Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-16, 15:00 Autor: Witold Wośtak

Promują rodzinę, rodzicielstwo zastępcze i adopcje. Tak wygląda piknik w Opolu Grudzicach

Piknik na rzecz rodziny i rodzicielstwa zastępczego w Opolu Grudzicach [fot. Witold Wośtak]
Piknik na rzecz rodziny i rodzicielstwa zastępczego w Opolu Grudzicach [fot. Witold Wośtak]
Piknik na rzecz rodziny i rodzicielstwa zastępczego w Opolu Grudzicach [fot. Witold Wośtak]
Piknik na rzecz rodziny i rodzicielstwa zastępczego w Opolu Grudzicach [fot. Witold Wośtak]
Trwa piknik na rzecz rodziny i rodzicielstwa zastępczego obok strzelnicy sportowej w Opolu Grudzicach.
W imprezie zorganizowanej przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej przewidziano wiele atrakcji. Są konkursy wiedzy, zawody, zabawy ruchowe i zręcznościowe. Celem jest promocja rodzicielstwa zastępczego, integracja środowiska oraz wymiana doświadczeń.

Barbara Panicz, matka trójki dzieci, z których dwoje ma niepełnosprawność, mówi, że codzienność jest trudna, ale i tak warto poświęcić siły. - Brakuje kartek w kalendarzu, a doba jest za krótka o kilka godzin - opowiada. - Mimo wszystko warto, bo te dzieci potrafią odwdzięczyć się uśmiechem, radością i miłością. Zdarzają się i takie dni, że przychodzi załamanie. Samo to, że pracuje się z dziećmi, a postępy są słabe – wtedy przychodzi taki moment smutku. W każdym razie i tak idziemy do przodu.

Sebastian Kuśnierek z Domaszkowa na Dolnym Śląsku adoptował z żoną dwie dziewczynki - od tego momentu minęły 3 lata. Jak wspomina, już na pierwszym widzeniu poczuli, że to ich dzieci.

- Polecam wszystkim - twierdzi. - Bez dzieci to chyba nie ma życia. Kiedy byliśmy z żoną sami, ciągle czuliśmy się jak na wczasach i niewiele więcej. Po adopcji wszystko zmieniło nam się i wywróciło do góry nogami, ale jest super. Wiadomo, że był również ciężki okres, kiedy starsza z dziewczynek miała już 6 lat. Było trochę kłopotów, ale na razie jest wszystko dobrze – oby tylko tak było dalej.

Dodajmy, że Radio Opole jest patronem medialnym pikniku na rzecz rodziny i rodzicielstwa.
Barbara Panicz
Sebastian Kuśnierek

Wiadomości z regionu

2022-08-08, godz. 20:40 Opole: rekrutacja do szkół średnich, w rezerwie blisko 160 miejsc Absolwenci podstawówek nadal szukają miejsc w szkołach średnich w Opolu. Po przeprowadzonym procesie rekrutacji okazuje się, że w rezerwie zostało blisko… » więcej 2022-08-08, godz. 20:00 "70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO". Odwiedzamy gminę Cisek Gmina Cisek kolejnym miastem na wakacyjnej trasie Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej. » więcej 2022-08-08, godz. 19:40 Prokuratura bada okoliczności śmierci kobiety znalezionej na Górze św. Anny. Zmarła to zaginiona mieszkanka Krapk… Prokuratura Rejonowa w Strzelcach Opolskich prowadzi śledztwo w sprawie śmierci kobiety, której ciało znaleziono w piątek (05.08) na Górze św. Anny. Przypomnijmy… » więcej 2022-08-08, godz. 18:30 W Głubczycach działa już mobilne miasteczko rowerowe. To zwycięski projekt budżetu obywatelskiego W Szkole Podstawowej nr 2 w Głubczycach otwarto mobilne miasteczko rowerowe. To zwycięski projekt ''Bezpieczeństwo i rekreacja'' Wiktora Wojnarskiego i Romana… » więcej 2022-08-08, godz. 17:00 Latem łatwiej w Odrze o przyduchę, ale coś wywołało duże natlenienie wody. WIOŚ w Opolu analizuje sytuację Co było przyczyną podwyższonej zawartości tlenu w Odrze? Pierwsze informacje o możliwym zatruciu rzeki pojawiły się pod koniec lipca na styku naszego województwa… » więcej 2022-08-08, godz. 17:00 Nowy DPS w Opolu będzie nowoczesnym miejscem opieki. "Nasze społeczeństwo starzeje się" Stu seniorów znajdzie całodobową pomoc w nowym Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Chmielowickiej w Opolu. Obiekt jest budowany w sąsiedztwie starego DPS-u… » więcej 2022-08-08, godz. 16:00 5 lat więzienia za narkotyki i rozboje. Policja w Głubczycach zatrzymała groźnego przestępcę Policjanci z grupy poszukiwawczej zatrzymali mieszkańca jednej z miejscowości powiatu głubczyckiego. Mężczyzna był poszukiwany za liczne przestępstwa związane… » więcej 2022-08-08, godz. 15:49 W opolskim zoo wykluły się małe flamingi. Teraz stado składa się z 54 osobników Stado różowych flamingów w opolskim zoo powiększyło się o 9 młodych osobników. Małe czerwonaki różowe wykluły się w lipcu i sierpniu. Samodzielność… » więcej 2022-08-08, godz. 15:14 Zaginął 80-letni Reinhold Gerlich ze Strzelec Opolskich. Policja prosi o pomoc Policjanci ze Strzelec Opolskich poszukują 80-letniego Reinholda Gerlicha. Mieszkaniec Strzelec wyszedł 29 lipca ze swojego domu, do tej chwili nie wrócił… » więcej 2022-08-08, godz. 15:05 Raz, dwa, trzy i autobus "naładowany". W Opolu za kilkanaście dni zacznie działać pierwsza pantografowa ładowarka Jedno 15-minutowe ładowanie jest w stanie zasilić autobus do przejazdu całej trasy. Mowa o nowoczesnej pantografowej ładowarce, która już nie długo będzie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »