Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-04-15, 18:30 Autor: Daniel Klimczak

Samochody od ZAK SA trafią do szpitali w regionie. To kolejny element wsparcia walki z koronawirusem

Szpitale w regionie będą mogły korzystać z samochodów użyczonych przez Zakłady Azotowe Kędzierzyn [fot. ZAK SA]
Szpitale w regionie będą mogły korzystać z samochodów użyczonych przez Zakłady Azotowe Kędzierzyn [fot. ZAK SA]
6 szpitali w regionie będzie mogło w czasie epidemii koronawirusa korzystać z samochodów przekazanych przez Grupę Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn. To kolejny etap wsparcia placówek przez wspomnianą spółkę skarbu państwa.
Szpitale będą mogły korzystać z pojazdów według własnego uznania, w tym przewozić sprzęt, personel czy pacjentów. Jak wskazuje wiceprezes Grupy Azoty ZAK SA Artur Kamiński, część aut już trafiła do placówek.

- Chodzi o placówki medyczne w Kędzierzynie-Koźlu, w Opolu, w Głubczycach, w Nysie oraz 2 szpitale w Głuchołazach. To będzie miało formę użyczenia. Będzie to umowa o charakterze czasowym, jednak w miarę zmieniającej się dynamicznie sytuacji, jeśli zajdzie taka potrzeba, te umowy będą przedłużane lub ewentualnie będą wzbogacane dodatkowymi zapisami - tłumaczy.

W całym kraju, spółki wchodzące w skład Grupy Azoty przekażą łącznie 40 pojazdów na potrzeby szpitali.

Wcześniej chemiczny gigant przeznaczył łącznie ponad 3 miliony złotych na wsparcie jednoimiennych szpitali zakaźnych. 750 tysięcy złotych od Zakładów Azotowych Kędzierzyn trafiło do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Kędzierzynie-Koźlu.

Jednocześnie władze spółki zapewniają, że w razie potrzeby firma jest przygotowana na uruchomienie kolejnych form wsparcia walki z koronawirusem.
Artur Kamiński

Wiadomości z regionu

2021-06-24, godz. 19:29 Trzeci, najwyższy alert burzowy dla części regionu. Wojewoda opolski zwołał sztab kryzysowy. Wszyscy są gotowi na… 'Wszystkie służby muszą być w gotowości'. Wojewoda opolski zwołał wojewódzki sztab zarządzania kryzysowego w związku z najwyższym, trzecim alertem pogodowym… » więcej 2021-06-24, godz. 19:00 Interwencja opolskiego TOZ. Kot przez 4 lata był przetrzymywany w transporterze. Zwierzę nie mogło się samodzielnie… Inspektorzy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Opolu odebrali kota, którego właściciele przez cztery lata trzymali wyłącznie w małym transporterze. Zwierzę… » więcej 2021-06-24, godz. 18:07 Tragiczne popołudnie w regionie. Nie żyją dwie osoby Do pierwszego zdarzenia doszło w Żędowicach w powiecie strzeleckim. Tam po godzinie 15.00 44-letni mężczyzna wykonujący prace domowe spadł z drabiny. Niestety… » więcej 2021-06-24, godz. 18:00 Na autostradach rozpoczęło się wdrażanie systemu e-toll. Kierowcy na A4 powinni uważać na bramkach, ponieważ mogą… Ministerstwo finansów uruchomiło na autostradach tzw. e-toll, czyli system, który od grudnia zastąpi bramki, również na opolskiej A4. W związku z wdrażaniem… » więcej 2021-06-24, godz. 17:43 Najwyższy alert pogodowy dla 6 powiatów w regionie. Synoptycy prognozują burze z gradem, mogą mieć one charakter … Dla części województwa opolskiego IMGW wydało trzeci, najwyższy pogodowy alert związany z prognozowanymi burzami. Chodzi o 6 powiatów: głubczycki, kędzierzyńsko-kozielski… » więcej 2021-06-24, godz. 16:43 Zaszczep się i wygraj - apeluje CIR. 1 lipca ruszy loteria Narodowego Programu Szczepień 1 lipca rozpoczyna się Loteria Narodowego Programu Szczepień. Każda pełnoletnia i w pełni zaszczepiona osoba ma szansę wygrać atrakcyjne nagrody - pieniądze… » więcej 2021-06-24, godz. 16:11 Wojewoda opolski powołał Radę ds. Dorzecza Odry. Eksperci pomogą Wodom Polskim w użeglownieniu rzeki Wojewoda opolski powołał 14-osobową Radę ds. Dorzecza Odry. Jej zadaniem jest doradztwo w kwestiach ulepszenia żeglowności Odry i wykorzystania możliwości… » więcej 2021-06-24, godz. 15:21 Opole: dziś sesja absolutoryjna. Padły pytania o budowę nowego mostu i stadionu piłkarskiego, wywiązała się burzliwa… Co z nową przeprawą przez Odrę oraz co dalej z budową stadionu piłkarskiego w Opolu? - pytał radny PiS Marek Kawa podczas dzisiejszej (24.06) sesji rady… » więcej 2021-06-24, godz. 15:20 Część brzeżan apeluje o przywrócenie ruchu dwukierunkowego na ulicy Powstańców Śląskich. "Cały ruch odbywa się… Choć minęło około 1,5 roku od oddania do użytki ronda u zbiegu ulic Kamiennej, Powstańców Śląskich, Ofiar Katynia oraz Mickiewicza w Brzegu, to nadal… » więcej 2021-06-24, godz. 14:13 Prezydent Opola z wotum zaufania. Trwa sesja absolutoryjna Władze Opola podsumowały budżet za 2020 rok. Z danych wynika, że plan dochodów wyniósł ponad miliard 286 milionów złotych, a plan wydatków to miliard… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »