Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-04-21, 21:00 Autor: Katarzyna Doros

Mimo mniejszego ruchu na drodze rośnie liczba wypadków. Opolska policja apeluje o rozwagę. "Niech nie zwiedzie nas pusta droga"

Ścieżki rowerowe [fot.rowerowo.pl]
Ścieżki rowerowe [fot.rowerowo.pl]
Mimo mniejszego ruchu na drogach regionu opolscy policjanci odnotowali więcej wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Funkcjonariusze apelują, by w czasie pandemii oprócz obostrzeń przestrzegać także przepisów ruchu drogowego. Pogoda sprzyja rekreacji, a kierowcy muszą zwracać szczególną uwagę na pieszych czy rowerzystów. Od początku marca do 20 kwietnia policjanci odnotowali 14 wypadków z udziałem pieszych, jedna osoba zginęła. W porównaniu do ubiegłego roku w tym samym czasie doszło do 11 takich zdarzeń, bez ofiar śmiertelnych.
- Od 20 kwietnia zniesiono zakaz wstępu do lasów i parków. Na drogach pojawi się więcej biegaczy i rowerzystów, dlatego wszyscy powinniśmy zachować czujność - mówi podinsp. Maciej Milewski z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. - Pamiętajmy o tym, że należy być ostrożnym i kierować się przede wszystkim wyobraźnią w ruchu drogowym. Niech nie zwiedzie nas pusta droga, bo nigdy nie wiemy, co czai się za zakrętem, czy z przeciwnej strony nie będzie ktoś jechał z nadmierną prędkością, która nie pozwoli mu zapanować nad pojazdem. Nie bądźmy całkowicie ufni pustej drodze i skrzyżowaniu, które przed nami się rysuje.

- Cały czas pamiętajmy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych oraz o zachowaniu dwumetrowej odległości. Uprawiajmy sport w sposób odpowiedzialny i zgodnie z przepisami - w tym ruchu drogowego i nośmy odblaski - dodaje podinsp. Maciej Milewski.

Od początku marca, kiedy w Polsce ogłoszono pandemię koronawirusa w regionie doszło do 49 wypadków, 9 osób zginęło, w trzech przypadkach powodem była nadmierna prędkość.
podinsp. Maciej Milewski

Wiadomości z regionu

2020-11-27, godz. 21:30 Zabójstwo podczas domowej imprezy w Cisowej w Kędzierzynie-Koźlu. Ciosy zadano wałkiem kuchennym Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu prowadzi śledztwo w sprawie śmierci 60-letniego mężczyzny, który zginął podczas zakrapianej alkoholem imprezy… » więcej 2020-11-27, godz. 20:30 Rządowe dofinansowanie do budowy mostu w Kędzierzynie-Koźlu odciąży miejski budżet. "To ważna i historyczna chw… - To bardzo ważna i historyczna chwila dla Kędzierzyna-Koźla. O tę inwestycję zabiegali wszyscy samorządowcy i sympatycy PiS, dla których ważne są sprawy… » więcej 2020-11-27, godz. 20:00 Raport dnia. W regionie 19 zgonów osób zarażonych COVID-19. Ponad 17 tysięcy infekcji i śmierć 579 zakażonych w… 19 zgonów osób zarażonych koronawirusem i 536 nowych infekcji potwierdzono dzisiaj (27.11) na Opolszczyźnie. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-11-27, godz. 19:10 Teraz zakażenie koronawirusem przechodzimy gorzej niż wiosną. Choruje też więcej białego personelu - Wiosenna fala koronawirusa była znacznie łagodniejsza, jeżeli chodzi o objawy zakażenia. Nie dominowały wtedy zaburzenia węchu i smaku - mówi Grzegorzem… » więcej 2020-11-27, godz. 18:30 W brzeskim żłobku miejskim wzrosną opłaty. Po raz ostatni stawki te zmieniano prawie 8 lat temu Brzeg podniesie opłaty dla rodziców posyłających dzieci do miejskiego żłobka. Powodem są rosnące koszty związane z przygotowywaniem posiłków. » więcej 2020-11-27, godz. 17:09 Martwy mężczyzna w rowie przy ulicy Gagarina w Opolu. Na miejscu są policjanci i prokurator [AKTUALIZACJA] Zwłoki mężczyzny odnaleziono przy ulicy Gagarina w Opolu. » więcej 2020-11-27, godz. 17:06 32-latek uprawiał w mieszkaniu konopie. Sam wezwał policję by zgłosić próbę oszustwa Do trzech lat więzienia grozi 32-latkowi, który miał w hodować konopie indyjskie w swoim mieszkaniu. Jak się okazało mężczyzna sam zadzwonił do policjantów… » więcej 2020-11-27, godz. 16:16 Rząd dofinansuje budowę łącznika do powstającej obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla. Inwestycja jest warta 87… Rząd dofinansuje budowę łącznika do powstającej obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla. Inwestycja jest warta ponad 80 milionów złotych i będzie możliwa… » więcej 2020-11-27, godz. 16:00 Kolejny kierowca ciężarówki z niesprawnymi hamulcami. Kontrola WITD na przejściu granicznym w Trzebinie Ciężarówkę z pękniętą tarczą hamulcową zatrzymali funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu. » więcej 2020-11-27, godz. 15:30 Klikamy we wszystkie promocje, a konta są czyszczone. Mieszkańcy powiatu kluczborskiego stracili prawie 150 tysięcy… Blisko 150 tysięcy złotych straciło łącznie kilkoro mieszkańców powiatu kluczborskiego po oszukaniu przez cyberprzestępców. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »