Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-23, 16:30 Autor: Katarzyna Doros

Jazda pod wpływem alkoholu i zabrane dowody rejestracyjne. Policja wstępnie podsumowała ferie w powiecie opolskim

Policja wstępnie podsumowała ferie na terenie powiatu opolskiego [fot. KWP w Opolu]
Policja wstępnie podsumowała ferie na terenie powiatu opolskiego [fot. KWP w Opolu]
Ponad 1000 kontroli drogowych, 8 kierowców jadących na podwójnym gazie i 86 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych. Komenda Miejska Policji w Opolu wstępnie podsumowała ferie na terenie powiatu opolskiego.
- Funkcjonariusze sprawdzali również stan techniczny autobusów i trzeźwość kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek. Na szczęście żadna z kontroli nie wykazała nieprawidłowości - mówi mł. asp. Agnieszka Nierychła z Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

- W tym czasie w policjanci w powiecie opolskim przeprowadzili ponad 1000 kontroli, przebadaliśmy blisko 3000 kierujących na zawartość alkoholu, spośród tej liczby ośmiu kierujących zdecydowało się na jazdę na podwójnym gazie, a czterech kierowców straciło swoje uprawnienia za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Efektem pracy policjantów wydziału ruchu drogowego jest zatrzymanie 86 dowodów rejestracyjnych. To był zły stan techniczny tych pojazdów, które były wówczas w ruchu, albo po prostu były to nieaktualne badania techniczne.

Mł. asp. Agnieszka Nierychła zauważa również, że mundurowi nie odnotowali żadnych zdarzeń, które mogłyby świadczyć o przejawach demoralizacji wśród młodzieży. - Możemy uznać, że ten wypoczynek był dobrze spożytkowany i bezpieczny - dodaje.

Jutro (24.02) opolscy uczniowie wracają do szkolnych ławek. Trwają ostatnie powroty z zimowego wypoczynku. Policjanci apelują ostrożną jazdę.
mł. asp. Agnieszka Nierychła

Wiadomości z regionu

2021-09-24, godz. 19:32 Darmowy transport w gminie Łubniany. ''Wiele osób czekało na to długie lata'' W Gminie Łubniany udało się uruchomić darmowy transport publiczny. To kolejny krok, który miał na celu poprawę mobilności mieszkańców, zmniejszenie korków… » więcej 2021-09-24, godz. 19:29 Brzeg: posłowie Koalicji Obywatelskiej i sympatycy kolei nie zgadzają się na omijanie dworca przez pociągi PKP Int… Nie można pozwolić na zmniejszenie liczby pociągów Intercity, które zatrzymują się w Brzegu. To główny przekaz z konferencji prasowej dwóch opolskich… » więcej 2021-09-24, godz. 18:06 Prudnickie Centrum Medyczne ma nową stację tlenową Nowa stacja tlenowa w Prudnickim Centrum Medycznym oficjalnie oddana do użytku. Inwestycja polegała m.in. na posadowieniu zbiornika o pojemności 6 tysięcy… » więcej 2021-09-24, godz. 18:00 Gorzowscy aptekarze będą mieć tablicę pamiątkową, a w galerii "Kredens" przygotowano specjalną wystawę Uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej aptekarzy zapowiedziano na niedzielę w Gorzowie Śląskim. » więcej 2021-09-24, godz. 18:00 Lewica przedstawia kolejne argumenty, dla których nowy stadion Odry Opole ma nie powstać. Rzecznik opolskiego ratusza… Przedstawiciele Partii Razem po raz kolejny podają w wątpliwość budowę nowego stadionu Odry Opole. Jacek Przystajko wraz z Kamilą Jarońską na dzisiejszej… » więcej 2021-09-24, godz. 17:15 Rusza kolejna edycja "Ton Zdrowia". Tym razem medycy nie tylko będą koncertować, także zaszczepią przeciw COVID-19 Lekarze zagrają dla pacjentów. Rusza kolejna edycja 'Ton Zdrowia'. Tym razem doktorzy nie tylko będą śpiewać i grać, ale i zaszczepią. Dzisiaj (24.09)… » więcej 2021-09-24, godz. 16:16 Uczniowie z Polski i Czech w ramach unijnego programu poznają kulturę swoich krajów. Dzisiaj odwiedzili Opole Współpracują ze sobą od 2008 roku - wspólnie poznają kulturę i historię oraz odwiedzają ciekawe miasta. Grupa 40 uczniów z Ozimka i czeskiego Rymarzowa… » więcej 2021-09-24, godz. 16:00 Ostrzeżenia związane ze stanem powietrza. Przekroczenia dopuszczalnych poziomów spodziewane do końca roku Nie trzeba było długo czekać, aż początek sezonu grzewczego przełoży się to na jakość powietrza. Dzisiaj (24.09) dotarły ostrzeżenia z Wojewódzkiego… » więcej 2021-09-24, godz. 15:30 Cztery osoby podejrzane o handel narkotykami wpadły w ręce prudnickiej policji. Zabezpieczono prawie kilogram środków… Prudniccy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 4 osoby podejrzane m. in. o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz… » więcej 2021-09-24, godz. 15:00 Cyfrowa radiostacja trafiła do głubczyckich krótkofalowców Stowarzyszenie Krótkofalowców Pogórza Opawskiego w Głubczycach zakupiło najnowszej generacji radiostację cyfrową. Nowy sprzęt umożliwi przeprowadzenie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »