Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-05, 11:30 Autor: Joanna Matlak

Znamy zwycięzców i wyróżnionych w konkursie na logo programu „Cyberbezpieczny Uczeń”

Zwycięskie logo [fot. Joanna Matlak]
Zwycięskie logo [fot. Joanna Matlak]
Znamy zwycięzców i wyróżnionych w konkursie na logo programu „Cyberbezpieczny Uczeń” [fot. Joanna Matlak
Znamy zwycięzców i wyróżnionych w konkursie na logo programu „Cyberbezpieczny Uczeń” [fot. Joanna Matlak
Wyróżnienie [fot. Joanna Matlak]
Wyróżnienie [fot. Joanna Matlak]
Wyróżnienie [fot. Joanna Matlak]
Wyróżnienie [fot. Joanna Matlak]
Wyróżnienie [fot. Joanna Matlak]
Wyróżnienie [fot. Joanna Matlak]
W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim zwycięzcy i wyróżnieni w konkursie na logo programu „Cyberbezpieczny Uczeń” odebrali dyplomy i upominki. Zwycięskie logo zaprojektował Michał Świtała z Zespołu Szkół w Ozimku.
- Po pierwsze dobierałem kolory, a z internetem kojarzy się kolor niebieski. Dałem też tarczę, która kojarzy się z bezpieczeństwem i obroną. Dodałem też znaki, które imitują szyfrowanie i połączyłem to w jedność - mówi Świtała.

Do konkursu nadesłano 20 zgłoszeń. Wyróżnienia otrzymali: Rafał Damastej z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu, Antoni Piechta z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich i Bartosz Kuryło z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Opolu.

- Program edukacyjny „Cyberbezpieczny uczeń" cieszy się ogromnym zainteresowaniem – podkreśla wojewoda Adrian Czubak.

- Trwa już trzeci rok, uczestniczy w nim ogromna ilość szkół i uczniów. Plany są takie, że ta edycja kończy się w przyszłym roku, ale biorąc pod uwagę zainteresowanie, na pewno będziemy chcieli, aby to kontynuować w latach następnych, bo przecież zagrożenia w cyberprzestrzeni wciąż istnieją - mówi Czubak.

Dodajmy, że w ramach programu o cyberbezpieczeństwie opolscy policjanci prowadzili spotkania z uczniami. W sumie przeszkolono 23 600 uczniów z Opolszczyzny.
Michał Świtała
Adrian Czubak

Wiadomości z regionu

2021-09-23, godz. 16:35 Bierawa: strażacy pomogą dojechać na szczepienia przeciw COVID-19 Mieszkańcy gminy Bierawa, którzy mają problem z dotarciem do punktu szczepień przeciw COVID-19, mogą liczyć na pomoc druhów z OSP Kotlarnia. Dowiozą oni… » więcej 2021-09-23, godz. 15:35 Rośnie liczba chorych na grypę i infekcje grypopodobne. W przychodniach zabrakło szczepionek Choć sezon jesienno-zimowy dopiero się zaczął, w przychodniach już widać pierwszych pacjentów z objawami grypy i przeziębienia. W łagodniejszym przebiegu… » więcej 2021-09-23, godz. 15:15 IMGW ostrzega mieszkańców Opolszczyzny przed silnym wiatrem Dzisiaj (23.09) od godziny 24:00 mieszkańcy województwa opolskiego powinni przygotować się na silne porywy wiatru. » więcej 2021-09-23, godz. 15:00 Młodzież Wszechpolska odpowie na III Marsz Równości w Opolu. "Modlitwa, różaniec i pokojowa manifestacja" Kontrmanifestację wobec trzeciego Marszu Równości w Opolu zapowiada Okręg Opolski Młodzieży Wszechpolskiej. Środowiska LGBT przejdą ulicami centrum stolicy… » więcej 2021-09-23, godz. 13:30 Pirat drogowy zatrzymany po pościgu w Namysłowie. Kierowca był pod wpływem narkotyków Do 5 lat więzienia grozi mężczyźnie, który pod wpływem narkotyków uciekał policji osobowym audi. Po pościgu i zatrzymaniu okazało się, że w samochodzie… » więcej 2021-09-23, godz. 13:00 Większość grzejników w Opolu powinna być już ciepła, ale trzeba usunąć awarie sieci. Przyszła kalendarzowa i… Ruszył sezon grzewczy w Opolu, ale nie wszyscy mieszkańcy mają już ciepłe grzejniki. Większość spółdzielni nie ma stałej daty uruchomienia ogrzewania… » więcej 2021-09-23, godz. 12:34 Kolizja 4 samochodów przy wyjeździe z Opola w stronę Zawady 4 samochody zderzyły się ze sobą na zasadzie harmonijki przy Oleskiej w Opolu. Do kolizji doszło przy wylocie ze stolicy regionu w stronę Zawady na drodze… » więcej 2021-09-23, godz. 12:20 Olescy policjanci dbają o bezpieczeństwo najmłodszych Poznanie numeru alarmowego, nauka poruszania się po drogach publicznych czy też prawidłowe korzystanie z odblasków - tego mogą nauczyć się przedszkolaki… » więcej 2021-09-23, godz. 12:10 Opole: miasto pozyskało pieniądze na zakup kolejnych 9 autobusów elektrycznych Do Opola przyjadą kolejne elektryczne autobusy. Tym razem będzie ich 9. Miasto na ich zakup otrzymało 20 milionów złotych dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony… » więcej 2021-09-23, godz. 10:55 MZ: blisko tysiąc nowych przypadków koronawirusa w kraju. Na Opolszczyźnie 20 zachorowań [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 974 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Na Opolszczyźnie minionej doby potwierdzono 20 infekcji. To 8 więcej niż… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »