Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-29, 10:30 Autor: Marzena Śmierciak

Elektroniczne bramki stanęły w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim

© (fot. Szymon Krawczyk)
© (fot. Szymon Krawczyk)
Violetta Porowska [fot. Paula Hołubowicz]
Violetta Porowska [fot. Paula Hołubowicz]
Elektroniczne bramki pojawiły się w urzędzie wojewódzkim. Od dziś (29.04) petenci wchodzący do budynku będą musieli podać cel swojej wizyty, po czym otrzymają specjalną kartę gościa, która umożliwi im przejście przez elektroniczne bramki. - Nowe rozwiązania zastosowane w urzędzie podyktowane są względami bezpieczeństwa - tłumaczyła w Radiu Opole wicewojewoda Violetta Porowska.
- To zawór bezpieczeństwa dla nas wszystkich, nie ma w tym niczego zadziwiającego - skomentowała wicewojewoda Violetta Porowska, odnosząc się do ustawionych od dziś w urzędzie barierek, przy których odbywa się elementarna kontrola wchodzących do urzędu.

- Proszę spojrzeć, w większości urzędów, na pewno we wszystkich urzędach w Warszawie przechodzi się przez barierki, a wszyscy, którzy wchodzą, są sprawdzani. Proszę pamiętać, że liczba klientów, którzy w tej chwili przychodzą do urzędu wojewódzkiego w związku z tym, że mamy olbrzymi napływ osób z zagranicy, zwiększyła się wielokrotnie. W tej chwili to jest kilka tysięcy dodatkowych ludzi, którzy przechodzą przez urząd wojewódzki bez żadnej kontroli - powiedziała Violetta Porowska.

Jak tłumaczyła wicewojewoda, przed barierkami są urzędnicy, którzy od razu pokierują, gdzie załatwić konkretną sprawę, a w niektórych przypadkach może się okazać, że konkretną rzecz będzie można załatwić od razu przy wejściu.
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2021-06-22, godz. 22:15 Raport dnia: w regionie potwierdzono jedno nowe zakażenie COVID-19. Coraz mniej pacjentów trafia do szpitala tymczasowego… Tylko jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono dziś (22.06) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-06-22, godz. 21:15 Policjant miał brutalnie pobić żonę podczas rodzinnej imprezy. Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Brzegu Prokuratura Rejonowa w Brzegu prowadzi postępowanie w sprawie policjanta, który miał brutalnie pobić swoją żonę podczas rodzinnej imprezy. Przyjęcie zorganizowano… » więcej 2021-06-22, godz. 21:00 Opole doceniło najlepszych uczniów. Za nami Gala Opolskich Orłów Stu najlepszych uczniów szkół podstawowych i średnich z Opola otrzymało wyróżnienia za osiągnięcia naukowe. Za nami Gala Opolskich Orłów. Charakterystyczne… » więcej 2021-06-22, godz. 20:50 IV Gala Opolszczyzna Aktywnie Społecznie. Z opóźnieniem, ale nagrodzono społeczników roku 2019 Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrowie laureatem Opolskiej Niezapominajki 2019. To nagroda dla najlepszej organizacji pozarządowej w regionie. Podczas IV Gali… » więcej 2021-06-22, godz. 20:30 "Kolejne łatanie nie ma sensu". Obwodnica północna Opola doczeka się gruntownego remontu Do końca roku obwodnica północna Opola między skrzyżowaniem z ulicą Luboszycką a wiaduktem kolejowym będzie wyremontowana. To kilometrowy odcinek, który… » więcej 2021-06-22, godz. 19:40 Zamieszanie wokół muralu upamiętniającego powstania śląskie w Łubnianach. Wójt zapowiada interwencje u szefostwa… Konflikt wokół muralu w Łubnianach, który ma upamiętniać polskiego bohatera powstań śląskich ppor. Teodora Lelka. Miał pojawić się na ścianie szkoły… » więcej 2021-06-22, godz. 19:30 Część brzeskich radnych zarzuca burmistrzowi obraźliwe wpisy w internecie. "Staram się kontrolować i nikogo nie … Czy burmistrz Brzegu stosuje obraźliwy język we wpisach na portalach społecznościowych? Takie zarzuty kieruje w jego stronę część miejskich radnych, którym… » więcej 2021-06-22, godz. 18:30 Będą duże zmiany organizacji ruchu na 1 Maja w rejonie centrum przesiadkowego Opole Główne. Inaczej pojadą też … Uwaga kierowcy, duże zmiany w centrum Opola. Od poniedziałku (28.06) zamknięty zostanie fragment ulicy 1 Maja. Dotyczy to odcinka od styku z Armii Krajowej… » więcej 2021-06-22, godz. 18:30 Policyjna akcja "Bezpieczny rowerzysta" już jutro w regionie. By jednośladem dojechać bezpiecznie do celu Letnia aura oraz rosnąca liczba ścieżek rowerowych powodują, że coraz więcej mieszkańców Opolszczyzny przesiada się z samochodu na rower. Niestety użytkownicy… » więcej 2021-06-22, godz. 17:30 Tomasz Grodzki przyjechał do Kędzierzyna-Koźla. Marszałek senatu rozmawiał o porcie Przyszłość kozielskiego portu i wstrzymanie budowy terminala przeładunkowego były głównymi tematami omawianymi podczas dzisiejszej (22.06) wizyty marszałka… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »