [fot.P.Wójtowicz]
WORD Opole. Zdający na kategorię A muszą posiadać własny kask i słuchawkę [fot.P.Wójtowicz]
WORD Opole. Zdający na kategorię A muszą posiadać własny kask i słuchawkę [fot.P.Wójtowicz]
Egzamin praktyczny na kategorię C + E [fot.P.Wójtowicz]
Egzamin praktyczny na kategorię C + E [fot.P.Wójtowicz]
- Przypominamy o obowiązku używania maseczki na egzaminie na prawo jazdy - taki komunikat umieszczono na drzwiach Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu, który prowadzi już egzaminy. Na razie można zdobyć uprawnienia na samochód ciężarowy, motocykle i ciągniki. W poniedziałek, po kilkutygodniowej przerwie, odbędą się egzaminy na kategorię B.
Wicedyrektor WORD w Opolu Andrzej Rak tłumaczy, że z powodu ryzyka zarażeniem rejestracja odbywa się telefonicznie i elektronicznie. Dodatkowo o połowę ograniczono liczbę zdających, a wstęp do poczekalni mają tylko osoby podchodzące do egzaminu.

- Wejście główne jest zamknięte, a rejestracja odbywa się tylko elektronicznie - tłumaczy Andrzej Rak.

Od poniedziałku ruszają także egzaminy na kategorię B i będą odbywały się również w oddziałach w Nysie i Kędzierzynie-Koźlu.

W ramach ochrony przed zakażeniami na siedzeniach w poczekalni można usiąść tylko w 2-metrowej odległości, a wejście na salę egzaminacyjną zostało ograniczone z 12 do 6 osób. - Samochody raz dziennie są ozonowane i dezynfekowane po każdym egzaminie. Przez co proces trwa godzinę i 20 minut - wyjaśnia wicedyrektor ośrodka.

Egzaminator WORD w Opolu Borys Sakwiński przyznaje, że procedura się wydłużyła, ponieważ należy zadbać o bezpieczeństwo egzaminatorów i egzaminujących. Uczestnicy części praktycznej muszą mieć rękawiczki i maseczki. - W ciągu pierwszych dni zauważyłem, że osoby, które podchodzą do egzaminu są bardzo zdyscyplinowane. Mimo, że na miejscu mogą otrzymać środki ochrony, to sami przynoszą swoje maseczki i rękawiczki.

Egzaminator do południa notował 100-procentową zdawalność z egzaminu praktycznego na samochód ciężarowy. Jak zauważa koronawirus wprowadza ograniczenia, ale wpłynął również na zmniejszenie ruchu na drogach, co może być korzystne dla zdających.

Andrzej Rak przypomina, że osoby, które się zarejestrowały, a odmówią podejścia do egzaminu ze względu na stan zdrowia powinny wcześniej poinformować o tym WORD, dzięki czemu ich opłata za egzamin nie przepadnie.

- Wchodzimy w tę nową rzeczywistość etapami. Zasady egzaminu się nie zmieniły poza osobami, które zdają na motocykl. W tym wypadku zainteresowani muszą posiadać własny kask i słuchawkę, które mają zminimalizować ryzyko zakażeń - zaznaczył wicedyrektor WORD.
Egzaminy na prawo jazdy - WORD OPOLE

Wiadomości z regionu

2021-09-25, godz. 18:37 W Chróścinie trwa I edycja Dnia Kultury Kresowej. "Ci ludzie pielęgnują swoje dziedzictwo" Wystawa zdjęć i rekwizytów, poezja kresowa, rękodzieło, czy wspólne śpiewy przy akordeonie. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników… » więcej 2021-09-25, godz. 18:03 Marsz Równości na ulicach Opola. Na trasie stała kontrmanifestacja Młodzieży Wszechpolskiej. Było bardzo spokojn… Trzeci Marsz Równości przeszedł ulicami centrum Opola, a kontrmanifestację zorganizowała Młodzież Wszechpolska. Na miejscu byli policjanci, aby nie dopuścić… » więcej 2021-09-25, godz. 16:20 Ostatnie pożegnanie Zofii Bielewicz, nestorki opolskiej sceny. "Odchodzi pewien styl myślenia o teatrze" Na cmentarzu w Opolu-Półwsi pożegnano aktorkę Zofię Bielewicz. Nestorka opolskiej sceny, od 1974 roku związana z teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu… » więcej 2021-09-25, godz. 15:15 Na szlaku "Złotych Górników" w Głuchołazach pojawiły się drewniane rzeźby gwarków. To nowa atrakcja turystycz… Rzeźby gwarków naturalnej wielkości pojawiły się na szlaku 'Złotych Górników' Głuchołazach. Autorem nowej atrakcji turystycznej jest lokalny artysta… » więcej 2021-09-25, godz. 13:42 Jest dodatkowa okazja do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. W Opolu i 5 miastach regionu trwa "Noc spisowa" Trwa 'Noc spisowa' w Opolu i sześciu kolejnych miastach naszego województwa. Inicjatywa Urzędu Statystycznego wynika z faktu, że dobiega końca Narodowy Spis… » więcej 2021-09-25, godz. 13:15 Mieszkańcy Opola w niedzielę będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o mieście. Rada dzielnicy Stare Miasto zaprasza… Po raz drugi mieszkańcy Opola będą mieli okazje lepiej poznać miasto. A to za sprawą gry terenowej, którą w niedzielę (26.09) przygotowała rada dzielnicy… » więcej 2021-09-25, godz. 12:15 Zabytki, przyroda i ciekawostki. Taka jest sobota na spacerze przyrodniczo-historycznym w Opolu Około 16 kilometrów liczy trasa dzisiejszej (25.09) Wycieczki Przyrodniczo-Historycznej w Opolu. Kilkunastoosobowa grupa ruszyła z przystanku autobusowego Pużaka… » więcej 2021-09-25, godz. 10:50 Raport MZ: 8 nowych infekcji COVID-19 w regionie i 917 w całej Polsce. W kraju zmarło 20 zakażonych osób 8 kolejnych osób zaraziło się koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj (25.09) o 917 nowych infekcjach i śmierci 20 zakażonych… » więcej 2021-09-25, godz. 09:30 KOWR zaprasza mieszkańców regionu na Piknik Rodzinny w Miechowej. Przygotowano wiele atrakcji Degustacja polskiej żywności, stoiska z lokalnymi produktami czy animacje dla dzieci. To tylko część atrakcji, które czekają na mieszkańców regionu w… » więcej 2021-09-25, godz. 09:15 "Spisowa noc" dla wszystkich, którzy jeszcze nie dopełnili spisowego obowiązku 30 września Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 zakończy się. Choć Opolszczyzna jest w krajowej czołówce, gdy mowa o spisowej frekwencji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »