Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-31, 15:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków domagają się podwyżek

Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków [fot.M.Matuszkiewicz]
Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków [fot.M.Matuszkiewicz]
Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków [fot.M.Matuszkiewicz]
Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków [fot.M.Matuszkiewicz]
Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków [fot.M.Matuszkiewicz]
Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków [fot.M.Matuszkiewicz]
Grupa pracowników Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków od ubiegłego tygodnia nosi przypinki z hasłem " Dbam o zabytki za najniższą krajową". W ten sposób przyłączyli się do manifestacji, która prowadzona jest w większości urzędów wojewódzkich w Polsce.
- Nie możemy strajkować, bo jesteśmy służbą cywilną, dlatego przyjęliśmy taką formę protestu, poprzez którą pracownicy domagają się godnej pensji za wykonywaną pracę - mówi Elżbieta Molak, Opolski Wojewódzki Konserwator Zabytków. - Punktem zapalnym był brak dodatkowych środków na wynagrodzenia, które otrzymali w ostatnim czasie pracownicy innych służb zespolonych i administracji publicznej w wojewódzkich urzędach.

- Protest jest wynikiem wieloletnich zaniedbań. Nasze wynagrodzenia w latach 2008-2016 były zamrożone. W 2017 roku dostaliśmy podwyżkę w wysokości 50 złotych, a w ubiegłym roku było to 18 procent - dodaje Elżbieta Molak. - Wielu pracowników szuka sobie innej pracy. Sytuacja staje się coraz bardziej trudna, ponieważ oferowane wynagrodzenia stają się nie do przyjęcia dla młodych pracowników. Nie jestem też w stanie zatrzymać pracowników doświadczonych.

Pracownicy zapowiadają, że akcja będzie trwała tak długo, aż nie otrzymają podwyżek. W listopadzie mają odbyć się rozmowy w departamencie ochrony zabytków w ministerstwie kultury.
Elżbieta Molak
Elżbieta Molak

Wiadomości z regionu

2021-09-25, godz. 19:53 Piknik promujący szczepienia przeciw COVID-19 w Kędzierzynie-Koźlu. Są atrakcje, jest loteria Szczepimy się - pod takim hasłem przebiega impreza pod kędzierzyńsko-kozielskim Starostwem Powiatowym. » więcej 2021-09-25, godz. 19:12 Zamiast wystawić obok śmietnika, wolą sprzedać niepotrzebne przedmioty za drobną kwotę. Taka jest wyprzedaż garażowa… Wyprzedaż garażowa 'Ogarniemy to' jest nową inicjatywą Opolskiego Centrum Logistycznego w Opolu. » więcej 2021-09-25, godz. 18:39 Nagroda Wawrzynków ma już 30 lat. Dodatkowe wyróżnienie trafiło do Violetty Rezler-Wasielewskiej Trzydziesty raz wręczono Nagrodę Jana i Wojciecha Wawrzynków. To wyróżnienia dla autorów i promotorów prac magisterskich na temat Śląska - dziejów politycznych… » więcej 2021-09-25, godz. 18:37 W Chróścinie trwa I edycja Dnia Kultury Kresowej. "Ci ludzie pielęgnują swoje dziedzictwo" Wystawa zdjęć i rekwizytów, poezja kresowa, rękodzieło, czy wspólne śpiewy przy akordeonie. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników… » więcej 2021-09-25, godz. 18:03 Marsz Równości na ulicach Opola. Na trasie stała kontrmanifestacja Młodzieży Wszechpolskiej. Było bardzo spokojn… Trzeci Marsz Równości przeszedł ulicami centrum Opola, a kontrmanifestację zorganizowała Młodzież Wszechpolska. Na miejscu byli policjanci, aby nie dopuścić… » więcej 2021-09-25, godz. 16:20 Ostatnie pożegnanie Zofii Bielewicz, nestorki opolskiej sceny. "Odchodzi pewien styl myślenia o teatrze" Na cmentarzu w Opolu-Półwsi pożegnano aktorkę Zofię Bielewicz. Nestorka opolskiej sceny, od 1974 roku związana z teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu… » więcej 2021-09-25, godz. 15:15 Na szlaku "Złotych Górników" w Głuchołazach pojawiły się drewniane rzeźby gwarków. To nowa atrakcja turystycz… Rzeźby gwarków naturalnej wielkości pojawiły się na szlaku 'Złotych Górników' Głuchołazach. Autorem nowej atrakcji turystycznej jest lokalny artysta… » więcej 2021-09-25, godz. 13:42 Jest dodatkowa okazja do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. W Opolu i 5 miastach regionu trwa "Noc spisowa" Trwa 'Noc spisowa' w Opolu i sześciu kolejnych miastach naszego województwa. Inicjatywa Urzędu Statystycznego wynika z faktu, że dobiega końca Narodowy Spis… » więcej 2021-09-25, godz. 13:15 Mieszkańcy Opola w niedzielę będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o mieście. Rada dzielnicy Stare Miasto zaprasza… Po raz drugi mieszkańcy Opola będą mieli okazje lepiej poznać miasto. A to za sprawą gry terenowej, którą w niedzielę (26.09) przygotowała rada dzielnicy… » więcej 2021-09-25, godz. 12:15 Zabytki, przyroda i ciekawostki. Taka jest sobota na spacerze przyrodniczo-historycznym w Opolu Około 16 kilometrów liczy trasa dzisiejszej (25.09) Wycieczki Przyrodniczo-Historycznej w Opolu. Kilkunastoosobowa grupa ruszyła z przystanku autobusowego Pużaka… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »