Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-24, 15:45 Autor: Mariusz Chałupnik

Najmłodsi mieli spokojny wypoczynek. Policja i sanepid podsumowują ferie

Kontrola autokaru [KPP w Brzegu]
Kontrola autokaru [KPP w Brzegu]
- To były bardzo spokojne i bezpieczne ferie zimowe - oceniają opolskie służby, które sprawdzały miejsca wypoczynku dzieci oraz przewoźników, którzy dowozili uczniów na zimowiska. Opolska policja oraz sanepid przeprowadziły łącznie ponad 200 kontroli.
Funkcjonariusze policji podczas ferii organizowali spotkania z dziećmi i młodzieżą, aby uświadamiać, jakie zagrożenia mogą na nich czyhać podczas zimowego wypoczynku. Kontrolowali miejsca sprzedaży alkoholu oraz tytoniu, a także stan techniczny autokarów.

- Ferie, to także wytężony czas pracy dla funkcjonariuszy drogówki, którzy między innymi sprawdzili 70 autokarów - mówi sierżant sztabowy Przemysław Kędzior z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

- Bardzo cieszy fakt, że sprawdzenia te nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Policjanci w trakcie ferii przeprowadzali również min. kontrole trzeźwości. Było ich ponad 13 tysięcy. Z tej liczby 80 kierowców zdecydowało się na jazdę na "podwójnym gazie". Dodatkowo mundurowi zatrzymali 19 praw jazdy za przekroczenie prędkości oraz 5 za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

135 kontroli miejsc, gdzie wypoczywały dzieci przeprowadził podczas ferii opolski sanepid.

- Jedyną nieprawidłowość stwierdziliśmy w ośrodku na terenie powiatu nyskiego - informuje Katarzyna Cieślik z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu.

- Był to niewłaściwy stan techniczny pomieszczeń bloku żywieniowego. W związku z tym wdrożono postępowanie administracyjne. Nie odnotowaliśmy żadnych przypadków zagrażających życiu i zdrowiu wypoczywających.

Według danych Kuratorium Oświaty w Opolu w naszym województwie zorganizowanych było 241 aktywnych form wypoczynku.
sierżant sztabowy Przemysław Kędzior
Katarzyna Cieślik

Wiadomości z regionu

2021-09-28, godz. 21:15 Raport dnia: rośnie liczba zakażeń w kraju i hospitalizowanych pacjentów. Chorują głównie osoby młode, które nie… 8 nowych zakażeń i śmierć jednej osoby potwierdzono dziś (28.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 975 infekcjach… » więcej 2021-09-28, godz. 20:00 Jeszcze tylko opinia geologa i wznowione będą prace przy budowie PSZOK-u w Kielczy Ponad pół rok opóźniona jest budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kielczy, w gminie Zawadzkie. Problemem były niezgodności projektowe… » więcej 2021-09-28, godz. 19:00 Na 1200 szkół i przedszkoli w regionie w czterech placówkach nauka jest prowadzona hybrydowo po wykryciu zakażeń … W 4 szkołach w regionie w związku z wykryciem zakażenia koronawirusem prowadzone jest nauczanie hybrydowe. W sumie zdalna edukacja dotyczy uczniów 11 klas… » więcej 2021-09-28, godz. 18:00 Radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydowali o zmianie statutu szpitala przy ul. Wodociągowej. Psychiatryczny oddział… Radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydowali o zmianie statutu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jadwigi w Opolu. To oznacza, że 40-łóżkowy… » więcej 2021-09-28, godz. 17:00 W szpitalu tymczasowym hospitalizowanych jest 16 pacjentów. Siedmiu z nich przebywa na oddziale intensywnej terapii Pogarsza się sytuacja epidemiczna w kraju. Ministerstwo Zdrowia w codziennym komunikacie informowało o 975 nowych infekcjach koronawirusem. W porównaniu z ubiegłym… » więcej 2021-09-28, godz. 17:00 Dzień Chemika w Zakładach Azotowych Kędzierzyn Po raz pierwszy od dwóch lat w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowano Dni Chemika. Spotkanie byłych i obecnych pracowników Grupy Azoty ZAK S.A. to wieloletnia tradycja… » więcej 2021-09-28, godz. 16:25 Zderzenie trzech samochodów na autostradzie. Nie ma osób poszkodowanych, ale są utrudnienia [AKTUALIZACJA] Do kolizji trzech samochodów osobowych doszło na opolskim odcinku autostrady. Są utrudnienia na jezdni do Wrocławia. » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Poseł Witold Zembaczyński: niech policja zacznie kierować ruchem. Policja: to słowa krzywdzące - Policja powinna zająć się kierowaniem ruchem w Opolu - tak sugeruje Witold Zembaczyński. Poseł Nowoczesnej na konferencji prasowej przed ratuszem odniósł… » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Opole: Arkadiusz Wiśniewski sprzeciwia się rozszerzeniu działalności firmy Remondis. ''W mieście nie ma miejsca na… Prezydent Opola nie zgadza się na planowane rozszerzenie działalności firmy Remondis. Przedsiębiorstwo podejmuje starania, które ma na celu zwiększenie składowiska… » więcej 2021-09-28, godz. 15:00 "Ten projekt znacząco usprawni żeglugę". Rozpoczął się drugi etap prac modernizacyjnych na stopniu wodnym w Dobrzeniu… Poprawa żeglowności na Odrze oraz zwiększenie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego. To główne cele, jakie są realizowane na stopniu Wodnym w Dobrzeniu Wielkim… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »