Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-10, 12:45 Autor: Mariusz Chałupnik

Uwaga na upały. IMGW ostrzega 13 województw. Policja apeluje o rozsądek i empatię

upał (fot. Mariusz Materlik)
upał (fot. Mariusz Materlik)
Przed nami kolejne dni z bardzo wysokimi temperaturami. Upały mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia szczególnie osób starszych, chorych, czy dzieci. Opolska policja prosi o odpowiedzialne zachowanie i rozwagę.
- Wysokie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla osób starszych, więc jeżeli mamy kogoś takiego w sąsiedztwie, to zatroszczmy się o niego - mówi młodszy aspirant Agnieszka Nierychła z wydziału prewencji KMP w Opolu. - Zapukajmy do naszych seniorów. Upewnijmy się, że mają dostęp do pitnej wody, że w pomieszczeniach, w których przebywają, mają odpowiednią temperaturę i czy ich życiu i zdrowiu nic nie zagraża. Taki mały gest może przyczynić się do uratowania zdrowia, a niekiedy życia.

Pamiętajmy również, żeby pod żadnym pozorem, nawet na chwilę nie zostawiać dzieci, czy zwierząt w zamkniętym samochodzie.

- Czasami wydaje nam się, że mamy do załatwienia tylko błahą sprawę - przekonuje Nierychła. - Nawet jeżeli wydaje nam się, że samochód pozostawiony jest w miejscu zacienionym i temperatura wewnątrz jest niska, to w przeciągu kilku minut może być tam nawet 70 stopni. Nie dopuszczajmy do tak niebezpiecznej sytuacji.

Policja przypomina, że jeśli jesteśmy świadkami sytuacji, która może zagrażać czyjemuś zdrowiu, czy życiu, to niezwłocznie powinniśmy o tym powiadomić operatora linii alarmowej pod numerem 112. Podczas upałów warto mieć na głowie nakrycie, pić dużo wody i nie przebywać długo na słońcu.
młodszy aspirant Agnieszka Nierychła
młodszy aspirant Agnieszka Nierychła

Wiadomości z regionu

2020-12-03, godz. 21:15 Raport dnia: 469 nowych zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie. Zmarło 27 mieszkańców Na Opolszczyźnie potwierdzono dziś (03.12) 469 nowych zakażeń koronawirusem. Minionej doby w naszym województwie zmarło 27 osób. » więcej 2020-12-03, godz. 19:00 Policjanci ze Strzelec Opolskich oddali krew i osocze. Teraz zachęcają do tego innych Dzielnicowi ze strzeleckiej komendy włączyli się w akcję „Nasza krew - Nasza Ojczyzna” i podzielili się cennym darem życia. Z kolei ich kolega z sekcji… » więcej 2020-12-03, godz. 18:30 Maseczki, rękawice i kombinezony od ambasadora Chin w Polsce trafiły do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu 10 tysięcy maseczek, 5 tysięcy par rękawiczek i 500 zestawów kombinezonów z okularami ochronnymi trafiło dziś (03.12) do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego… » więcej 2020-12-03, godz. 18:27 Kluczborski szpital Vital Medic musi jeszcze poczekać z otwarciem oddziału covidowego. Lada dzień decyzje o przelewach… Trzeba jeszcze poczekać na uruchomienie oddziału intensywnej opieki medycznej w kluczborskim szpitalu Vital Medic dla osób ciężko przechodzących infekcję… » więcej 2020-12-03, godz. 17:36 Prudnik: chcą propagować nauczanie Prymasa Tysiąclecia. Przeszkodą jest na razie pandemia Na etapie projektu pozostaje utworzenie Centrum Myśli Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Prudniku. Barierą są utrudnienia spowodowane przez pandemię. Inicjatywę… » więcej 2020-12-03, godz. 16:26 Znamy laureatkę nagrody Żar Serca. Epidemia uniemożliwiła Xaverianum organizację uroczystej gali Siostra Aldona Skrzypiec została tegoroczną laureatką nagrody Żar Serca. » więcej 2020-12-03, godz. 16:19 1,5 roku więzienia dla kibica, który brał udział w bójce w Kędzierzynie-Koźlu i samochodem próbował staranować… Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu skazał na 1,5 roku więzienia 22-letniego Patryka G. z Opola, który w czasie ucieczki po bójce kibiców w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2020-12-03, godz. 15:06 Nowa organizacja ruchu na Katowickiej i Kośnego w Opolu. Kierowcy powinni uważać na zmianę pierwszeństwa W pierwszym dniu po zamknięciu ulicy Bohaterów Monte Cassino w związku z pracami budowlanymi w sąsiedztwie dworca Opole Wschodnie, ruch Katowicką i Kośnego… » więcej 2020-12-03, godz. 14:13 45 tysięcy mieszkańców Opolszczyzny jest dziś narażonych na oddychanie powietrzem złej jakości Powietrze jest dzisiaj (03.12) złej jakości w części województwa opolskiego. Na dobre ruszył sezon grzewczy. » więcej 2020-12-03, godz. 14:00 Radio Sygnały prowadzi zbiórkę rzeczy dla Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt W ramach trzeciego Jarmarku Świątecznego Radio Sygnały organizuje zbiórkę na rzecz Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu. Potrzebne są koce… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »