Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-02, 19:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Cały obiekt zmienił swoje oblicze. Zakończyła się modernizacja Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Niemodlinie

Otwarcie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Niemodlinie [fot. Mariusz Chałupnik]
Otwarcie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Niemodlinie [fot. Mariusz Chałupnik]
Otwarcie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Niemodlinie [fot. Mariusz Chałupnik]
Otwarcie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Niemodlinie [fot. Mariusz Chałupnik]
Otwarcie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Niemodlinie [fot. Mariusz Chałupnik]
Otwarcie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Niemodlinie [fot. Mariusz Chałupnik]
Pełna termomodernizacja, wymiana dachu, utworzenie gabinetów rehabilitacyjnych, czy też całkowita modernizacja sal dla pacjentów. Po rocznym remoncie oficjalnie otwarto Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Niemodlinie.
Inwestycja ma dać nie tylko większy komfort pacjentom i pracownikom. Zastosowane rozwiązania mają również przynieść oszczędności w jej codziennym funkcjonowaniu.

- Oczywiście teraz jeszcze nie wiemy, ile pieniędzy zaoszczędzimy, ale liczymy, że takie oszczędności będą - zaznacza Jan Krawczyk, dyrektor placówki. - Powinno być taniej przede wszystkim dlatego, że cały budynek jest ocieplony. To już są pewne oszczędności ciepła. Mamy solary do ogrzewania ciepłej wody i zostały zainstalowane chyba najnowsze piece gazowe do ogrzewania pomieszczeń. Może szokujących oszczędności nie będzie, ale na pewno będą dość znaczące w porównaniu z tym co było dotychczas.

W ramach remontu powiększono również liczbę łóżek. Teraz niemodlińska placówka, w której przebywają starsze osoby wymagające stałej opieki, może przyjąć 77 pacjentów.

- To o 15 więcej niż wcześniej - zaznacza Dorota Koncewicz, burmistrz Niemodlina. - Polityka senioralna w gminie Niemodlin jest ważnym obszarem działalności. Bardzo się więc cieszę, że ta inwestycja, polegająca na rewitalizacji całego zakładu, była możliwa. Potrzeby są przeogromne. Zawsze mamy kilkumiesięczne kolejki. Społeczeństwo polskie się starzeje i coraz więcej osób w wieku senioralnym potrzebuje naszego wsparcia.

- Mam nadzieję, że Narodowy Fundusz Zdrowia wykorzysta potencjał takich placówek, które będą się w naszym regionie pojawiały - mówi Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego. - Tej formy opieki nad pacjentami, która jest nam niesłychanie potrzebna. Doskonale o tym wiedzą ordynatorzy oddziałów internistycznych, SOR-ów. Bardzo często potrzeba miejsca do przeniesienia pacjenta do opieki, kiedy już intensywne leczenie nie jest niezbędne. Wtedy kiedy trzeba troski, pielęgnacji, opieki.

Remont niemodlińskiego ZOL-u kosztował ponad 5 milionów złotych. Inwestycja w 75 proc. została sfinansowana z pieniędzy Regionalnego Programu Operacyjnego.
Jan Krawczyk
Dorota Koncewicz
Roman Kolek

Wiadomości z regionu

2022-09-27, godz. 18:30 Filtracja poprawiła parametry wody w Jeziorze Turawskim. Optymistyczne wyniki trzyletniego projektu naukowców Sprawdził się nowatorski system filtracji wody w Jeziorze Turawskim. To główny wniosek z trzyletniego projektu dotyczącego zbiorników retencyjnych. » więcej 2022-09-27, godz. 18:30 Pracownicy i dziennikarze Radia Opole dobrze wiedzą, jak wykonać pierwszą pomoc [ZDJĘCIA] Jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową u noworodka, dziecka i osoby dorosłej - tego mogli dowiedzieć się dziś (27.09) pracownicy i… » więcej 2022-09-27, godz. 18:00 83 lata temu powstało Polskie Państwo Podziemne. "Było największym takim państwem w całej Europie" [ZDJĘCIA] 27 września 83 lata temu w oblężonej Warszawie utworzona została Służba Zwycięstwu Polski. Była to pierwsza konspiracyjna organizacja niepodległościowa… » więcej 2022-09-27, godz. 17:00 Są już razem ponad 50 lat. Opolskie małżeństwa odebrały medale za długoletnie pożycie małżeńskie [ZDJĘCIA… Były łzy wzruszenia, bukiety kwiatów, szampan i medale. W opolskim ratuszu wyróżniono dziś (27.09) 20 par, które ponad 50 lat temu w urzędzie stanu cywilnego… » więcej 2022-09-27, godz. 16:40 Mieszkaniec Opola pyta o brak polskich flag w mieście. Rzecznik ratusza odpowiada, że są sprecyzowane przepisy O brak polskich flag na budynkach, pomnikach i masztach administrowanych przez Urząd Miasta Opola pyta Łukasz Gruca. Miłośnik lokalnej historii oraz patriota… » więcej 2022-09-27, godz. 16:30 Towarzystwo Przyjaciół Dzieci na Śląsku Opolskim ma 75 lat. Działacze świętowali jubileusz w brzeskim zamku [ZD… Towarzystwo Przyjaciół Dzieci świętuje 75-lecie istnienia swoich opolskich struktur. Z tej okazji działacze, a także osoby i instytucje zaprzyjaźnione z… » więcej 2022-09-27, godz. 16:00 Samorządy szukają pomysłów na oszczędzanie energii. "Zacznijmy korzystać z prądu, tak jak u siebie w domu" Od 1 października administracja rządowa i samorządowa będzie musiała obniżyć zużycie energii o 10 procent. Tak wynika z założeń tarczy solidarnościowej… » więcej 2022-09-27, godz. 15:30 Włamali się po alkohol. Po wszystkim jeden ze sprawców ostrzelał dom z wiatrówki Aby zdobyć alkohol, włamali się do mieszkania. Dzięki błyskawicznej reakcji mundurowych z Lewina Brzeskiego, para złodziei szybko przekonała się, że nie… » więcej 2022-09-27, godz. 12:40 Radni województwa opolskiego dyskutują dziś o finansach regionu. Odznaczyli też dwie instytucje Trwa 46. sesja sejmiku województwa opolskiego. Wśród tematów między innymi analiza regionalnego rynku pracy w pierwszym półroczu oraz udzielenie pomocy… » więcej 2022-09-27, godz. 11:45 "Ryby głosu nie mają, a rzeki to nie śmietnik". Opolscy przedstawiciele Platformy Obywatelskiej z apelem do rządz… Zakaz wylewania nieczystości do rzek, wdrożenie stałego monitorowania jakości wód i pomoc przedsiębiorcom, którzy ucierpieli w wyniku zanieczyszczenia Odry… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »