Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-14, 19:30 Autor: Katarzyna Doros

Samorządy, pracodawcy i partnerzy Opolskiej Karty Rodziny i Seniora docenieni

Gala podsumowująca konkurs "Opolskie dla Rodziny" [fot. Katarzyna Doros]
Gala podsumowująca konkurs "Opolskie dla Rodziny" [fot. Katarzyna Doros]
Gala podsumowująca konkurs "Opolskie dla Rodziny" [fot. Katarzyna Doros]
Gala podsumowująca konkurs "Opolskie dla Rodziny" [fot. Katarzyna Doros]
Gala podsumowująca konkurs "Opolskie dla Rodziny" [fot. Katarzyna Doros]
Gala podsumowująca konkurs "Opolskie dla Rodziny" [fot. Katarzyna Doros]
Na co dzień wspierają opolskie rodziny oferując zniżki na towary i usługi, dziś (14.05) zostali nagrodzeni za swoje działania. W Filharmonii Opolskiej wręczono statuetki dla najlepszego samorządu, pracodawcy i partnera programu "Opolskie dla Rodziny".
- Ten konkurs pokazał jak ważni dla nas są partnerzy, którzy wspólnie z nami realizują politykę wsparcia rodzin. Chcemy pokazać, że to wsparcie jest dedykowane tak naprawdę każdemu mieszkańcowi województwa opolskiego - mówi Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego. - Oczywiście, mówię my zawsze w kontekście tego, że sam marszałek tego nie zrobi. Musi mieć obok siebie zaangażowanych nauczycieli, dyrektorów szkół, panie położne, lekarzy, więc to jest jak gdyby bardzo istotny element, kiedy pokazujemy potencjał w ludziach funkcyjnych, firmowych, instytucjonalnych, które służą właśnie rozwojowi tej polityki prorodzinnej w województwie opolskim - dodaje.

Powiat opolski i powiat krapkowicki, to te jednostki samorządowe, które w regionie najlepiej dbają o rodziny.

W kategorii „Opolski Pracodawca dla Rodziny” kandydatów do konkursu zgłaszali pracownicy. Wśród firm zatrudniających powyżej 250 pracowników zwyciężył Agro As z Grodkowa. - Prowadzimy firmę, która zatrudnia całe rodziny. W tej chwili mamy już 270 pracowników, o których staramy się dbać na co dzień tworząc wielką pracowniczą rodzinę - mówi Barbara Krząstek, dyrektor zakładu. - Jestem dyrektorem personalnym, więc troszkę mam do czynienia z takimi tematami pracowniczymi. Czas pracy, różne udogodnienia z tym związane, imprezy integracyjne czy dbanie o pociechy naszych pracowników, to te elementy, dzięki którym zostaliśmy docenieni.

Wszyscy posiadacze karty mogli oddać swój głos także na "Super Partnera Opolskiej Karty Rodziny i Seniora". - Od początku ma łatkę miejsca ekskluzywnego, ale dzięki tej karcie ludzie mogą się przekonać, ze ekskluzywne może być dostępne dla dużej rodziny i dla seniorów - mówi Marek Malajka z Szarej Willi FIT LIFE, laureata w kategorii Zdrowie i Uroda.

Opolska karta funkcjonuje od maja 2014 roku. W tym czasie w pomoc rodzinie i seniorom zaangażowało się 189 partnerów biznesowych i gospodarczych. Radio Opole patronowało konkursowi "Opolskie dla Rodziny".
Andrzej Buła
Barbara Krząstek

Wiadomości z regionu

2023-01-26, godz. 21:30 Wjechał w płot i słup energetyczny w Rzędowie. Jechał na "podwójnym gazie" W Rzędowie, w pow. opolskim, samochód osobowy wjechał wieczorem w płot i słup energetyczny. Autem podróżowała jedna osoba - mężczyzna. Kierowca nie odniósł… » więcej 2023-01-26, godz. 21:00 Kradli i oszukiwali w powiecie strzeleckim. Teraz grozi im do 12 lat więzienia Siedem zarzutów przedstawiono dwóm mieszkańcom gminy Kolonowskie, którzy kradli na terenie powiatu strzeleckiego. Łupem 34 i 37- latka padały rowery, a także… » więcej 2023-01-26, godz. 20:30 "Komunikacja powinna być jak najtańsza". Radni Opola zabierają głos w sprawie cen biletów MZK Nie tylko mieszkańcy, ale również niektórzy radni krytykują drogie ceny biletów MZK w Opolu. Zdaniem opozycji są one za wysokie i nie skłaniają opolan… » więcej 2023-01-26, godz. 20:30 Rzecznik Praw Dziecka interweniuje w sprawie 5-letniej Dominiki. Złożył zażalenie na postanowienie prudnickiego s… Rzecznik Praw Dziecka w całości zaskarżył postanowienie Sądu Rejonowego w Prudniku. Zażalenie to dotyczy sprawy pięcioletniej Dominiki, która od urodzenia… » więcej 2023-01-26, godz. 19:30 Głogówek: gmina dopłaca do nauki języka mniejszości narodowej Naukę języka niemieckiego w szkołach wspiera gmina Głogówek. Na ten cel pieniądze zabezpieczono również w tegorocznym budżecie. Gminę tę zamieszkują… » więcej 2023-01-26, godz. 18:49 1300 hektarów do podziału w powiecie nyskim. Spotkanie KOWR z rolnikami Przedstawiciele Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa rozmawiali z rolnikami w sprawie rozdysponowania 1300 hektarów gruntów przeznaczonych do dzierżawy w powiecie… » więcej 2023-01-26, godz. 17:30 Na razie nie ma ryzyka zamknięcia chirurgii w Namysłowie. To ocena prezes szpitala 'Do działu kadr nie wpłynęła ani jedna rezygnacja chirurga'. Tak Agnieszka Kruk, prezes Namysłowskiego Centrum Zdrowia, odnosi się do sprawy rzekomego zamknięcia… » więcej 2023-01-26, godz. 17:00 4 miliony złotych na dokumentację trasy średnicowej zabezpieczone. Wpisano je w budżet i wieloletnią prognozę finansową… Pieniądze na dokumentację trasy średnicowej zostały wpisane do budżetu Opola. Taką decyzję podjęli dziś (26.01) radni podczas sesji. W tym do roku na… » więcej 2023-01-26, godz. 16:54 Świadomość donacji narządów w Polsce wzrasta, ale dawców wciąż jest za mało Dziś (26.01) przypada Ogólnopolski Dzień Transplantacji. W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu rocznie wykonuje się kilkanaście pobrań narządów… » więcej 2023-01-26, godz. 15:15 Chcą pokazać, że można inaczej. Strzelce Opolskie ruszają z kampanią dotyczącą fonoholizmu Z kampanią dotyczącą fonoholizmu, czyli nałogowego korzystania z telefonów komórkowych, niebawem wystartuje gmina Strzelce Opolskie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »