Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-03, 15:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

Pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Trzech oskarżonych

Nóż [fot. Pixabaya]
Nóż [fot. Pixabaya]
Akt oskarżenia w sprawie pobicia ze skutkiem śmiertelnym prokuratura rejonowa skierowała do Sądu Okręgowego w Opolu. Dotyczy on trzech mężczyzn, którym zarzuca się udział w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym Amadeusza K, zamieszkałego przy ul. Armii Krajowej w Opolu.
Mężczyźni byli pod wpływem alkoholu i substancji psychoaktywnych. Najpierw obecni byli na imprezie, gdzie jeden z nich Miłosz Cz. - wskazywał, że Amadeusz K. rozpowszechnia na jego temat nieprawdziwe informacje. Prezentował też posiadany nóż. Oskarżeni udali się do miejsca zamieszkania ofiary i zaatakowali ją na klatce schodowej.

Miłoszowi Cz. zarzuca się zabójstwo Amadeusza K. w zamiarze bezpośrednim oraz udział wspólnie z innymi napastnikami w pobiciu. Ponadto został oskarżony o posiadanie znacznej ilości amfetaminy, którą znaleziono w jego domu. Zarzuty usłyszeli też Jacek G. i Bartłomiej W. - oskarżeni o udział w pobiciu Amadeusza K. ze skutkiem śmiertelnym.

Miłoszowi Cz. za zbrodnię zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie. Za posiadanie amfetaminy i jej udzielenie oskarżonemu grozi pozbawienie wolności, odpowiednio, do 10 i 3 lat. Jackowi G. i Bartłomiejowi W. grozi do 10 lat więzienia.

Wiadomości z regionu

2021-09-16, godz. 20:15 Przyjmą butelki szklane, plastikowe, a także puszki. W Opolu za kilka dni ruszą butelkomaty Mieszkańcy Opola w najbliższych dniach będą mogli korzystać z butelkomatów. Dzięki tej ekologicznej inwestycji opolanie będą pozbywać się niepotrzebnych… » więcej 2021-09-16, godz. 20:10 Raport dnia: wysoka liczba nowych zakażeń w kraju. W regionie koronawirusa potwierdzono u 18 osób [INFOGRAFIKA] 18 zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (16.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 722 nowych infekcjach w… » więcej 2021-09-16, godz. 19:30 DK 46 Nysa - Kłodzko zablokowana po czołowym zderzeniu dwóch samochodów [AKTUALIZACJA] Na drodze krajowej nr 46 Nysa - Kłodzko w Ściborzu czołowo zderzyły się dwa auta - osobowe i dostawcze. » więcej 2021-09-16, godz. 19:15 Podziel się przepisem na chleb i wygraj nagrody Niektórzy domowy chleb zaczęli piec w czasie pandemii, inni od lat jedzą na śniadanie swoje wypieki. Władze powiatu strzeleckiego zachęcają, żeby podzielić… » więcej 2021-09-16, godz. 18:00 Będzie więcej patroli policji w gminie Izbicko Więcej patroli policji będzie pojawiać się w miejscowościach gminy Izbicko. To efekt porozumienia, jakie wójt podpisała ze strzelecką komendą powiatową… » więcej 2021-09-16, godz. 17:25 ''Płyniemy pod prąd, bo takie jest życie Igi''. Grupa przyjaciół płynie Odrą, aby ocalić życie 3-letniej dziewczynki… Ma zaledwie 3 lata i choruje na SMA - rdzeniowy zanik mięśni typu 1. Aby ocalić Igę Czekalską z Boczowa (woj. lubuskie), grupa przyjaciół wypłynęła w… » więcej 2021-09-16, godz. 17:23 Pogorszone warunki jazdy. Autobus MZK potrącił dziecko na ul. Książąt Opolskich w Opolu, wypadek w Polskim Świętowie… Około godziny 16:40 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu dziewczynki na przejściu dla pieszych na Książąt Opolskich. Z kolei w Polskim… » więcej 2021-09-16, godz. 17:15 Prelekcje, symulacje i zabawy dla dzieci. Taki był pierwszy dzień Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu… Rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W Opolu dzieci zwiedzały zajezdnię MZK i słuchały prelekcji o bezpiecznym korzystaniu z komunikacji… » więcej 2021-09-16, godz. 16:45 W pandemii nasiliły się ataki cyberprzestępców. "Zależy nam na jak największej świadomości użytkowników inte… Internetowi przestępcy wciąż unowocześniają metody oszustw w sieci. Te nasiliły się zwłaszcza w dobie pandemii wraz z edukacją i pracą zdalną. Dlatego… » więcej 2021-09-16, godz. 16:00 Kraple, czyli pączki wpisane na listę opolskich produktów tradycyjnych Kraple zwane też kreplami, kreplikami lub kraplikami, czyli dobrze wszystkim znane pączki, zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Województwa Opolskiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »