Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-29, 10:30 Autor: Marzena Śmierciak

Elektroniczne bramki stanęły w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim

© (fot. Szymon Krawczyk)
© (fot. Szymon Krawczyk)
Violetta Porowska [fot. Paula Hołubowicz]
Violetta Porowska [fot. Paula Hołubowicz]
Elektroniczne bramki pojawiły się w urzędzie wojewódzkim. Od dziś (29.04) petenci wchodzący do budynku będą musieli podać cel swojej wizyty, po czym otrzymają specjalną kartę gościa, która umożliwi im przejście przez elektroniczne bramki. - Nowe rozwiązania zastosowane w urzędzie podyktowane są względami bezpieczeństwa - tłumaczyła w Radiu Opole wicewojewoda Violetta Porowska.
- To zawór bezpieczeństwa dla nas wszystkich, nie ma w tym niczego zadziwiającego - skomentowała wicewojewoda Violetta Porowska, odnosząc się do ustawionych od dziś w urzędzie barierek, przy których odbywa się elementarna kontrola wchodzących do urzędu.

- Proszę spojrzeć, w większości urzędów, na pewno we wszystkich urzędach w Warszawie przechodzi się przez barierki, a wszyscy, którzy wchodzą, są sprawdzani. Proszę pamiętać, że liczba klientów, którzy w tej chwili przychodzą do urzędu wojewódzkiego w związku z tym, że mamy olbrzymi napływ osób z zagranicy, zwiększyła się wielokrotnie. W tej chwili to jest kilka tysięcy dodatkowych ludzi, którzy przechodzą przez urząd wojewódzki bez żadnej kontroli - powiedziała Violetta Porowska.

Jak tłumaczyła wicewojewoda, przed barierkami są urzędnicy, którzy od razu pokierują, gdzie załatwić konkretną sprawę, a w niektórych przypadkach może się okazać, że konkretną rzecz będzie można załatwić od razu przy wejściu.
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2021-12-03, godz. 22:00 Strzelce Opolskie: przez brak kierowców kubły ze śmieciami stoją nieopróżnione Przez brak kierowców na ulicach po kilka dni stoją nieopróżnione kubły ze śmieciami. Taka sytuacja ma miejsce w gminie Strzelce Opolskie, gdzie spółka… » więcej 2021-12-03, godz. 21:15 Raport dnia: prawie 27 tysięcy zakażeń w kraju i blisko tysiąc w regionie. Zmarło 470 osób, z czego 20 na Opolszczyźnie… 947 nowych zakażeń i śmierć 20 osób potwierdzono dziś (03.12) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 26 965 nowych… » więcej 2021-12-03, godz. 20:45 W Opolu ruszył jarmark bożonarodzeniowy. Na mieszkańców czekają wystawcy, karuzele i bajkowe domki Na opolskim rynku można już poczuć klimat świąt. W drewnianych domkach znajdziemy świąteczne ozdoby, wyroby z drewna, miody i inne przysmaki. W ruch poszły… » więcej 2021-12-03, godz. 19:50 Posłowie Koalicji Obywatelskiej apelują o wyciszenie sporu między prezydentem Opola i marszałkiem. "To nie czas na… Posłowie Koalicji Obywatelskiej Tomasz Kostuś i Witold Zembaczyński zaapelowali do samorządowców, by ci przestali 'kopać się po kostkach', bo tylko zgoda… » więcej 2021-12-03, godz. 19:03 Kolejne zakażenia w szkołach i przedszkolach w Opolu. Na kwarantannę trafiło blisko tysiąc uczniów Urząd Miasta w Opolu informuje o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w dziesięciu szkołach i przedszkolach w stolicy regionu. Zakażonych jest jedenastu… » więcej 2021-12-03, godz. 18:40 Dzień majsterkowicza w opolskiej Talentowni. "Majsterkowanie związane jest z kreatywnością, naprawianiem i udoskon… Dzisiaj (3.12) Światowy Dzień Majsterkowicza. Z tej okazji opolskie przedszkolaki uczyły się fachu w Talentowni przy ul. Barlickiego w Opolu i tworzyły mikołajkowe… » więcej 2021-12-03, godz. 18:11 Poseł Janusz Kowalski: "Przywracamy symetrię w finansowaniu nauki języka polskiego dla rodaków za granicą" Rocznie w Polsce przeznacza się 236 milionów złotych na naukę języka niemieckiego dla Mniejszości Niemieckiej. W 2022 roku dotacja ta miałaby zostać zmniejszona… » więcej 2021-12-03, godz. 17:30 Brzeska policja ma nową broń do walki z pijanymi kierowcami. To efekt współpracy z gminą Lubsza Brzeska policja z nowym narzędziem do walki z nietrzeźwymi kierowcami. To promiler przekazany funkcjonariuszom przez gminę Lubsza. » więcej 2021-12-03, godz. 16:30 Dotacje przyznane. Kolejne opolskie organizacje pozarządowe pozyskały fundusze na swoje działania Umowy podpisane, można działać. 31 organizacji samorządowych otrzymało od urzędu marszałkowskiego pieniądze na realizację swoich zadań. Wśród projektów… » więcej 2021-12-03, godz. 16:00 Opolski sanepid ruszył z kontrolami. Sprawdza, jak przestrzegane są nowe obostrzenia sanitarne Od środy (01.12) opolski sanepid przeprowadził w galeriach handlowych i nie tylko ponad 400 kontroli. Mają one związek z wprowadzonymi ograniczeniami w limicie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »