Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-17, 13:15 Autor: Katarzyna Doros

Siódma osoba z koronawirusem na Opolszczyźnie. To kobieta, która wróciła z Włoch. Jest objęta ścisłą kwarantanną w domu [AKTUALIZACJA]

Zdjęcie ilustracyjne [Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
Zdjęcie ilustracyjne [Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
Na Opolszczyźnie siódma osoba została zakażona koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (17.03) rano o 28 nowych przypadkach potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Wśród nich jest mieszkanka naszego regionu.
Jak ustaliła nasza reporterka w rozmowie z rzeczniczką wojewody opolskiego, nowa pacjentka z koronawirusem w regionie jest w stanie dobrym, nie wymaga hospitalizacji, przebywa pod ścisłą kwarantanną w domu. Niedawno wróciła z Włoch.

Służby wojewody nie udzielają informacji na temat tego, z jakiego powiatu pochodzi zarażona pacjentka. Dodajmy, że to pierwsza osoba z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa, która nie jest hospitalizowana na oddziale zakaźnym.

Jak podaje powiat opolski na swoim profilu facebook'owym, Sanepid potwierdził pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w tym powiecie, informując, że "jest to 61-letnia mieszkanka powiatu, która wróciła w ostatnim czasie z zagranicy, po powrocie miała kontakt z zakażoną mieszkanką powiatu krapkowickiego. Służby sanitarne zastosowały wszystkie wymagane procedury. Kobieta przebywa w kwarantannie domowej, gdyż nie wymagała hospitalizacji".

Ministerstwo zdrowia w porannym komunikacie przekazało, że wszyscy pacjenci, u których zdiagnozowano COVID-19 są w stanie stabilnym. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 6 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 1 osoby z woj. opolskiego, 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego. Pacjenci są w stanie stabilnym.

W szpitalu w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie) zmarła piąta osoba zakażona koronawirusem. To 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 205. Pięć osób zmarło.

Dodajmy, na Opolszczyźnie potwierdzono do tej pory Cowid-19 u 4 pacjentów z powiatu strzeleckiego, 1 z powiatu krapkowickiego, 1 z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego i 1 głubczyckiego.
Martyna Kolemba

Wiadomości z regionu

2021-09-17, godz. 12:15 Obwodnica Brzegu powstanie później niż zakładano Cztery obwodnice opolskich miast i miejscowości powstaną w ramach programu 'Stu Obwodnic'. To Prudnik, Brzeg, Sidzina i Lędziny.Najbardziej zaawansowane prace… » więcej 2021-09-17, godz. 12:08 Trzy dni obławy za bykiem uciekinierem w Łubnianach. Zwierzę ukrywało się w kukurydzy Przez trzy dni półtoratonowy byk ukrywał się po ucieczce z transportu w Łubnianach. » więcej 2021-09-17, godz. 11:38 DK 43 w Dalachowie zablokowana po porannym zdarzeniu. Utrudnienia są także na A4 po zderzeniu 3 pojazdów [AKTUALIZA… Ciąg dalszy utrudnień w ruchu w Dalachowie między Kluczborkiem a Wieluniem na DK 43 po kolizji samochodu ciężarowego. » więcej 2021-09-17, godz. 10:52 Raport MZ: odnotowano ponad 650 nowych zakażeń w kraju [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 652 nowych przypadkach zakażenia, w tym o 10 na Opolszczyźnie. Minionej doby w Polsce stwierdzono 8 przypadków śmier… » więcej 2021-09-17, godz. 10:00 Przed nami "zdrowa sobota" dla dzieci. Opolski NFZ zaprasza rodziców wraz z pociechami na konsultacje i diagnostykę Porady żywieniowe, konsultacje laryngologiczne czy diagnostyka wad postaw - to tylko część oferty, z jakich rodzice wraz ze swoim dziećmi będą mogli skorzystać… » więcej 2021-09-17, godz. 09:39 Co dalej z obwodnicami Prudnika, Sidziny i Lędzin? Cztery obwodnice opolskich miast i miejscowości powstaną w ramach programu 'Stu Obwodnic'. To Prudnik, Brzeg, Sidzina i Lędziny. Najbardziej zaawansowane prace… » więcej 2021-09-17, godz. 08:06 Niespokojna noc i poranek na opolskich drogach W nocy i nad ranem (17.09) mieliśmy w regionie 3 zdarzenia drogowe, w których łącznie dwie osoby zostały ranne. » więcej 2021-09-17, godz. 07:45 Utrudnienia w ruchu w związku z organizacją II Opolskiego Rajdu Rowerowego Uwaga kierowcy! W niedzielę (19.09) będą utrudnienia w ruchu na drogach w stolicy regionu. Ma to związek z organizacją II Opolskiego Rajdu Rowerowego w ramach… » więcej 2021-09-17, godz. 07:00 Jak nie dać się okraść przez internet i robić zakupy w sieci? Opolscy uczniowie i seniorzy wiedzą, jak bezpiecznie… Jak nie dać się okraść przez internet czy SMS-a i bezpiecznie robić zakupy w sieci - dowiedzieli się uczestnicy warsztatów organizowanych w ramach akcji… » więcej 2021-09-16, godz. 20:15 Przyjmą butelki szklane, plastikowe, a także puszki. W Opolu za kilka dni ruszą butelkomaty Mieszkańcy Opola w najbliższych dniach będą mogli korzystać z butelkomatów. Dzięki tej ekologicznej inwestycji opolanie będą pozbywać się niepotrzebnych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »