Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-17, 15:30 Autor: Witold Wośtak

Kandydat PiS obiecuje mieszkańcom gminy Lubsza interwencję w sprawie przebiegu obwodnicy Brzegu

Wojciech Komarzyński
Wojciech Komarzyński
Interwencję w sprawie planowanej obwodnicy Brzegu zapowiada Wojciech Komarzyński po ewentualnym zdobyciu mandatu poselskiego. Droga wraz z nowym mostem na Odrze ma być gotowa w 2026 roku.
Kandydat Prawa i Sprawiedliwości spotkał się z wójtem i mieszkańcami gminy Lubsza. - Lokalna społeczność jest zaniepokojona, że ruch tranzytowy nadal będzie przebiegać przez ich gminę - mówi Wojciech Komarzyński.

- W przypadku wyboru na posła pierwsze kroki skieruję do Ministerstwa Infrastruktury i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zdaję sobie sprawę, że to jest zdecydowanie łatwiejsze z perspektywy parlamentarzysty. Wiem o niepokojach w gminie Lubsza odnośnie tego tematu i chcemy starać się o zaprojektowanie obwodnicy w sposób uwzględniający oczekiwania mieszkańców.

Kandydat PiS zaznacza, że w 2015 roku wraz z ówczesnym starostą Maciejem Stefańskim i wojewodą Adrianem Czubakiem uczestniczył w rozmowach dotyczących tej inwestycji.

- Odczuwam ogromną satysfakcję, że mogłem uczestniczyć w części rozmów wraz z ówczesnym starostą i wojewodą w ministerstwie i generalnej dyrekcji. Z dumą mogę powiedzieć, że jednym głosem podkreślaliśmy, jak bardzo potrzebna powiatowi brzeskiemu jest ta inwestycja. Ona ma zresztą charakter ponadregionalny.

Na konferencji prasowej Komarzyński podkreślił też konieczność lepszego skomunikowania autostrady A4, planowanej obwodnicy i drogi S8.
Wojciech Komarzyński 1
Wojciech Komarzyński 2

Wiadomości z regionu

2020-10-23, godz. 21:15 Dyskutują o problemach i wyzwaniach młodych ludzi. II Opolski Kongres Młodzieży z powodu pandemii przeniósł się… O problemach edukacji w czasie pandemii, przedsiębiorczości i walce ze stresem dyskutują uczestnicy II Opolskiego Kongresu Młodzieży. Z powodu obecnej sytuacji… » więcej 2020-10-23, godz. 21:15 Nowe obostrzenia dla wyjeżdżających z Polski do Niemiec Podróżując do Niemiec trzeba będzie liczyć się z obowiązkiem przedstawienia negatywnego wyniku na obecność koronawirusa lub wykonania takiego testu na… » więcej 2020-10-23, godz. 19:45 Raport dnia: kolejny rekord zakażeń w kraju. Od soboty cała Polska objęta czerwoną strefą 401 przypadków zakażenia koronawirusem i śmierć jednej osoby potwierdzono dziś (23.10) na Opolszczyźnie. To oznacza, że od początku pandemii patogen z… » więcej 2020-10-23, godz. 19:15 Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o włamanie i kradzież. Pomogli mieszkańcy Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali 50-letniego mężczyznę podejrzewanego o włamanie do jednego ze sklepów w mieście i kradzież. » więcej 2020-10-23, godz. 19:00 Wysłużone policyjne samochody zyskały nowe życie. Będą się na nich uczyć przyszli technicy i mechanicy Trzy samochody, które przez wiele lat służyły opolskim policjantom, teraz dostaną drugie życie. » więcej 2020-10-23, godz. 18:30 "Po kilka godzin szukamy miejsc dla pacjentów z koronawirusem". Dyrektor USK apeluje o poprawę koordynacji działań - Koordynacja w przekazywaniu zakażonych koronawirusem pacjentów do covidowych szpitali jest na bardzo słabym poziomie - ocenia dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala… » więcej 2020-10-23, godz. 18:00 W Namysłowie stanie nowa Nike odlana z brązu. Mimo ostatnich remontów, pomnik rozpada się 200 tysięcy złotych będzie kosztować nowy pomnik Nike w centrum Namysłowa. Odlana z brązu rzeźba zastąpi prawie 5,5-metrowy betonowy monument, który po… » więcej 2020-10-23, godz. 17:30 Opolska Lewica będzie protestować przeciw orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego o aborcji eugenicznej 'To barbarzyńska sytuacja i wyrok na kobiety' - mówiono podczas konferencji prasowej Lewicy, którą zorganizowano przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości w… » więcej 2020-10-23, godz. 17:30 W Szpitalu Powiatowym w Strzelcach Opolskich uruchomiono oddział zakaźny. Przyjęto 19 pacjentów. "To było ogromne… W Szpitalu Powiatowym w Strzelcach Opolskich uruchomiono oddział zakaźny z 25 łóżkami dla pacjentów zakażonych koronawirusem. » więcej 2020-10-23, godz. 16:30 Straż Graniczna kontroluje legalność pobytu cudzoziemców. Także na Opolszczyźnie W minionym tygodniu funkcjonariusze placówek Straży Granicznej w Bielsku-Białej, Rudzie Śląskiej i Opolu, w wyniku kontroli legalności pobytu przeprowadzonych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***